18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bronisław Komorowski o ś.p. generale Petelickim

Sl...........nx • 2012-06-18, 19:12
Archiwalna wypowiedź prezydenta naszego kraju :trzesieee:

fabiothethird

2012-06-18, 22:54
Za to Komorowski jest prezybłędem. Pytanie tylko czy Kaczor nie byłby większym.

bigboyman

2012-06-18, 22:55
Panowie,
żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, trochę o tym poczytałem i sprawa wygląda tak:
Jeżeli za żołnierza uznajemy tylko kogoś kto podlega Ministerstwu Obrony Narodowej (chodzi o czystą terminologię stosowaną) to rzeczywiście Ś.P. Generał Sławomir Petelicki nie był w tym znaczeniu żołnierzem bo podlegał MSWiA.
Ale jeżeli uznamy że żołnierzem jest ten kto walczy za swój kraj w jego obrębie i poza granicami poświęcając często swoje życie to jak najbardziej Ś.P. Generał Sławomir Petelicki jest takim żołnierzem i uważam że hańbą jest stosowanie wobec tego człowieka "terminologii stosowanej".
To tak jakby powiedzieć że Mahatma Gandhi nie był człowiekiem sprawiedliwym bo nie pracował dla Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zgadzacie się?

Miszogun

2012-06-18, 22:56
No niestety Komorowski ma rację i nie ma się co nadymać. Kiedy Petelicki zakładał GROM ten był jednostką policyjną podległą MSWiA. Takie stwierdzenie niczego mu nie ujmuje.

Ro...........ce

2012-06-18, 23:01
dlaczego każdy polski prezydent jest tak hejtowany że ch*j ?

solteck

2012-06-18, 23:04
Wojsko polskie jest słabe, bo zwierzchnik sił zbrojnych nie jest wojskowym, to po pierwsze
a po 2, Bronek dobrze powiedział, generał nie był żołnierzem

Sl...........nx

2012-06-18, 23:09
k***a mać! Kto ma specjalistyczne przeszkolenie wojskowe, kompetencje dowódcy i sam stopień dowódcy, to k***a mać, jest żołnierzem!
Czytajcie ze zrozumieniem: Skoczek spadochronowy WOJSK powietrznodesantowych, strzelec wyborowy, kierowca pojazdów WOJSKOWYCH, specjalista do spraw DESANTU śmigłowcowego.

k***a, co on miał jeszcze zrobić, by uznano go za żołnierza? Wypowiedzieć wojnę ruskim, wziąć łuk i strzały z grotem napełnionym trotylem, pójść w pojedynkę i rozpie**olić wszystkie czołgi i helikoptery?
Sorry, takie rzeczy to tylko w Rambo 3, gimbusy.

wudun

2012-06-18, 23:13
Slonx napisał/a:



k***a, co on miał jeszcze zrobić, by uznano go za żołnierza? Wypowiedzieć wojnę ruskim, wziąć łuk i strzały z grotem napełnionym trotylem, pójść w pojedynkę i rozpie**olić wszystkie czołgi i helikoptery?
Sorry, takie rzeczy to tylko w Rambo 3, gimbusy.



Wstąpić do wojska? :)
Zrobił wiele szkoleń bo miał okazje jednak w KW ma dalej D więc nie można go uznać za żołnierza.

Sl...........nx

2012-06-18, 23:15
@wudun - Przypuszczam, że skoro był członkiem Armii Stanów Zjednoczonych i przeszedł ichnie przeszkolenia, to kategoriami naszej śmiesznej, marionetkowej armii raczej się nie przejmował.

Ro...........ce

2012-06-18, 23:16
Cytat:

k***a mać! Kto ma specjalistyczne przeszkolenie wojskowe, kompetencje dowódcy i sam stopień dowódcy, to k***a mać, jest żołnierzem!
Czytajcie ze zrozumieniem: Skoczek spadochronowy WOJSK powietrznodesantowych, strzelec wyborowy, kierowca pojazdów WOJSKOWYCH, specjalista do spraw DESANTU śmigłowcowego.

k***a, co on miał jeszcze zrobić, by uznano go za żołnierza? Wypowiedzieć wojnę ruskim, wziąć łuk i strzały z grotem napełnionym trotylem, pójść w pojedynkę i rozpie**olić wszystkie czołgi i helikoptery?
Sorry, takie rzeczy to tylko w Rambo 3, gimbusy.



Nie był żołnierzem :amused:

solteck

2012-06-18, 23:20
Ja mam przeszkolenie z pierwszej pomocy i certyfikat...
jestem ratownikiem medycznym?

wudun

2012-06-18, 23:23
Slonx napisał/a:

@wudun - Przypuszczam, że skoro był członkiem Armii Stanów Zjednoczonych


Obcokrajowiec nie może być żołnierzem armii USA. Chyba 5 lat obywatelstwo trzeba mieć i zrzec się poprzedniego. Był honorowym oficerem armii USA.
Nie neguję jego zasług dla polski po 90 roku ale, jak nie on to ktos inny.
On na pewno stał tam gdzie stało zomo a do wolnej polski miał wyciągniętą tylko jedną część ciała.
Odwaliło go GRU czy inne KGB bo stracił dostęp do rzeczy tajnych i tyle. Podejrzewam że na inauguracji w SB też kogoś odstrzelił więc dostał to na co zasłużył.

Bard_Zerald

2012-06-18, 23:28
brat_kwiat napisał/a:



A Tusk jest premierem, także nie siedź tutaj i nie gadaj głupot. Idź pracować do 67 roku życia, płać podatki i pielęgnuj swoich rządowych pupili ... :P .



Zrozum, a potem pisz.

Komorowski najprawdopodobniej celowo próbuje zjechac Petelickiego, nie dlatego że jest debilem.

Masa polityków, to debile, ale ci na wyższych szczeblach nie mogą byc debilami.

To jest polityka. To jest rządzenie całym kurna państwem. Żeby zajśc na samą górę, trzeba wygryźc wszystkich innych. Myślisz, że pierwszy lepszy debil jest w stanie pokonac wszystkich wyedukowanych, mądrych, sprytnych polityków? Tam się dostają najcwańsi, z najlepszym poparciem, najlepiej manipulujący i kombinujący.

A ludzie, powtarzam ludzie, nie mówię o sobie, brat_kwiat prezydentowi mogą uwierzyc. Ogólnie wbrew pozorom ludzie wierzą w to, co jest w TV

plugnplay

2012-06-18, 23:32
ahahahaaaa pan ziemniak prezydentem, ciekawe dla kogo? ten leb ktory tylko mowi o polowaniu? i powtarza w kolko pie**oly? bez kariery w partii wystawil go donek na kandydata do prezydencji, a on przytakuje i zatwierdza wszystko co mu pan nakaze
nie dosc ze pijany to jeszcze usmiany po pachy pojde hahaha

Sl...........nx

2012-06-18, 23:35
Dla tych, co wciąż twierdzą, że Petelicki nie był żołnierzem, mam fragment wywiadu z nim:

Cytat:

A my wyślemy go do prezydenta, który stwierdził, że nie był pan i nie jest żołnierzem.

Lepiej wysłać PLAYBOYA do Sławomira Nowaka, u którego w klapie widziałem niedawno honorową odznakę GROM-u. Chciałbym go zaprosić na waszych łamach na wystawę do Muzeum Wojska Polskiego i chciałbym, żeby wziął ze sobą pana prezydenta. Jest tam moja legitymacja podpisana przez ministra obrony Onyszkiewicza oraz moja szabla generalska. Pan prezydent nie powinien opierać swojej wiedzy tylko na Wikipedii. Czasami powinien wyjść poza nią.



Koniec dyskusji.

Jeadong

2012-06-19, 00:28
k***a teraz przez kolejne 5 stron będą się spierać czy był żołnierzem czy nie....

Ważne jest to, że człowiek z tak bogatym doświadczeniem, pokaźnym majątkiem, i emeryturą jaką nikt z nas nigdy nie będzie miał nie popełnia samobójstwa !
Dwa posty niżej już jakieś oświadczenie sędziego, który boi się o własną dupę i ch*ja zrobi bo do kogo się może zwrócić o pomoc ? Jak to wszyscy kolesie są i robią co chcą, jeszcze troche i sytuacja będzie wyglądała tak jak w Rosji, ewidentne dowody fałszu w wyborach prezydenckich (to nie k***a wybory miss gimnazjum) i k***a nikt nic nie zrobi.
Nic tylko sp***alać na jakąś wyspę. Ludzie wyjdą na ulicę to zaczną do nich napie**alać ostrą amunicją.