18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chłopi - streszczenie

Selus93 • 2013-05-05, 19:26
Przed maturą jak znalazł.


greene

2013-05-05, 23:30
Łęcka to typowy przykład arystokratycznej kurtyzany o pozornie dobrych manierach, a i takich kobiet w literaturze obyczajowej bądź w przekładach historycznych było od groma.. Oczywiście, sprowadzało się to jak zwykle do przelewu krwi mężczyzn na wojnach, samobójstw i oczywiście do powstawania piśmiennych dzieł, w których to sam poszkodowany emocjonalnie autor, zaszywawszy subiektywne, często własne, osobiste doświadczenia w rolę stworzonego przez siebie bohatera z płcią fałszywą. Generalnie, flaki z magi są gorsze, ale to zależy od wielu czynników..

JH...........DS

2013-05-05, 23:55
takie długie streszczenie? weź idź

Dobrutro

2013-05-06, 01:31
Nie wiem jak można to badziewie przerabiać w szkole, jak jest o wiele więcej ciekawych książek. Bo ani to nie jest jakaś wielka literatura, a nawet jako czytadło do poduchy się nie nadaje.

Pawkos20

2013-05-06, 08:05
Na podstawową, tylko do 0:59 :)

Java7331

2013-05-06, 08:14
haha przeczytałem wszystkie streszczenia tylko nie chłopów :) zobaczymy :) piwko !

rhakun

2013-05-06, 10:04
ale przed nagraniem typ mógłby się porządnie wysmarkać...

svitovsky

2013-05-06, 11:44
Ja właśnie czytam te wszystki Mickiewiczowskie Dziady i inne Konrady Walenrody, albo takie Wesele Wyspiańskiego i mówie serio, jak coś takiego można dawać na lektury szkolne? Jeśli będe chciał poczytać o jakiś obrzędach, czy życiu w tamtych czasach to wolę jakieś opracowania, a nie bajeczki z duchami i pustelnikami w praktycznie każdym utworze. A jak taki Gustaw dziadowski ma mi służyć za przykład patrioty to ja dziękuje. Laluś i ciota, dla mnie patriota to ten co walczy, a nie poddaje się, popełnia samobójstwo i ma jakieś wariackie wizje, bo go kochanka rzuciła, ech.... mam nadzieję jutro na coś normalnego jak Quo Vadis, albo Ogniem i mieczem, albo chociaż Przedwiośnie, albo Dżumę.

Mortalisrox

2013-05-06, 13:06
svitovsky napisał/a:

Ja właśnie czytam te wszystki Mickiewiczowskie Dziady i inne Konrady Walenrody, albo takie Wesele Wyspiańskiego i mówie serio, jak coś takiego można dawać na lektury szkolne? Jeśli będe chciał poczytać o jakiś obrzędach, czy życiu w tamtych czasach to wolę jakieś opracowania, a nie bajeczki z duchami i pustelnikami w praktycznie każdym utworze. A jak taki Gustaw dziadowski ma mi służyć za przykład patrioty to ja dziękuje. Laluś i ciota, dla mnie patriota to ten co walczy, a nie poddaje się, popełnia samobójstwo i ma jakieś wariackie wizje, bo go kochanka rzuciła, ech.... mam nadzieję jutro na coś normalnego jak Quo Vadis, albo Ogniem i mieczem, albo chociaż Przedwiośnie, albo Dżumę.



Ty najwyraźniej chcesz się ograniczyć do samych teorii. Mickiewicz w dziadach pisał jak taki patriotyzm wyglądał w praktyce. Są to po części jego osobiste odczucia. Lektura ważna ze względu na obiektywne przedstawienie tego co nasi przodkowie wycierpieli za naszą ojczyznę, klepanie teorii patriotyzmu itp. nie oddaje tego prawie w ogóle.

ValvePlsFix

2013-05-06, 16:51
@up powiedz mi, jeżeli z talii 52 kart wylosujemy 3 bez zwracania, jakie jest prawdopodobieństwo tego, że jedna karta bedzie czerwona a dwie czarne?

toni32pl

2013-05-07, 21:51
Nie trafiłeś...