18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Brawa dla Częstochowskiej policji!

dudidudi • 2013-05-10, 10:14
Wyglądało to dziwnie i zarazem komicznie - opowiada jeden ze studentów, świadek całego zdarzenia. - Szybka popisówka policji. Po 20 minutach było już po sprawie. Do tego funkcjonariusze byli chamscy.

9 maja o godz. 17.30 tuż obok ogrodzonego miasteczka akademickiego podjechał policyjny van. Wyskoczyło z niego ośmiu funkcjonariuszy z "trójki", którzy wystawili mandaty studentom za picie piwa i... parkowanie samochodów. To już tradycja, że studenci zbierają się wiosną między akademikami.

- To pierwszy taki incydent odkąd pamiętam - twierdzi Sebastian Nieradkiewicz, zastępca przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PCz. - Zdumiewa także to, że policja wypisywała mandaty nie tylko za picie piwa, ale zaparkowane samochody na pasie zieleni. To teren uczelni, nie ma tu znaków drogowych, od lat studenci parkują w ten sposób - zauważa.

Nieradkiewicz był świadkiem całego zajścia i jak twierdzi, nikt nie zakłócał porządku. Choć policja ma prawo interweniować na terenie miasteczka akademickiego, jest ciche przyzwolenie na picie piwa na tym obszarze.

Z naszych informacji wynika, że akcja policji nie była przypadkowa. Podobno kilka godzin wcześniej Maria Nowicka-Skowron, rektor Politechniki, spotkała się z przedstawicielami częstochowskiej policji, którego wynikiem mogła być właśnie ta interwencja.

Czy między władzami PCz, a samorządem studenckim jest jakiś konflikt, który mógł być przyczyną policyjnego nalotu? - Nie zawsze zgadzamy się z władzami naszej uczelni, jeśli chodzi o kwestie finansowe - przyznaje Nieradkiewicz. - Władze Politechniki podchodzą do budżetu bardzo rygorystycznie. My chcemy, żeby studenci mieli jak najwięcej atrakcji. Ale nie nazwałbym tego konfliktem.

Uczelniana Rada Samorządu Studentów PCz zapowiada, że wystąpi z oficjalnym pismem do rektora, w którym będzie domagać się wyjaśnienia całej sytuacji.

źródło: http://www.wczestochowie.pl/kategoria//14503,nalot-policji-na-miasteczko-akademickie-posypaly-sie-mandaty

Brawa dla bezmyślnej i bezdusznej psiarni. Gratulacje należą się również Pani rektor za takie ch*jowe podrygi ;-)

:idzwch*j:

fixa

2013-05-10, 14:25
Leti, Ja pie**olę, ręcę opadają :homer:

Pieniądze nie biorą się znikąd, a Państwo jest niestety zmuszone przez Konstytucje by dofinansowywać nawet studnia niestacjonarne (mniemam po czesnym) takim ciężkim przypadkom dyskalkulii jak Ty. Weź do ręki swój z trudem wypełniony PIT i porównaj go proszę z kwotami o których wspomniałem wcześniej :P I policz ile lat jeszcze będziesz musiał odpracowywać sam tylko koszt swoich studiów.

A kierunki zamawiane to nic innego jak próba przekonania tępaków wszelkiej maści, że ten kraj nie potrzebuje więc narzekających na wszystko zjebów, którzy pokończyli jakieś z dupy kierunki humanistyczne, i zaraz po studiach lądują w kolejce w PUPie, tylko po to by sp***olić na koniec do Anglii robić karierę na zmywaku.

Jak ten kraj ma wyjść na prostą jak wy jesteście tak poj***ni :/

Leti

2013-05-10, 14:46
Spokojnie potrafię bez problemu się rozliczyć mimo tego, że dla ciebie jestem dzieciak...

Więc skoro uczelnie są opłacane przez państwo, a dodatkowo państwo płaci za studiowanie na okreslonych kierunkach... a ludzie po politologii i innych badziewiach stoją w kolejkach w pośredniaku to dlaczego po prostu nie zlikwiduje nierentownych uczelni ( zmniejszy ich ilość )... ?

Dlaczego wydawanie 1.2 mld zł na naukę religii w szkołach rocznie jest ok ? dzieciaki z podstawówki tez mają się przygotować do spłacania religii której MUSIELI sie uczyć ?

fixa

2013-05-10, 15:19
Istnienie bezsensownych kierunków jest niestety wypadkową założeń Konstytucji, mechanizmów wolnorynkowych i wolności wyboru.

Konstytucja gwarantuje każdemu dostęp do darmowej (lub częściowo dofinansowanej) nauki, której celem było i nadal jest stworzenie silnej, wykształconej i zamożnej klasy średniej. Z drugiej strony wprowadzenie mechanizmów wolnorynkowych, umożliwienie tworzenia uczelni prywatnych dofinansowanych częściowo z budżetu pozwoliło wzbogacić ofertę, jak i zwiększyć ilość miejsc na uczelniach. Niektóre prywatne uczelnie stoją na bardzo wysokim poziomie. No ale dochodzimy do ostatniego punktu, wolności wyboru. Ludzie podejmując jedną z najważniejszych decyzji w życiu, wybierając kierunek studiów, który przełoży się na całe ich życie zawodowe W OGÓLE nie robią rozeznania co ma w ogóle sens i pozwoli znaleźć pracę. Kończą jakieś egzotyczne kierunki a potem wielkie oczy, że nie czeka na nich praca za co najmniej średnią krajową.

Nie możesz ludziom odbierać prawa decydować o własnym życiu. Rozsądnym wyjściem jest częściowa (50%) odpłatność studiów. Bo jak jeden z drugim będzie musiał wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy to się dwa razy zastanowi czy znajdzie potem pracę, ale z drugiej strony odbierze się szansę studiowania mniej zamożnym. Kolejny problem na który nie ma idealnego rozwiązania.

A teraz koniec gadania, do nauki leniuszki ;) Ja się na urlopie mogę poobijać :P

tysonic

2013-05-10, 17:02
gambiterv napisał/a:

Na szczęście prawo mówi że twoja stara robi to o wiele lepiej :]



Od ciebie? A dobrze robisz?

gambiterv

2013-05-10, 18:23
W porównaniu do Twojej starej ?

wujcio

2013-05-10, 22:23
Omg a ja mam 14 lat i pale i pije normalnie gdzie chce. a policja to psy hwdp!!!!!!!

salv

2013-05-10, 23:30
Leti napisał:
Cytat:

"i idź dalej tynki narzucać..."
"to w wieku 24 lat możesz: a) robić w firmie ojca b) robić na budowie c) pójść do szkółki policyjnej po maturze."



Zarabiam na tynkach lepiej, niż niejeden Polak po studiach, więc się wal i wracaj na kasę do marketu, czy do McD za najniższą krajową z tą swoją umową na czas nieokreślony.

Jeśli ty masz być przyszłą inteligencją to lepiej się dobrze ucz, bo gadanie o pracy na budowie jako jakimś podrzędnym zawodzie jest conajmniej głupie, już nie mówiąc o twoich wywodach w komentach.
Pomocnik budowlany wyciąga u nas ok. 10-12 zł na rękę, zastanów się zanim zaczniesz pie**olić Panie uczony.

SirWilly

2013-05-11, 09:43
@gambiterv

Tak .. pokazuj więcej jak ci włosy na jajach zaczęły rosnąć pisząc dalej " twoja stara " blablabla . Masz niby 25 lat ? Co ty swój wiek na wiek psów przeliczasz ?

gambiterv

2013-05-11, 13:21
Aleś mi zaj***ł inteligentnie.... ide popłakać w kąciku ! Tak mi sie przykro zrobiło :(

MauMauMaurycy

2013-05-11, 21:20
Moderatora proszę o zaj***nie warnem użytkownikowi gambiterv za użycie tekstu o swojej starej ;d

suchy945

2013-05-12, 16:23
@gambiterv zamknij pysk i wypie**alaj

BonaSforza

2013-05-12, 16:26
Policja nie powinna interweniować w takich przypadkach i ukarani mogliby się powoływać na tak zwane "wiosenne" kontratypy pozaustawowe(zwyczaj, na podstawie którego np. nikt nie da Ci mandatu za zaśmiecanie środowiska kiedy "topisz Marzannę")- jakby to kogoś interesowało...

SeleremJesteem

2013-05-12, 16:30
A ja studiuję i biorę waszą kasę, tak więc nie pie**olić proszę i zapie**alać do roboty żebym Ja miał za co studiować :) Jeszcze po socjal sobie pójdę żebym nie musiał latem na polu zapie**alać i żebym miał na browarki...

gambiterv

2013-05-12, 16:49
@suchy945 Bo co mi zrobisz ? :D Napniesz sie tak że sie posrasz ?

kondzio1c

2013-05-12, 16:54
Ja powiem tak że to może nie tyle co była Częstochowska policja , bo na komisariacie nr3 w Częstochowie pracują głównie sami policjanci z Myszkowa , a nie ma co ukrywać że oni nie są zbyt tolerancyjni ;p