18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Celniczka na przejściu granicznym, Gołdap-Gusiew

~DMT • 2014-02-21, 23:25
Słuszna reakcja? Czekam na opinię ekspertów.




technik_oskar

2014-02-22, 12:52
sam przekraczam granicę Polsko - rosyjską w celach biznesowych, przejście przekraczam zazwyczaj w koszuli i w marynarce bo tak ubranym biznes robić przystało. Robię to raz w tygodniu, zdarza się, że muszę przekroczyć przejście dwa razy. Mam nawet papiery podkreślające to, iż robię czyste interesy z ruskimi a ci aroganccy, cyniczni, używający ironii na poziomie dziecka z podstawówki, bezmyślni, nadużywający swoich praw CELNICY traktują mnie jak potencjalnego przemytnika za każdym razem gdy przekraczam granicę!!! Mają czystą przyjemność i satysfakcję z tego, że wyślą kogoś na kanał - to dla nich jest typowa rozrywka! Byłem już "na kanale" 2 razy, gdzie za drugim razem wpychali mi te śrubokręty gdzie popadnie, w szczeliny w drzwiach tam gdzie szyba i odginali, wyciągali nawiewy na siłę śrubokrętem, odklejali uszczelki na drzwiach - co więcej robiło to 4 celników na raz, gdy to zobaczyłem to się wk***iłem, tym bardziej, że to mój prywatny samochód a nie służbowy i natychmiast zawołałem kierownika zmiany - po dłuższych oględzinach znalazłem wyłamane zatrzaski w schowkach w bagażniku, oczywiście spisałem protokół szkód - sprawa toczy się do dzisiaj. Ponadto okazało się, że takie rutynowe przeszukanie może prowadzić jeden celnik pod naszym nadzorem!!! Zero profesjonalizmu, gnoje po 20 lat ze śrubokrętami, szukają skarbu, złota, nie wiem k***a czego i gdzie na polecenie przełożonych celników z odprawy. Od tamtej pory spisuję numer referencyjny celników, którzy wysyłają mnie na rutynowe przeszukanie i po tym incydencie jeżdżę na prześwietlenie rentgenem a nie na "kanał". Brak mi poprostu słów na co idą pieniądze z naszych podatków. Co jeszcze - gdybyście zobaczyli jak wyglądają opłacone zmiany celników - przykładowo są otwarte 3 pasy "zielone" (przejście wyłącznie dla członków Unii Europejskiej) z czego przykładowo na pasie nr 1 stoją 4 samochody, na pasie nr 2 stoją 3 samochody czekające do odprawy a na pasie nr 3 jest 11 samochodów hahaha. I nikt się tym nie interesuje. Już i tak w Grzechotkach (Polska - rosja) zrobiono z paroma celnikami porządek, można znaleźć sobie w google jakie przekręty leciały na granicy i co wwożono do Polski (m.in broń).

pakicito

2014-02-22, 13:35
Cytat:

@up Zapraszam na jakiekolwiek przejście graniczne na wschodniej ścianie. Czy to Polsko-Ukraińskie czy jakiekolwiek inne. Zasada jest prosta. Do celnika nie pyskujesz. Bo jak będzie chciał to Ci wsadzi auto na kanał i już auto nie wróci. Rozjebią je na kanale w drobny mak a jak sobie bardzo zasłużysz to się okaże, że znaleźli w środku woreczek z białym proszkiem. I o ile to się stało po Polskiej stronie granicy to jeszcze masz trochę szczęścia bo może po sądowej tułaczce Cię uniewinnią. Jak odstawiłeś taki numer na kontroli po stronie sąsiada albo co gorzej gdzieś dalej na wschód to już masz całkiem przej***ne.


nie wiem jak na ukrainie, ale żaden ruski cie nie weźmie na kanał, tym bardziej nie zabierze auta, skoro płacisz wymaganą tradycję; w Polsce zabiorą auto jak masz przerobione do chowania fajów/wożenia paliwa;
a ci z autobusów to w ogóle orły - deklarują 15 litrów a przewożą 600, rekordzista Tytan (na tym przejściu) miał nawet 1000 czy 1200 nie pamiętam;

dogip

2014-02-22, 13:38
propan-butan napisał/a:

Bo do innych inaczej nie dociera!!!
Cwaniaki wielkie, kozaczą i bazują na tym, że ta babka powinna pełzać, a ona takich kmiotów ma tam pełno.
Baba wie jak z frajerem pojechać!
Taki szacunek do instytucji państwa? To państwo takim samym szacunkiem odpowiada.



ch*j mnie obchodzi co z tym admini zrobią, mogą mnie zbanować na wieki wieków amen. Ale tobie przyjacielu nie popuszczę.

Zajedź tam i spróbuj tego na własnej skórze. Za jajca ciebie złapią na pasie jakby k***a mieli jakiegoś śmiecia przed sobą. Za jaja... Te państwo, jak piszesz, potrafi lepsze rzeczy robić w pokoju przeszukań.

Nie odzywaj się, jeśli sam tego nie przeszedłeś.


magix

2014-02-22, 13:50
przemytnicy i celnicy czyli orgazm na granicy :D

artur1792

2014-02-22, 13:59
Taaa... nie ma to jak przyj***ć filmik od połowy akcji i h*j wie o co chodzi.... może gościu co nagrywał to jakiś j***ny cwaniaczek że tak ich wk***ił że ryja powinni mu obić za to bo był kozaczkiem i taką p*zdą i teraz chce na neta wrzucić....

Kosa92

2014-02-22, 14:03
"Szacunek do Państwa?!! :D " Haha, a moze mam nierobom jeszcze piwko podać? :D

70% robi tam tylko dobra mine i wydziera sie zeby pokazac ze cos robi,po takiej akcji jak ta ziomulka bedzie zbijac baki przez miesiac, a i jeszcze premia wpadnie.


Powinni ich wszystkich wypie**olic, od tuska po Pania urzednik, a urzedy w calym Panswtwie obsadzic pracowniczym minimum, i zarzadzac calym syfem informatycznie (najlepiej centralnie).

Pieniadze zaoszczedzone dac na dom dziecka, albo władować w drogi! O!

ha...........69

2014-02-22, 14:04
pewnie ma ku*asa :anegdotka:

JURIJ_77

2014-02-22, 14:09
no ale krótka piłka - wzywa lawetę (2000zł), na strzeżony parking (400zł + każdy dzień 80zł) i przetrzymać pojazd do wyjaśnienia przez kilka dni, rozłożyć na czynniki pierwsze i tyle. Odechce się pyskowania pie**olonym cwaniaczkom przemyciorom.

A tak BTW: ten pan już granicy w tym miejscu normalnie nie przekroczy - a podejrzewam, że i w innym też - takie wieści w środowisku szybko się rozchodzą - będzie miał takie trzepanie i auto na kanale (czyli regulaminowo) co przejazd, że z kwiatami będzie jeszcze babę na kolanach przepraszał. A kto nie zna realiów panujących na granicy ten wie mało - ale najgłośniej krzyczy ... przemyciory to zwykła banda podludzi bez honoru i sumienia - podpie**olą rodaka wschodnim "tamożnikom" byle by tylko ich zająć i samemu przejechać spokojnie.

biszkopt14

2014-02-22, 14:11
Na Łotwie zamiast łapówki daje się ziemniaka

Resterwers

2014-02-22, 15:04
Ma rację czy nie ale kulturę powinna zachować. To jest urzędnik państwowy i nie powinna używać takich słów. Reprezentuje w końcu organy państwa. Jak zdejmie mundur to może się nawet k***ić dzień i noc ale jak jest na służbie to powinna się ugryźć w język.

nivr1

2014-02-22, 15:31
zimna sucz :D

dexterl

2014-02-22, 16:19
Prostactwo i patologia odziane w mundur celnika!

to...........tt

2014-02-22, 17:03
Większość celników zachowuje się jakby k***a byli przynajmniej księżniczkami/książętami.
Raz, jak z bratem przekraczaliśmy granicę na przejściu w Krościenku, a mój brat nie posiadał dostatecznej ilości pieniędzy na łapówkę dla ukraińców, to żeśmy stali chyba z 4 h na kanale, jak tamci sobie już popukali latarką po aucie w poszukiwaniu w sumie nie wiem czego, to później mój brat musiał zaliczyć wizytę u lakiernika, bo tak te ch*je wgnietły drzwi i porysowały lakier. A co do tej baby powiem tylko jedno - pełna k***tura, standardowy przykład kultury celnika.

DrPromill

2014-02-22, 18:40
Ten filmik jest tak pocięty, że osoba, która go tutaj udostępniła powinna dostać ch*ja w dupę :)

MudPie

2014-02-22, 19:54
DrPromill napisał/a:

Ten filmik jest tak pocięty, że osoba, która go tutaj udostępniła powinna dostać ch*ja w dupę :)


No dokładnie, nie wiadomo co tutaj oceniać.. raz sytuacja wyrwana z kontekstu to jeszcze powycinane słowa z rozmowy w filmiku.. nic nie wartościowy śmieć, a nie filmik.
Pokazuje tylko, że celniczka przeklina.. no i co z tego.. też mi k***a afera.