18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Były szef ABW o "tajemniczych zgonach" w Polsce

Matikens • 2013-09-16, 15:05
- W Polsce niestety również mamy do czynienia z serią tajemniczych zgonów osób wpływowych, które mogły się stać zagrożeniem dla potężnych grup interesu – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" Bogdan Święczkowski. Były szef ABW obawia się też, że może ich być więcej. - To śmiertelny splot - mówi.



- Ta seria przypomina to, co dzieje się za wschodnią granicą. Nie tylko w Rosji, ale także poza jej granicami, giną co rusz osoby, które mogą okazać się zagrożeniem dla reżimu bądź interesów służb specjalnych o postkomunistycznym rodowodzie – mówi Święczkowski. Podając przykłady tajemniczych zgonów w Rosji, odnosi się również do Polski.

- Mamy (w Polsce – red.) klasyczne zabójstwa, tak jak w przypadku Krzysztofa Olewnika czy b. ministra sportu Jacka Dębskiego, jak i dziwne samobójstwa np. Ireneusza Sekuły, Andrzeja Leppera, Jeremiasza Barańskiego czy Sławomira Petelickiego – mówi. Do tej grupy dodaje jeszcze "niewyjaśnione wypadki" i "nagłe ataki chorób" jak na przykład w przypadku Konstantego Miodowicza.

- W dojrzałych demokracjach takie serie zgonów właściwie się nie zdarzają. Dość powiedzieć, że przykładowo w Niemczech w ciągu ostatniego ćwierćwiecza było tylko jedno samobójstwo polityka podobnej rangi – przekonuje.

Były szef ABW wskazuje też na błędy, jakie popełniono podczas śledztw w tych sprawach. – Najczęściej dotyczyły one tzw. zgonów weekendowych. Jeżeli sekcji zwłok osoby zmarłej dokonuje się dopiero po upływie dwóch dób, bo Zakład Medycyny Sądowej nie pracuje w weekend, to każdego doświadczonego prokuratora, funkcjonariusza służb czy policjanta ogarnia pusty śmiech – mówi.

Święczkowski obawia się też, że "seria zgonów" w Polsce się jeszcze nie skończyła. – W Polsce wciąż żyje wiele osób, które mają podstawy, by obawiać się o swoje bezpieczeństwo. (…) Liczba afer, niejasnych powiązań, związków polityki, służb i biznesu, wielkie przetargi mogą stanowić swoistego rodzaju śmiertelny splot – kończy.

Cały wywiad w tygodniku "Do Rzeczy".

("Do Rzeczy"/GK;JS)

Zacyganione z onetu

pi...........ja

2013-09-16, 20:55
Zeszmaciały prokurator wypieprzony z poselskiego żłobu za próbę łączenia go ze swoją funkcją atakuje. Kaski zabrakło czy sławy?

panek666

2013-09-16, 20:56
@SzwagierPL
Macierewicza każdy uważa za dziwaka i świra (sam tak poniekąd uważam). A Korwin sam nie wiem dlaczego jeszcze żyje. Może boją się zmasowanego ataku ludności po jego "samobójstwie".

wiesiors4

2013-09-16, 20:58
tds1974 napisał/a:

Jakim trzeba być jołopem by wierzyć w te bzdury? Naprawdę nie macie już mózgów? Przecież pod tamtym wątkiem wykazałem, że to są kłamstwa Niezależnej.pl.
Zachowajcie minimum inteligencji. Minimum.


Masz rację, to wszystko kłamstwa niezależnej, oni wszyscy z Lepperem, Blidą, Petelickim na czele żyją, tylko niezależna sfingowała wszystkie zgony :idzwch*j: kretynie :lol:

Szron

2013-09-16, 21:01
tds1974 napisał/a:



Jakim trzeba być jołopem by wierzyć w te bzdury? Naprawdę nie macie już mózgów? Przecież pod tamtym wątkiem wykazałem, że to są kłamstwa Niezależnej.pl.
Zachowajcie minimum inteligencji. Minimum.



Tak Cię "widzę" co jakiś czas.
Wypowiadasz się przeważnie w tematach politycznych.

I przeważnie twoje zdanie jest sceptyczne.
A jak braknie ci siły przebicia to znikasz.
Twoje wypowiedzi zazwyczaj mają wydźwięk "topiący" dany temat.

Wnioskuje że jesteś bydlęciem, trollem.
Więc :idzwch*j:

Synter

2013-09-16, 21:04
SzwagierPL napisał/a:

A śmierć Barbary Blidy też waszym zdaniem była czystym samobójstwem ?. Skoro się was imają teorie spiskowe, to dlaczego Korwin jeszcze żyje, albo ten przygłup Macierewicz. Stonujcie Panowie, choćby z szacunku do samych siebie.

EDIT: Zapomniałem, że 90% tutejszych politologów pewnie nie wie o co chodzi i o kogo chodzi.



Bo Korwin i Macierewicz w większości przypadków bardziej szkodzą prawicy niż jej pomagają. To i po co się takich pozbywać.
Kto jak kto ale w samobójstwo Petelickiego to nigdy nie uwierzę.

Argument o tym, że to bardziej szkodzi PO jest nieprawdziwy, po prostu oficjalna wersja jest oficjalną wersją społeczeństwa, myślisz, że przeciętny mieszkaniec Polski zastanawiał się czy Lepper popełnił samobójstwo czy ktoś go zabił, no sorry, ale wbrew pozorom, większość ludzi nie siedzi często na forach internetowych i nie wymienia się informacjami, nie mówiąc o tym, że nie wiedzą czym zajmowali się ludzie którzy zginęli.
Poza tym, nie uważam, żeby ci ludzie byli unieszkodliwiani z powodu malejącego poparcia partii rządzącej. Myślę, że raczej szkodzą interesom prywatnych przedsiębiorców, a panowie z rządu skądś te zegarki mają.

Do tego dodam, że tygodnik "Do Rzeczy" odkryłem bardzo niedawno i bardzo mi się spodobał, a np Rafała Ziemkiewicza uważam za bardzo dobrego i ciekawego publicystę.

Lemurzasty

2013-09-16, 21:08
Tylko co do jednego zabójstwa politycznego możemy być pewni. To Falzmann i sprawa FOZZ. Sekula co prawda strzelal do siebie w plecy z kilku metrów, ale wątpię w jego możliwości zagrożenia dla wielkich tego kraju. Petel unikał kamer, bo nie chciał robić show ze swojej śmierci. Lepper miał pełno długów. Debski i Papala, na dwoje wróżka włożyła. Może gangsterka, a może ta tajemnicza grupa trzymająca władze.

Lordzik92

2013-09-16, 21:38
Zeby rozjasnic wam oczy, polecam ksiazke ,,Hitman, ekonomista od brudnej roboty". Koles fajnie opisuje procedury z nieposlusznymi osobami, firmami czy calymi krajami, ktore stanowily problem dla korporacji zarzadzajacych tym swiatem... A to co dzieje sie w PL to kolejna z tego typu ,,operacji"...

krawacik3

2013-09-16, 21:49
"Ależ wysoki sądzie, on sam strzelił sobie w tył głowy i sam zepchnął się z mostu"

tds1974

2013-09-16, 23:41
Szron napisał/a:



Tak Cię "widzę" co jakiś czas.
Wypowiadasz się przeważnie w tematach politycznych.

I przeważnie twoje zdanie jest sceptyczne.



Masz rację. Zdanie mam zawsze sceptyczne wobec idiotyzmów. A znikam bo mam też inne życie. Ale udało mi się zauważyć, że pomimo nowego regulaminu, admini przepuszczają wszelkie obelgi wobec nie myślących jak Kolonko czy Winnicki.

W tamtym wątku udowodniłem proste kłamstwo: Osoby z tej listy, które to miały zginąć w Moskwie lub "tajemniczych okolicznościach" w rzeczywistości zmarły na raka lub po ciężkiej chorobie a informacje o ich śmierci przekazywały media prawicowe, dałem nawet link.

Nie zmieniło to zdania tego barana, który wolał i woli wierzyć w powtarzane przez głupców kłamstwa. Ty zaś mnie - bez powodu - obrażasz.

Więc masz rację, że czasem uciekam, bo po pierwsze: prościej się wytłumaczyć nie da, więc tylko debil nie zrozumie, a po co z debilem dyskutować? Po drugie: Sadistic zmienił się w tubę jednej partii i powinien nazywać się PiSadistic.pl.

Szron

2013-09-16, 23:45
Lordzik92 napisał/a:

Zeby rozjasnic wam oczy, polecam ksiazke ,,Hitman, ekonomista od brudnej roboty". Koles fajnie opisuje procedury z nieposlusznymi osobami, firmami czy calymi krajami, ktore stanowily problem dla korporacji zarzadzajacych tym swiatem... A to co dzieje sie w PL to kolejna z tego typu ,,operacji"...



Nie czytałem, ale wiem jak zjeść ten termin. Mówił o nim był agent CIA w jakimś filmiku.
Tak to działa.

Ludzie się sk***iają dla "dużych pieniędzorów" [a tak naprawdę to dla płacących to tyle co splunąć - FED = prywatna drukarnia Dolarów]
tylko po to żeby za chwil kilka żreć glebę lub nieustanie pić wodę albo zachłystnąć się "świeżym powietrzem"

Dziś żyjesz i wpie**alasz kawior a jutro kawior wpie**ala ciebie.

~Faper Noster

2013-09-16, 23:46
Cytat:

Zacyganione

Warna mu za rasizm! :trollencjusz:

Szron

2013-09-17, 00:00
tds1974 napisał/a:



Masz rację. Zdanie mam zawsze sceptyczne wobec idiotyzmów. A znikam bo mam też inne życie. Ale udało mi się zauważyć, że pomimo nowego regulaminu, admini przepuszczają wszelkie obelgi wobec nie myślących jak Kolonko czy Winnicki.

W tamtym wątku udowodniłem proste kłamstwo: Osoby z tej listy, które to miały zginąć w Moskwie lub "tajemniczych okolicznościach" w rzeczywistości zmarły na raka lub po ciężkiej chorobie a informacje o ich śmierci przekazywały media prawicowe, dałem nawet link.

Nie zmieniło to zdania tego barana, który wolał i woli wierzyć w powtarzane przez głupców kłamstwa. Ty zaś mnie - bez powodu - obrażasz.

Więc masz rację, że czasem uciekam, bo po pierwsze: prościej się wytłumaczyć nie da, więc tylko debil nie zrozumie, a po co z debilem dyskutować? Po drugie: Sadistic zmienił się w tubę jednej partii i powinien nazywać się PiSadistic.pl.



Mizerna ta twoja odpowiedz, jak obrona A. Leppera przed liną...

Spłycasz do pis'u tak jak byś miał jakiś uraz.
A prawda jest taka że oni to jedna banda pok***ieńców!

j***ć pis, po, pls i pozostałe złowrogie ścierwa!
Oni już się popisali... Banda darmozjadów, łapówkarzy i hien liczących na następną okazję zarycia ryjem w koryto!

Ale ty tego nie widzisz i nie chcesz widzieć, boś jakiś zj***ny topik jesteś.

Pływasz i brodzisz w zasadowym roztworze Gówna.
I nie wiesz jak się wynurzyć żeby tego gówna nosem nie chłeptać.

Dranzes

2013-09-17, 00:01
Ten szefo to coś blado wygląda, chyba ma depreche ^^