18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Carl Sagan, Stephen Hawking i Arthur Clarke...

Dz...........ak • 2013-02-14, 18:14
... o Bogu

pi...........ka

2013-02-15, 14:18
lol ten hawking to jakis wał, zawsze myslalem ze ma jakis mega mechanizm którym operuje i wstukuje do kompa i on to czyta, a tutaj tylko klika nastepnę bo juz ma to napisane lol to jakis wał gosc jest jeb@nym warzywem

Pa...........ek

2013-02-15, 14:18
Profesor Milosevic dobrze gada

lp_qwerty

2013-02-15, 14:26
Cytat:

Nie lubię Hawkinga jest zbyt pewny siebie w swoich teoriach. Chociaż to cecha dobrego naukowca :) .
Piwo za Clarke'a.
A co do tematu boga jak Sagan stwierdził nie ma dowodów na jego istnienie więc nie istnieje.


1000 lat temu nie było dowodów na istnienie cząsteczek, które tworzą np. powietrze (skoro nie widać, to dowód, że nie istnieją).
Żaden gość, ani z wiedzą Sagana, a już na pewno nie z twoją (buahaha) nie udowodni, ani nie zaprzeczy istnieniu jakiegokolwiek boga. [/quote]

greene

2013-02-15, 14:49
up@ zatem sugerujesz, że za kolejne 1000 lat prawdopodobieństwo potwierdzenia teorii o istnieniu jako takiego boga wzrosnie? Niuansem bedzie lepsza technologia przyczyniająca sie do takowego odkrycia?

Dakkar

2013-02-15, 14:50
@up Oczywiście, że tego nie zrobi, bo nie na nim ciąży ciężar dowodzenia czegokolwiek.

1000 lat temu nie było dowodów na istnienie cząsteczek, które tworzą np. powietrze - nie było dowodów. Była hipoteza, która później została potwierdzona. Ty wysnuwasz hipotezę o istnieniu boga, to ją teraz udowodnij.

Hasak

2013-02-15, 14:50
lp_qwerty napisał/a:


1000 lat temu nie było dowodów na istnienie cząsteczek, które tworzą np. powietrze (skoro nie widać, to dowód, że nie istnieją).
Żaden gość, ani z wiedzą Sagana, a już na pewno nie z twoją (buahaha) nie udowodni, ani nie zaprzeczy istnieniu jakiegokolwiek boga.




Tak samo nie udowodnię istnienia boga jak nie udowodnię racji bytu planety gdzieś we wszechświecie, na której funkcjonują inteligentne tostery. W obydwu przypadkach jest to tak nieprawdopodobne, że wiara w istnienie takich rzeczy, jest po prostu durna i wynika jedynie z upośledzenia percepcji.

+Agnostykiem jestem z czysto naukowego punktu widzenia.
+Ateistą jestem z rozsądku.
+Wiem, że Bogowie każdej religii na świecie nie istnieją.

lp_qwerty

2013-02-15, 15:00
@greene
Sugeruję cofnięcie się do podstawówki, bo czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Aż mi się, k***a, nie chce tego komentować.

Słowa w pierwszym nawiasie to był sarkazm, jeżeli potrzebujesz tłumaczenia i objaśnienia.

@dakkar
Nie wiem, czy Twój komentarz jest skierowany do mnie, czy do greene. Jeżeli do mnie, to zacytuj proszę fragment, w którym stawiam hipotezę o istnieniu boga.

Wiciu47

2013-02-15, 15:08
lp_qwerty napisał/a:

@greene
Sugeruję cofnięcie się do podstawówki, bo czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Aż mi się, k***a, nie chce tego komentować.



I właśnie to zrobiłeś.. :idzwch*j:

BTW Była kiedyś rozmowa katolika i ateisty i ten pierwszy powiedział zaje*iste zdanie.

"My nie możemy udowodnić, że Bóg istnieje za to wy nie możecie udowodnić, że NIE istnieje."

Zresztą to indywidualna sprawa każdej osoby więc nie wiem po co te dyskusje....

brzezniak

2013-02-15, 15:19
Wiciu47 napisał/a:



I właśnie to zrobiłeś.. :idzwch*j:

BTW Była kiedyś rozmowa katolika i ateisty i ten pierwszy powiedział zaje*iste zdanie.

"My nie możemy udowodnić, że Bóg istnieje za to wy nie możecie udowodnić, że NIE istnieje."

Zresztą to indywidualna sprawa każdej osoby więc nie wiem po co te dyskusje....



Jeżeli ten katolik uważa, że to wystarczający powód do wiary w boga to jest zobowiązany do wiary we wszystkich bogów :) (trudne bo się wzajemnie wykluczają)

lp_qwerty

2013-02-15, 15:23
Cytat:

I właśnie to zrobiłeś.. :idzwch*j:

BTW Była kiedyś rozmowa katolika i ateisty i ten pierwszy powiedział zaje*iste zdanie.

"My nie możemy udowodnić, że Bóg istnieje za to wy nie możecie udowodnić, że NIE istnieje."

Zresztą to indywidualna sprawa każdej osoby więc nie wiem po co te dyskusje....



Napisałem, że
Cytat:

Żaden gość, ani z wiedzą Sagana, a już na pewno nie z twoją (buahaha) nie udowodni, ani nie zaprzeczy istnieniu jakiegokolwiek boga.


więc wydaje mi się, że przekaz tego zadania jest taki sam jak twojego cytatu
Cytat:

"My nie możemy udowodnić, że Bóg istnieje za to wy nie możecie udowodnić, że NIE istnieje."


Więc wniosek z tego, o ch*j ci chodzi?[/quote]

Sk...........ll

2013-02-15, 15:23
Brakowalo mi takich materialow tutaj. Leci piwo!

lp.citsiadas

2013-02-15, 15:55
well... guess what motherfuckers! it has allready begun and all you atheistic shit can be stuck up into your ass:


A siedmiu aniołów, mających siedem trąb, przygotowało się, aby zatrąbić.
I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/deszcz-meteorytow-na-uralu,1,5421458,wiadomosc.html

Kombivar

2013-02-15, 16:42
Za Hawkinga piwko się należy - czy ktoś wierzy czy nie wierzy.
.
.
Suty_dziobaka - Przez ciebie, znów spędzę noce na studiowanie "Krótkiej Historii Czasu", dzięki że mi przypomniałeś :-)

TOOM44

2013-02-15, 18:01
Kłocicie się jest czy nie ma :D Who cares ! Po śmierci i tak wszyscy się dowiemy :) Einstain powiedział kiedyś : " Lepiej chodzić do kościoła , bo jak Boga nie ma to nic nie tracimy , a jeżeli jest to zyskujemy bardzo wiele" - takie tam co pamiętam z gimnazjum z religi <zawstydzony>

brzezniak

2013-02-15, 18:21
TOOM44 napisał/a:

Kłocicie się jest czy nie ma :D Who cares ! Po śmierci i tak wszyscy się dowiemy :) Einstain powiedział kiedyś : " Lepiej chodzić do kościoła , bo jak Boga nie ma to nic nie tracimy , a jeżeli jest to zyskujemy bardzo wiele" - takie tam co pamiętam z gimnazjum z religi <zawstydzony>



Żałosny argument. Zakładasz, że jest jeden konkretny bóg albo nic. Jeżeli istnieje inny bóg to z każdą wizytą w kościele tylko go bardziej denerwujesz :) No i jest kolejny problem. Nie wierzę w to, że bóg istnieje i nie dam rady "wierzyć na żądanie". Mogę się zachowywać jak wierzący ze "strachu przed karą" ale czy bóg nie da rady tego rozpoznać?