18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chrzciny

Ja...........ro • 2018-03-31, 19:27

dorzucam jakiś tekst żeby nie było sraczki

e555

2018-03-31, 19:31
"Zdaje się" jest tu kluczowe. Chrztu nikomu nie odmawiają, a więc :idzwch*j: z tą lewacką propagandą dla półgłówków, którzy powielają takie "odkrywcze" i "nowoczesne" newsy, myśląc że to coś ciekawego.

~Beny

2018-03-31, 19:36
e555 napisał/a:

"Zdaje się" jest tu kluczowe. Chrztu nikomu nie odmawiają, a więc :idzwch*j: z tą lewacką propagandą dla półgłówków, którzy powielają takie "odkrywcze" i "nowoczesne" newsy, myśląc że to coś ciekawego.



Oczywiście, że nie odmawiają, za "co łaska" wszystko zrobią. Dodam tylko, że "co łaska" zazwyczaj ma przynajmniej dwa zera :roll:

uszatok

2018-03-31, 19:37
@e555

Nie chodzi o lewacką propagandę, tylko o hipokryzję części katolickich autorytetów. Zgodnie z ich katolickimi wartościami powinni odmówić chrztu takiemu dziecku, bo jest nieślubne. Dlatego jeśli je chrzczą, to przeczą własnym zasadom. A jeśli nie chrzczą, to ich postawa wygląda mniej więcej tak: "nie możesz abortować dziecka z gwałtu, ale też nie przyjmujemy go do naszej chrześcijańskiej społeczności".

sh...........ns

2018-03-31, 19:46
Jest chyba różnica miedzy odmówieniem chrztu a zabijaniem , idąc tym tokiem myślenia , zakaz gwałtu powinien być zniesiony albo powinien być csałkowity zakaz stosónków seksualnych bez małżeństwa

e555

2018-03-31, 19:47
uszatok napisał/a:

@e555

Nie chodzi o lewacką propagandę, tylko o hipokryzję części katolickich autorytetów. Zgodnie z ich katolickimi wartościami powinni odmówić chrztu takiemu dziecku, bo jest nieślubne. Dlatego jeśli je chrzczą, to przeczą własnym zasadom. A jeśli nie chrzczą, to ich postawa wygląda mniej więcej tak: "nie możesz abortować dziecka z gwałtu, ale też nie przyjmujemy go do naszej chrześcijańskiej społeczności".



Niewiele wiesz o tematach, na które się wypowiadasz, ale mógłbyś chociaż spróbować logicznie myśleć :idea: ! Gdyby odmawiali nieślubnym chrztu, to nie mieliby komu udzielać ślubów. Z takimi zasadami wszystko skończyłoby się mniej więcej 2 tysiące lat temu. :ukrzyzowany:

Ktoś tu chyba nawet na religię nie chodził, a uważa się za specjalistę od "chrześcijańskich wartości"... :loldev:

~Velture

2018-03-31, 19:49
Czyli mogę gwałcić dalej czy nie?

mygyry

2018-03-31, 19:52
uszatok napisał/a:

Nie chodzi o lewacką propagandę, tylko o hipokryzję części katolickich autorytetów. Zgodnie z ich katolickimi wartościami powinni odmówić chrztu takiemu dziecku, bo jest nieślubne. Dlatego jeśli je chrzczą, to przeczą własnym zasadom.


Zgodnie z katolickimi wartościami nie mogą odmówić chrztu ani nawet pomocy nikomu. To, że jakiś ksiądz odmawia świadczy właśnie o łamaniu przez niego zasad a nie na odwrót, nie rób k***y z logiki...

Di...........ar

2018-03-31, 19:53
Chrzest powinien być dawany osobie świadomej, a nie na podstawie deklaracji rodziców. Odnosząc się do tematu. Ksiądz nie odmówi chrztu dziecku (jako nieświadomemu). Nie ma do tego prawa, choć są tacy, co robią trudności. Dlatego temat jak dla mnie bardzo naciągany.

xnm

2018-03-31, 19:56
e555 napisał/a:



Niewiele wiesz o tematach, na które się wypowiadasz, ale mógłbyś chociaż spróbować logicznie myśleć :idea: ! Gdyby odmawiali nieślubnym chrztu, to nie mieliby komu udzielać ślubów. Z takimi zasadami wszystko skończyłoby się mniej więcej 2 tysiące lat temu. :ukrzyzowany:

Ktoś tu chyba nawet na religię nie chodził, a uważa się za specjalistę od "chrześcijańskich wartości"... :loldev:



a nie lepiej powiedzieć ze źle to zreinterpretował ? :P

Rinko

2018-03-31, 19:57
e555 napisał/a:

"Zdaje się" jest tu kluczowe. Chrztu nikomu nie odmawiają, a więc :idzwch*j: z tą lewacką propagandą dla półgłówków, którzy powielają takie "odkrywcze" i "nowoczesne" newsy, myśląc że to coś ciekawego.




ch*ja wiesz, mojej chrześnicy proboszcz odmówił bo rodzice bez ślubu mimo "braku do niego przeszkód". Za to w innej parafii udzielili bez problemu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach ksiądz jest drugim po Bogu i wszystko zależy od jego widzimisię.

xnm

2018-03-31, 19:57
mygyry napisał/a:


Zgodnie z katolickimi wartościami nie mogą odmówić chrztu ani nawet pomocy nikomu. To, że jakiś ksiądz odmawia świadczy właśnie o łamaniu przez niego zasad a nie na odwrót, nie rób k***y z logiki...


hmm ciekawe można prosić o źródło ? :)

e555

2018-03-31, 19:59
Diar napisał/a:

Chrzest powinien być dawany osobie świadomej, a nie na podstawie deklaracji rodziców.



To też moim zdaniem błąd logiczny, którym lubią posługiwać się na portalu typu gazeta.pl. Idąc takim tokiem rozumowania podważa się jakiekolwiek prawo rodzica do wychowywania dziecka - "poczekajmy, aż będzie świadomy, żeby zdecydował w jakim języku ma mówić".

Jeśli dorośnie i stwierdzi, że ta wiara dla niego nic nie znaczy, to chrzest będzie miał dla niego takie samo znaczenie jak to, w jakim płynie do kąpieli rodzice go myli w dzieciństwie. :mrgreen:

mygyry

2018-03-31, 20:04
xnm napisał/a:


hmm ciekawe można prosić o źródło ? :)


http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1083070,arcybiskup-brak-slubu-rodzicow-to-nie-powod-by-odmawiac-chrztu-dziecka,id,t.html
Jakieś pierwsze z brzegu.
Oczywiście ksiądz zapewne odmówi chrztu, jeżeli będzie widział, że ktoś to robi dla jaj, ale z drugiej strony:

Pewnego dnia przychodzi babka do zakrystii i mówi do księdza że chciała by ochrzcić kota... ksiądz na to:
- Oszalała pani ?! Nie można ochrzcić kota!! Kot to zwierze! tylko ludzie mogą przyjąć chrzest !!
- Proszę księdza ale on jest taki kochany, ładny i taki miły... nigdy nikomu nic nie zrobił i w ogóle...
- Proszę pani, ABSOLUTNIE !!! KOTA NIE MOŻNA OCHRZCIĆ !!!
- Proszę księdza ale ja dobrze zapłacę....
- Ile?...
- 15 tysięcy...

Ksiądz po chwili namysłu skusił się na pieniądze i ochrzcił babce kota. Jednak gryzło go po tym sumienie i tydzień później udał się do biskupa aby się wyspowiadać. No i mówi mu że ochrzcił kota na co biskup:
- CO ZROBIŁEŚ ??!! PRZECIEŻ NIE MOŻNA OCHRZCIĆ KOTA !!! DLACZEGO DO JASNEJ CHOLERY TO ZROBIŁEŚ ?!
- kobieta dobrze zapłaciła i dałem się skusić...
- ile Ci zapłaciła ?
- 15 tysięcy...

biskup poklepał księdza po ramieniu i spokojnie odpowiedział :

- Proszę przygotowywać kota do bierzmowania...

xnm

2018-03-31, 20:11
*mygyry
mi bardziej chodziło o cytat z zrodla czyli z bibli który wskazuje na to co napisał diar :)