18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Były szef ABW o "tajemniczych zgonach" w Polsce

Matikens • 2013-09-16, 15:05
- W Polsce niestety również mamy do czynienia z serią tajemniczych zgonów osób wpływowych, które mogły się stać zagrożeniem dla potężnych grup interesu – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" Bogdan Święczkowski. Były szef ABW obawia się też, że może ich być więcej. - To śmiertelny splot - mówi.



- Ta seria przypomina to, co dzieje się za wschodnią granicą. Nie tylko w Rosji, ale także poza jej granicami, giną co rusz osoby, które mogą okazać się zagrożeniem dla reżimu bądź interesów służb specjalnych o postkomunistycznym rodowodzie – mówi Święczkowski. Podając przykłady tajemniczych zgonów w Rosji, odnosi się również do Polski.

- Mamy (w Polsce – red.) klasyczne zabójstwa, tak jak w przypadku Krzysztofa Olewnika czy b. ministra sportu Jacka Dębskiego, jak i dziwne samobójstwa np. Ireneusza Sekuły, Andrzeja Leppera, Jeremiasza Barańskiego czy Sławomira Petelickiego – mówi. Do tej grupy dodaje jeszcze "niewyjaśnione wypadki" i "nagłe ataki chorób" jak na przykład w przypadku Konstantego Miodowicza.

- W dojrzałych demokracjach takie serie zgonów właściwie się nie zdarzają. Dość powiedzieć, że przykładowo w Niemczech w ciągu ostatniego ćwierćwiecza było tylko jedno samobójstwo polityka podobnej rangi – przekonuje.

Były szef ABW wskazuje też na błędy, jakie popełniono podczas śledztw w tych sprawach. – Najczęściej dotyczyły one tzw. zgonów weekendowych. Jeżeli sekcji zwłok osoby zmarłej dokonuje się dopiero po upływie dwóch dób, bo Zakład Medycyny Sądowej nie pracuje w weekend, to każdego doświadczonego prokuratora, funkcjonariusza służb czy policjanta ogarnia pusty śmiech – mówi.

Święczkowski obawia się też, że "seria zgonów" w Polsce się jeszcze nie skończyła. – W Polsce wciąż żyje wiele osób, które mają podstawy, by obawiać się o swoje bezpieczeństwo. (…) Liczba afer, niejasnych powiązań, związków polityki, służb i biznesu, wielkie przetargi mogą stanowić swoistego rodzaju śmiertelny splot – kończy.

Cały wywiad w tygodniku "Do Rzeczy".

("Do Rzeczy"/GK;JS)

Zacyganione z onetu

tds1974

2013-09-17, 12:39
Szron napisał/a:


[b]
Mizerna ta twoja odpowiedz, jak obrona A. Leppera przed liną...



Za to Twoja odpowiedź wręcz wybitna i dobitnie świadczy o twojej inteligencji. Masz 33 lata. Coś więcej zrobiłeś w życiu niż obrażanie na forach i pisanie o gównie? Masz jakąś pracę? Rodzinę? Jeśli tak szkoda twoich bliskich, że muszą przebywać z takim antypolskim ścierwem jak ty. Współczuję im.

xjan

2013-09-18, 00:47
Po "samobójstwie" Leppera już o tym pisałem. Ale później przyszli do mnie dwaj panowie w czarnych garniturach, ciemnych okularach i słuchaweczce w uchu. To se ich zakopałem w ogródku jak mi bronią grozili. 4 razy już do mnie takie przygłupy przychodzili, jeszcze trochę i będę musiał skuwać podłogę w piwncy. Albo zbiornik na kwas fluorowy zamontować.

tds1974

2013-09-18, 16:35
xjan napisał/a:

Po "samobójstwie" Leppera już o tym pisałem. Ale później przyszli do mnie dwaj panowie w czarnych garniturach, ciemnych okularach i słuchaweczce w uchu. .



Ty mówisz tak. A co mówią lekarze?

Szron

2013-09-18, 17:51
tds1974 napisał/a:



Za to Twoja odpowiedź wręcz wybitna i dobitnie świadczy o twojej inteligencji. Masz 33 lata. Coś więcej zrobiłeś w życiu niż obrażanie na forach i pisanie o gównie? Masz jakąś pracę? Rodzinę? Jeśli tak szkoda twoich bliskich, że muszą przebywać z takim antypolskim ścierwem jak ty. Współczuję im.



No Twoja wybitnie nie lepsza.
A świadczy to o twojej małostkowej inteligenci.

Masz lat tyle co kot napłakał a sadzisz się jak jajko na patelni.

I wnioskuje że nie robiłeś nic poza tym że obrażasz ludzi na forach.
A obrażasz ich swoją małostkową głupotą.
Masz jakąś pracę? Rodzinę?
Jeśli tak szkoda twoich bliskich, że muszą przebywać z takim lewackim ścierwem jak ty.
Współczuję im.

Nie pozdrawiam.
Skończyłem z tobą.