18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ciekawostka o Trybunale Konstytucyjnym

~Faper Noster • 2015-12-09, 10:48
Nie weryfikowałem, ale wrzucam bo liczę na merytoryczne komentarze
Cytat:

Przez ostatnie 10 lat Trybunał Konstytucyjny orzekał w sprawie zgodności ustaw z Konstytucją dokładnie 270 razy.
50 z jego orzeczeń NIE WYKONANO.

Zgadnijcie jak to się rozkłada na poszczególne rządy.
Podpowiadam, jeden z czołowych posłów PO powiedział dziś, że "obowiązkiem Prezydenta, tak jak wszystkich polityków, jest stać na straży Konstytucji"
...
...
...
Już? Obstawiliście?
No to pewnie nie będzie żadnym zaskoczeniem wynik.

2005-2007 Rządy PiS - 1 raz
2007-2015 Rządy PO - 49 razy

CZTERDZIEŚCI DZIEWIĘĆ RAZY PLATFORMA OBYWATELSKA ZIGNOROWAŁA ORZECZENIA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO.

Przy czym im bliżej końca kadencji - tym częściej.


~Faper Noster

2015-12-09, 17:33
Nie lubię ani PiS, ani PO. Wpis mnie zaciekawił, więc przeklejam. Proszę o fachowe komentarze, bo chętnie się czegoś więcej dowiem na ten temat.
Wiem, że wiele osób stąd jest tematem żywo zainteresowanych, a część z nich pewnie posiada rzetelne i fachowe informacje na poruszany temat, choćby z racji profesji.
A ja a mam dużo lepsze rzeczy do roboty niż przekopywanie internetów pod kątem wiadomości spoza mojej branży (i myślę, że nie tylko ja).

sSQNn

2015-12-10, 15:44
niezwyciężony napisał/a:



TV Republika
TV Trwam
Radio Maryja
Nasz Dziennik
Gazeta Polska
niezalezna.pl
Fronda




tu masz absolutną rację, ale mi chodziło o mainstream, tvn, polsat czy tvp

@~Faper Noster

Wczoraj/przedwczoraj w TV republika było właśnie o tych 48 wyrokach TK, do których nie podporządkowało się PO.

Spece od prawa wypowiadali się, że po prostu mamy burdel legislacyjny i ciężko bezpośrednio wskazać osobę do ukarania za nie wykonanie postanowienia TK i sprawa rozchodzi się po łokciach.