18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

andrewerty

2013-04-02, 23:40
k***a pracuje za 1kg wieprzowiny...

gr...........og

2013-04-02, 23:45
Patrząc na zawartość mojego portfela to nawet na chleb mnie nie stać. No nic, pozostaje łaźnia.

KrisznaMan

2013-04-03, 00:13
Lepiej żeby Tusk tego nie widział....

tamsadrzwi

2013-04-03, 00:49
@Miranda wiec gdzie mieli kolonie lamp:)? cena ta sama

szpajder

2013-04-03, 00:52
jestę żydę napisał/a:

k***a raz wygrales wyscig rydawnow i mogles kupic sobie niewolnika teraz cale zycie tyrasz a i tak go sobie nie kupisz:(

Nie, wy żydęta nie mieliście prawa śmigać rydwanami.

crazy

2013-04-03, 09:53
no ale poł kilo chleba za 8 zł? To juz przesada. Już wiadomo skąd Tusk czerpie inspiracje do podnoszenia podatków

Yasiu99

2013-04-03, 12:53
No i do czego doszło? 90% społeczeństwa jest teraz niewolnikami tych 10% z taką różnicą że zamiast łańcuchów gospodarka nas zniewala :D

Meretrix

2013-04-03, 15:53
Nie tylko murzyni byli niewolnikami, a w zasadzie byli w mniejszości, niewolnikami byli ludzie z podbitych przez Rzymian regionów Grecji, Europy, bliskiego wschodu i północnej Afryki. Zastanawia mnie cena gęsi, przecież wypuszcza się to na podwórko i samo rośnie i się rozmnaża, trochę jedzenia się da i tyle, a cena prawie jak za złoty pierścień, nie kapuje tego.

Achajos

2013-04-03, 18:43
jakbym wygrał ten j***ny wyścig rydwanów w Circus Maximus to kupiłbym sobie cztery niewolnice i dymał je co dwa dni. A jednej dodatkowo doszyłbym ku*asa.

sidian

2013-04-03, 19:03
Achajos napisał/a:

jakbym wygrał ten j***ny wyścig rydwanów w Circus Maximus to kupiłbym sobie cztery niewolnice i dymał je co dwa dni. A jednej dodatkowo doszyłbym ku*asa.



Nie prościej kupić niewolnika i przyszyć cycki? Doszywane cycki trzeba od czasu do czasu zmieniać, jak się zrobią nadgnite, a doszyty ku*as jest srodze dysfunkcyjny.

Just saying.

:)

Miranda

2013-04-03, 19:49
@tamsadrzwi
ale ty głupi jesteś. Podałam ci tylko jeden z możliwych czynników tak niskiej ceny chleba, a ty byś chciał wszystko inne też tłumaczyć posiadaniem kolonii :/ Myślenie boli...

tamsadrzwi

2013-04-04, 05:57
Miranda@ nie powiem ze jestes głupia bo jakis tam minumalny poziom inteligencji drzemie w twoim pingpongu. mnie zastanawiała czena lampy. czemu jest taka tania skoro kosztuje tyle co chleb. baba to trzeba wszystko tłumaczyc

Miranda

2013-04-05, 18:16
tamsadrzwi napisał/a:

Miranda@ nie powiem ze jestes głupia bo jakis tam minumalny poziom inteligencji drzemie w twoim pingpongu. mnie zastanawiała czena lampy. czemu jest taka tania skoro kosztuje tyle co chleb. baba to trzeba wszystko tłumaczyc



Ech... osobiście uważam, że mogło to być spowodowane tym, iż używano wtedy lamp oliwnych, a że Rzym jako państwo śródziemnomorskie posiadało świetne warunki do uprawy oliwek, to sobie robili je na własne potrzeby. Konstrukcja najprostszej "lampy" sprowadzała się do glinianej miseczki z płynem i knotem, a więc nie wymagała jakichś wymyślnych technik wytwarzania.

Poza tym weź też poprawkę na to, że to były inne czasy i inne systemy wartości. Na przykład dla Inków większą wartość (cenę) miało kakao niż złoto.

Mam nadzieję, że zaspokoiłam ciekawość.