18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Carl Sagan, Stephen Hawking i Arthur Clarke...

Dz...........ak • 2013-02-14, 18:14
... o Bogu

pacyfista

2013-02-14, 18:32
W zasadzie nie powiedzieli nic ciekawego, czy odkrywczego.

Bakkermman

2013-02-14, 19:02
za filzofie zawsze gazowane gejostwo ;x

McMenel

2013-02-14, 20:05
Nie lubię Hawkinga jest zbyt pewny siebie w swoich teoriach. Chociaż to cecha dobrego naukowca :) .
Piwo za Clarke'a.
A co do tematu boga jak Sagan stwierdził nie ma dowodów na jego istnienie więc nie istnieje.

Elver

2013-02-14, 20:40
Wielu naukowców oraz filozofów miało różne w tej kwestii zdania. Pascal czuł Boga sercem, jeszcze inaczej tłumaczył istnienie Boga Jaspers,Jung. Jedni zaprzeczali istnieniu, inni potwierdzali. O Bogu się ciągle mówi. Nawet jeśli tylko o Nim mówimy, to tak jakby potwierdzamy jego istnienie. Nawet jeśli istnieje on tylko w Naszych umysłach. Dobra, wystarczy, to nie forum katolicko-filozoficzne tylko sadistic ;d

tds1974

2013-02-14, 23:20
Wydaję mi się, że taka dawka kpiny z religii chrześcijańskiej to zbyt wiele, nawet jak na Sadistika.
Myślę też, że dr Macierewicz mógłby mieć inne zdanie na ten temat.

A poważniej: to jakiś nierówny i nic nie wyjaśniający fragment. Polecam Sagana. W "Kontakcie" wyjaśnił właściwie wszystko. Nawet to, co Clark wyśmiał w "Końcu dzieciństwa".

backbone

2013-02-15, 12:09
Hawking wszystko na bieżąco czyta z internetu w swoim komputerze !

Fedek

2013-02-15, 12:13
jaki leniwy ten hawking. nic nie robi tylko siedzi

kaiel

2013-02-15, 12:29
z Ivoną by lepiej brzmiał

Racis

2013-02-15, 12:40
Po prostu nienawidzę fanatyków-katolików, ale tak samo nienawidzę fanatyków-ateistów. Wiara to sfera prywatna każdego z nas i ch*j wam do tego, czy wierzę w Boga, Wielkie Nic czy latającego potwora spaghetti. Masz swoją rację i swój rozum (zazwyczaj), a jak nie masz, to słuchaj dalej takich debili.
Poprzedzam wasze pytania, nie jestem wierzącym i nie jestem rudy :X

Suka_Blyat

2013-02-15, 12:48
No i się zacznie wojna...

qrvishon

2013-02-15, 12:59
Racis napisał/a:

Po prostu nienawidzę fanatyków-katolików, ale tak samo nienawidzę fanatyków-ateistów. Wiara to sfera prywatna każdego z nas i ch*j wam do tego, czy wierzę w Boga, Wielkie Nic czy latającego potwora spaghetti. Masz swoją rację i swój rozum (zazwyczaj), a jak nie masz, to słuchaj dalej takich debili.
Poprzedzam wasze pytania, nie jestem wierzącym i nie jestem rudy :X


ale po co sie spinasz jak nikt sie do Ciebie nawet nie odezwal?

kebabkilla

2013-02-15, 13:48
@okanslig
słyszałem w głowie ten elektroniczny głos, gdy to czytałem:)