18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Buddyści zaatakowali domy i sklepy muzułmanów w Birmie

FrasQs • 2013-08-27, 12:47
Liczący ponad 1000 osób tłum buddystów atakował i podpalał w północno wschodniej Birmie sklepy i domy należące do muzułmanów, po pogłoskach, że muzułmanin próbował molestować seksualnie młodą buddyjską dziewczynę - poinformowały władze.

Według świadków, buddyści wznosili wrogie muzułmanom okrzyki. Tłum rozproszył się po interwencji sił bezpieczeństwa. Funkcjonariusze użyli broni strzelając w powietrze.

Miejscem rozruchów, które rozpoczęły się w sobotę po południu, była wioska Htan Gone odległa o 16 km do miasta Kantbalu, w regionie Sagaing. Tłum buddystów otoczył miejscowy posterunek policji domagając się wydania podejrzanego. Później zaczął się pogrom.

Według państwowej telewizji, podpalono i zniszczono 42 domy i 15 sklepów, w większości należących do muzułmanów.



Widać że Buddysci nie dają sobie w kasze dmuchać :krejzi:

Enkipata

2013-08-27, 16:28
Jedyny porządny cios dla większości religii, to że Budda istniał naprawdę i nie był potomkiem jakiegokolwiek boga czy za boga się uważał, a że jego system filozoficzny został uznany jako bóstwo co oznacza czystą ludzką głupotę i chęć zarobku na tym ;D Brawo tak w ogóle dla buddystów za tą akcję, gdyż jak sami wiecie islam zaczyna być sporym problemem.

PS. Buddę zabiła sraczka.

simonsi

2013-08-27, 16:32
Cytując to co poniżej chciałbym dodać że krucjaty tak naprawdę nie były ze względu na kościół tylko ze względu na jebniętych władców katolickich, którzy pod pretekstem krucjat chcieli się wzbogacić. Aczkolwiek, nie powiem kościół też ma wiele za uszami.


"Buddyści k***a! Oaza spokoju, tolerancji i miłości do bliźniego i wszystkiego co żyje! Definicja harmonii ze światem i pokoju! BUDDYŚCI! Religia, która wyjątkowo ceni sobie intelekt, a siłę jedynie w celu samoobrony! NApie**alAJĄ MUSLIMÓW! Czy może być lepsze potwierdzenie islamskiego zła?

Ale nie, czepiajmy się katolów, którzy krucjaty żadnej nie przeprowadzili od 1444 roku. Bo katolicyzm to faszystowska, rasistowska, nacjonalistyczna i głupia religia. Ciekawe co w dobie antykatolstwa powiedzą media o buddystach, wiedząc, że istnieje ktoś taki jak Dalai Lama, buddyjski piewca pokoju XXI wieku :D

Powiem wam, że jak zobaczymy relację z tych zamieszek w faktach TVNowskich, to będzie cud. "

Schabik

2013-08-27, 16:40
Już dzisiaj w tvnie "Buddyjscy kibole wywołali burdę"

zarpion

2013-08-27, 16:47
świat się budzi! stosy zapłoną brudnym ogniem!

di...........os

2013-08-27, 18:27
To byli tacy buddyści, jak wy katolicy i jak ci terroryści są muzułmanami. A teraz, drodzy katolicy, przed kolejnym postem, wybaczcie wszystkie grzechy i przewinienia wobec was, muzułmanom; powiedzcie sobie: "jakież mam prawo osądzać tych ludzi? Ponad to, czyż Jezus nie nauczył nas maksymy imperatywu kategorycznego?".

FrasQs

2013-08-27, 21:11
@Up a Pan co? W Jehowców sie bawi? :krejzi:

Jedrass

2013-08-27, 22:14
a u nas chcą ich jeszcze asymilować. Dzikiego zwierzęcia nigdy nie oswoisz .

contowsky

2013-08-28, 00:14
a my nadal wpie**ol zbieramy

dr...........ka

2013-08-28, 10:36
nawet buddysci potrafia sie postawic a polacy dalej to p*zdy husario wruć

I2ufu5

2013-08-29, 15:24
dionizodoros napisał/a:

To byli tacy buddyści, jak wy katolicy i jak ci terroryści są muzułmanami. A teraz, drodzy katolicy, przed kolejnym postem, wybaczcie wszystkie grzechy i przewinienia wobec was, muzułmanom; powiedzcie sobie: "jakież mam prawo osądzać tych ludzi? Ponad to, czyż Jezus nie nauczył nas maksymy imperatywu kategorycznego?".



a ja nie jestem katolem ani innym ch*jem i nie będe hipokrytą mówiąc że z chęcią bym powystrzelał szmatogłowych i żadnych grzechów nie muszę nikomu wybaczać. A co jest w tym wszystkim najlepsze, jebie mnie to bo mnie żaden mahomet czy inny jezus nie ukarze za to :D

a Ty drogi przyjacielu jesteś zapewne zakamuflowaną opcją ciapatą więc idź se por*chaj kozę może Ci ulży

bugaj

2013-09-01, 18:43
Widać jaki poziom wiedzy o świecie prezentuje użytkownik sadola. Nie bronię muslimów.

Ale w ostatnim czasie nasilają się ataki społeczności buddyjskiej na muslimów. Chodzi mi o teren Azji Południowej (w tym właśnie Birmy). Buddyjscy mnisi dopuszczają się ataków na muzułmanów oraz wszczynają zamieszki na tle religijnym. Mówi się, że teraz największym zagrożeniem w Azji Południowej nie są muzułmanie, a własnie buddyści. Poszukać więcej info w google.

Enkipata

2013-09-16, 07:50
@up

Przykład z Birmy pokazuje jak ludzie są głupi i wykorzystują religie do swoich celów. Sekt buddyjskich jest tyle co kościołów w Polsce albo i więcej. Może i mają w sobie faszystów, ale i tak popieram to co zrobili.