18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chujowo parkują i jeszcze mają pretensje...

stery_srh • 2014-03-18, 20:12
Był ostatnio temat, gdzie gość dostał karnego ku*asa, za to że zaparkował na chodniku. Poczuł się zniesmaczony wulgarną treścią nalepki i na dodatek uznał, że zostało naruszone jego dobre imię.
Ale okazuje się, że nawet nalepka bez wulgaryzmów, może spowodować, że ktoś kto łamie prawo (nie mówiąc już o zwykłej przyzwoitości), poczuje się poszkodowanym całej sytuacji.
Wszystko w myśl "Jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak kto inny ukraść Kali krowa to źle". Sam jak łamie prawo i utrudnia życie innym, to wszystko jest OK - ale jak ktoś inny utrudnia jemu, o to już jest skandal!

Cytat:

Pracownicy CH Plaza w Lublinie naklejają na źle zaparkowane auta naklejki, których nie można później odkleić – alarmuje nasz Czytelnik. Zastał on taką niespodziankę na szybie, znajdującej się od strony kierowcy. Musiał użyć noża aby ją odkleić. Teraz zastanawia się czy nie pójść do sądu i żądać odszkodowania za porysowaną szybę.

Dzisiaj nasz Czytelnik zaparkował auto w pobliżu Centrum Handlowego Plaza przy ul. Lipowej. Nie ukrywa, że pozostawił auto tylko na chwilę w miejscu gdzie nie ma wyznaczonego parkingu. Nie wiedział, że spotka go kara w postaci naklejki, której nie będzie mógł odkleić na miejscu.
Z informacji zamieszczonej na naklejce wynikało, że odklei ją przy użyciu detergentów. Pokonał pół miasta z centrum na obrzeża z naklejką zasłaniającą mu widoczność na drodze. Ryzykował zderzenie z innymi użytkownikami drogi. Po zakupie środka do mycia szyb rozpoczął walkę z naklejką.

Klej jest na tyle mocny, że nawet nożem trudno jest ją zerwać. W końcu przy pomocy noża do tapet udało się usunąć naklejkę, natomiast pozostały klej po kilku minutach wycierania zszedł z szyby. Co się okazało po całej operacji, szyba pod naklejką została porysowania, ponieważ w żaden sposób nie można było jej zedrzeć. Tylko przy użyciu noża a nie detergentu, naklejka zeszła z powierzchni szyby. Teraz Czytelnik zastanawia się, czy nie zastosować kroków prawnych związanych z uszkodzeniem pojazdu.

Zapytaliśmy kierownictwo Centrum Handlowego, kto odpowiada za naklejanie tych naklejek oraz kto o tym decyduje, aby taką formę informacji zostawiać kierowcom? Zadaliśmy również pytanie, czy centrum handlowe odpowie za zniszczenia auta powstałe podczas odklejania tej naklejki?

Uzyskaliśmy odpowiedź:

„W związku z zaistniałą sytuacją, pragniemy poinformować, że Państwa Czytelnik:
· zaparkował swój samochód za znakami D52 i T24, gdzie parkowanie możliwe jest tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,
· samochód Czytelnika zaparkowany został na drodze pożarowej powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa osób oraz mienia,
· naruszył Regulamin Centrum który obowiązuje na całym terenie prywatnym, na którym znajduję się przedmiotowa droga wewnętrzna (pożarowa),
Poza tym przed naklejeniem naklejki każdy klient jest dwukrotnie proszony przez system nagłaśniający centrum (DSO) o przeparkowanie auta – w przypadku tego Czytelnika okazało się to niestety bezskutecznie.

Czytelnik usuwał naklejkę we własnym zakresie. Naklejka została naklejona zgodnie z Regulaminem CHR Lublin Plaza (dostępnym dla klientów na 4 ekranach dotykowych zlokalizowanych przy wejściu od ul. Lipowej, oraz ul. Grottgera oraz przy 2 wjazdach na parking podziemny). Poniżej wyciąg ze skutków naruszeń:

§ 7 Skutki naruszeń
· W przypadku wjazdu na Parking wbrew zakazom Regulaminu lub parkowania niezgodnie z Regulaminem, w szczególności na drogach pożarowych, Zarządca może odholować pojazd na najbliższy parking strzeżony na koszt właściciela pojazdu. W takich przypadkach pojazd zostanie wydany dopiero po uiszczeniu wszystkich kosztów z tym związanych.
· Zarządca może zastosować blokadę mechaniczną pojazdu, którego użytkownik naruszył Regulamin. W takich przypadkach blokada zostanie zdjęta dopiero po uiszczeniu w Biurze Obsługi Klienta dodatkowej opłaty zgodnie z Cennikiem.
· Niezależnie od uprawnień przewidzianych w punktach 3-5 powyżej, Zarządca może nakleić na pojazd naklejkę informującą o popełnionym naruszeniu Regulaminu.”

Czytelnik przyznaje, że źle zrobił stając w miejscu do tego niewyznaczonym, jednak metoda stosowana przez Centrum Handlowe Plaza przypomina, tą w którą bawią się niektórzy mieszkańcy miasta przyklejający „KARNE K….SY” osobom źle parkującym, np. na osiedlowych uliczkach.

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Centrum Handlowego, czym kieruje się osoba naklejająca takie informacje, jaką metodę stosuje, ale umieszczając je na szybach pojazdu zasłania widoczność kierowcom. Nie każdy ma przy sobie nóż i detergent do tego aby usunąć taką naklejkę. Czytelnik pyta również, dlaczego Centrum Handlowe bawi się w dewastowanie czyjegoś mienia?

To, że ktoś nie stosuje się do regulaminu centrum handlowego, nie daje mu przyzwolenia na niszczenie czyjegoś auta. Czytelni rozważa jakie kroki teraz podjąć, ponieważ podczas usuwania naklejki porysował boczną szybę pojazdu...


Link do źródła






To jest szczyt bezczelności chcieć za swoją głupotę podawać kogoś do sądu. Nie dość, że bezmyślnie parkują gdzie popadnie, to równie bezmyślnie usuwają nalepkę i sami niszczą szybę, a później ból dupska.
Sam mam problem z ku*asiarzami, którzy często zastawiają, lub utrudniają mi wyjazd z posesji, którzy zamiast zaparkować 3m do tyłu i nie wadzić nikomu, to nie...

McMenel

2014-03-20, 19:28
Policeman Co innego miasto co innego centrum handlowe gdzie pewnie było w p*zdu miejsc parkingowych tylko pewnie pajacowi nie chciało się dylać z buta...

wasted

2014-03-20, 19:33
szczerze wolałbym mandat za złe parkowanie od służb mundurowych, które są od pilnowania porządku a nie naklejjkę na auto. To jest moje auta i h*j, jedynie policja ma prawo mi doj***ć.

Można iść za ciosem i pójdę dopie**olę siekierę w plecy temu co mi ja naklei, przecież mam swój regulamin i pokażę go w sądzie...

wiesiors4

2014-03-20, 19:37
Jestem z Lublina, i wiem, że czereśniak zamiast pojechać na parking podziemny zaparkował byle jak na ulicy, zastawiając drogę pożarową. Czereśniaki LLE, LSW, LZA, LCH i wszystkie inne parkują tam na ulicy, bo parking jest płatny i szkoda im pieniędzy - jak to wieśniaki. I nie mówię tego z nienawiści, tylko to jest fakt. Jak ktoś mieszka w Lublinie, to potwierdzi ;)

@Policeman w Plazie jest podziemny parking, więc wieśniaki parkują pod Plazą. Parking był zajęty? 100m dalej jest inny parking płatny. Poza tym kretyn stanął na drodze pożarowej, więc mu się k***a należało. Tak to jest jak wieśniak przyjedzie do miasta...

Powinni go k***a od razu odholować i wszystkich tych, co tak nieudolnie tam parkują, bo im 3 zł na parking szkoda :lodowka:

gin

2014-03-20, 19:39
Kiedyś zdarzyło mi się nakleić na czyjś samochód karne ku*asy. Był taki burak który parkował na kopercie. Ta koperta to był wjazd na parking i dojazd do kontenera na śmieci. Drapał ok. 15 minut i nauczył się parkować.


Zastanawiam się po jaki ch*j ten koleś z artykułu robi jeszcze z tego szopkę... Za własną głupotę się płaci.

MCL

2014-03-20, 19:39
Ale należy rozdzielić karanie ch*jowego parkowania od naklejania tego typu kurestw ze zwykłej złośliwości i zawiści za minimalne wyjechanie za linie...

sharqylbj

2014-03-20, 19:40
@Policeman, jak jadę do galerii i nie ma miejsca, to liczę się z tym, i czekam, krążąc po parkingu, aż gdzieś coś się zwolni, a nie, jak ostatni pie**olony burak zastawiam komuś wyjazd.

Sheldon Cooper

2014-03-20, 19:44
#Policeman co kogo to obchodzi że nie ma miejsca ? są parkingi i tam się parkuje jak nie ma miejsca trudno, skoro piszesz że ciężko zaparkować to odpuść samochód. Ja ( mieszkam spory kawałek od centrum ) parkuje przy pętli tramwajowej i jadę do centrum. Skoro nie można gdzieś parkować ( i nie chodzi o to że komuś przeszkadza czy nie ) to się licz że dostaniesz mandat albo karniaka - i dobrze. Są przepisy i trzeba ich przestrzegać ( mimo że niektóre są naprawdę debilne ) a jak Ci się nie podoba to płać albo usuwaj lepki. PROSTE

radzio541

2014-03-20, 19:48
Na takiej naklejce powinno pisać: "usuwać naklejkę za pomocą spermy" ale by blądynki szukały szybko facetów :-D

ukcioo

2014-03-20, 20:02
zarysował sam swoją szybę i ma pretensje k***a :D hahaha

Zarammoth

2014-03-20, 20:06
Niektórzy potrafią k***a na bezczela stanąć pod samymi drzwiami, bo taki wie, że i tak ch*jowo parkuje to czemu nie przy samym wejściu? Jak by się dało to by taki Janusz z wąsem do tego sklepu wjechał i brał z półek nie wysiadając z auta.

Naklejka mu się nie podoba, wsiurowi, niech się cieszy, że nie odholowali mu tego złoma w p*zdu. Tak, jestem kierowcą - 7 lat i tym bardziej mnie wk***ia to "cebulastwo" w tym kraju, nawet na parkingach.

Karne ku*asy to najlepsza "moda" jaką wymyślono. Działa lepiej niż mandaty i częściej udaje się ukarać chamstwo. Te naklejki też świetne. Debilowi napisali jak usunąć, a ten skrobie... Burzą się tylko ci co chamami są. Jak nie ma miejsca to jedź autobusem, albo zapieprzaj z parkingu z buta. Znam ja takich Januszów co nawet na plaże muszą się wpie**olić, bo im się łazić nie chce. Na szczyt góry też byś wjeżdżał, mimo że się nie da? Ból dupska tego gościa zmotywował mnie do wydrukowania sobie sporego zapasu "ku*asów" ;)

Przepraszam za chaos w wypowiedzi.

hogg

2014-03-20, 20:08
Niemiecka "straż miejska" stosowała taki zajebisty pas-naklejkę na przednią szybę kiedy źle się zaparkowało. Dzwoniłeś, przyjeżdżali, płaciło się mandat, psikali jakimś magicznym sprayem i naklejka schodziła na luzie. Bez tego sprayu ni ch*ja nie szło jej odkleić i efekty były podobne jak z naklejką na tym filmie. Jechać z takim gównem na całej przedniej szybie też nie szło.
Aż tu nagle, wschodni emigranci wymyślił spray o identycznym działaniu. Była to Coca-cola i szmata do nasączania.

gupi_nik

2014-03-20, 20:18
mogl k***a kilofem zdrapywac a pozniej plakac ze szyba pekla matol j***ny

stery_srh

2014-03-20, 20:23
wiesiors4 napisał/a:

Jestem z Lublina, i wiem, że czereśniak zamiast pojechać na parking podziemny zaparkował byle jak na ulicy, zastawiając drogę pożarową. Czereśniaki LLE, LSW, LZA, LCH i wszystkie inne parkują tam na ulicy, bo parking jest płatny i szkoda im pieniędzy - jak to wieśniaki. I nie mówię tego z nienawiści, tylko to jest fakt. Jak ktoś mieszka w Lublinie, to potwierdzi ;) ...


Zapomniałeś jeszcze o LUB, LKR, LTM i paru innych - a tak na poważnie - wcale to nie jest regułą (ale na te auta od razu zwraca się większą uwagę w razie czego). Aut na blachach LU też nie brakuje w takich przypadkach, rzekłbym że jest ich tylko trochę mniej, niż tych wcześniej wymienionych razem wziętych.
Czereśniactwo to stan umysłu, a nie pochodzenie.

blackpope

2014-03-20, 20:25
wystarczy przejść sie po masce kilka razy i zostawic ślady butów. dziekuje dobranoc

sr...........ty

2014-03-20, 20:51
Na następny raz jak go przyuważą że stoi jak p*zda na pożarowej, niech dzwonią na straż miejską, policję lub straż pożarną. Dostanie baran 500zł mandatu i z głowy.