18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawe kolory

yarzapp • 2009-10-21, 17:55
Pewnego dnia pani w szkole zadała dzieciom prace domowa - miały sobie wymyślić na następny dzień jakiś oryginalny kolor. Jasio myślał całe popołudnie, aż w końcu wymyślił - kanarkowożółty. Ale pomyślał, ze zadzwoni jeszcze do Małgosi, jaki ona kolor wymyśliła. - Małgosiu, jaki masz kolor?
- Kanarkowożółty.
- *k***a - pomyślał sobie Jasiu - Małgosia jest lepsza uczennica i znów pani powie mi ze ściągam. Musze wymyślić coś innego. Jasio myśli, myśli, myśli - nagle wymyślił - głęboki błękit. Ale stwierdził, ze zadzwoni jeszcze do swojego przyjaciela Stasia i się spyta, jaki kolor on wymyślił.
- Cześć Stasiu - jaki masz kolor?
- Głęboki błękit.
- k***aa - pomyślał sobie Jasiu - Stasiu jest lepszym uczniem i znów pani powie mi ze ściągam. Musze wymyślić coś innego. Jasiu myśli, myśli myśli... i nic. Wkurzył się i wyszedł się przejść po mieście - nagle patrzy na wystawie leży materiał podpisany jako krwistoczerwony.
Jasia olśniło - to jest to! Wrócił do domu i cały czas powtarza pod nosem krwistoczerwony, krwistoczerwony, krwistoczerwony... Z wrażenia zapomniał zjeść kolacje, myje żeby i nadal mruczy pod nosem - krwistoczerwony, krwistoczerwony, krwistoczerwony...
Kładzie się do łóżka i nadal to swoje - krwistoczerwony, krwistoczerwony, krwistoczerwony... Budzi się rano i znów swoje - tylko krwistoczerwony, krwistoczerwony i krwistoczerwony...
Przychodzi do szkoły, siada w ławce i sobie dalej powtarza
krwistoczerwony, krwistoczerwony, krwistoczerwony... Pani wyrywa do pytania Małgosię: - Małgosiu jaki masz kolor?
- Kanarkowożółty.
- Dobrze Małgosiu, siadaj.
- A ty Stasiu?
- A ja psze pani głęboki błękit.
- Dobrze, Stasiu siadaj.
W tym momencie otwierają się drzwi od klasy i wchodzi pan dyrektor z małym Murzynkiem. Pan dyrektor mówi:
- Dzieci, poznajcie waszego nowego kolegę, oto Mambo - i wyszedł zamykając drzwi za sobą. Pani popatrzyła i mówi:
- Witaj Mambo. Dziś mamy lekcje o kolorach. Wiem, że jesteś nieprzygotowany, ale może powiesz nam jakiś ciekawy kolor?
Mambo myśli i mówi:
- Krwistoczerwony.
- Dobrze Mambo, siadaj.
Jasia mało krew nie zalała - nie jadł kolacji, nic tylko kuł na pamięć tę nazwę, a tu przychodzi taki...
- Jasiu, a powiedz nam jaki ty masz kolor?
A Jasiu wstał i nie może nic z siebie wykrztusić
- No Jasiu?

- j***nY CZARNY!

flyhigh

2009-10-21, 19:21
ponoc jeszcze oliwkowy i khaki

godzik

2009-10-21, 19:27
Zacznijmy od tego, że kolory są trzy: czerwony, żółty, niebieski.
Reszta to jakieś mieszańce są tylko :P

Ra...........og

2009-10-21, 20:26
ja kiedyś w sprawodzaniu jednej koleżanki przeczytałem: "osad miał kolor ciemno-zielono-koperkowy" :samoboj:

VVigor

2009-10-21, 20:33
i nie żeby tu jakiś rasistowski akcent był,nie... ;P

Ingvar

2009-10-21, 22:36
Rosemary napisał/a:

Kolory, które ponoć faceci nie rozróżniają: łososiowy, legendarny ecru (jedna moja klientka to nazwała "esru" ;) ), morski, złamana śmietanka (tu sama przeżyłam szok :D ), fuksja.



Faceci rozróżniają 16777216 kolorów, ale jedynie kobiety są na tyle porypane by próbować je wszystkie nazwać...

Saia

2009-10-21, 22:43
maluję figurki warhammer , na prawdę zdziwilibyście się jakie tam są kolory...

przykład "hexen lichen"

i faktycznie często sam zielony jest nazwany np goblin green ale jak jest 10 różnych zielonych kolorów to już trzeba inaczej to nazwać niż "dark green" "darker green" itd xD

godzik napisał/a:

Zacznijmy od tego, że kolory są trzy: czerwony, żółty, niebieski.
Reszta to jakieś mieszańce są tylko :P



dam Ci trzy farbki o tych kolorach i weź mi czarny i biały zrób z tego ;d

kosmal88

2009-10-22, 09:16
SINOKOPERKOWY RÓŻ

cronoseek

2009-10-22, 09:28
sraczko-buraczkowy brąz

jonek00

2009-10-22, 16:33
smbdfromnowhere napisał/a:

Ponoć czarny to nie kolor a jego brak ;)



chyba w monitorze

Wilczex

2009-10-22, 19:49
ja znam jeszcze " maryjny błękit".

Ra...........og

2009-10-22, 20:14
smbdfromnowhere napisał/a:

Ponoć czarny to nie kolor a jego brak


jonek00 napisał/a:

chyba w monitorze


jonek00, on ma racje

hypek

2009-10-22, 21:17
Saia napisał/a:

przykład "hexen lichen"*


zakładam, że to złoty? :P


* licheń - wioska, w której stoi wyjebista bazylika zbudowana za pieniądze naiwnych katoli wierzących, że taki datek otworzy im bramy nieba :P

Wilczex

2009-10-22, 21:20
hypek napisał/a:

* licheń - wioska, w której stoi wyjebista bazylika zbudowana za pieniądze naiwnych katoli



100% racji. Byłam tam niechcący w tym roku w ramach realizacji praktyk i po prostu to było straszne. Tyle zmarnowanej kasy. A mogli ją oddac mi. :)