18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Boguś z M3 "Frog" vs prokuratura

arturo1988 • 2014-09-15, 11:04
Każdy z Was zapewne pamięta sławnego Bogusia który śmigał po Warszawie swoją białą Beemką. Pamiętam jaka gorąca dyskusja była o tym czy Boguś ma bogatego tatusia.

Cytat:

W płockiej prokuraturze stawił się Robert N., ps. Frog. Mężczyzna będzie przesłuchiwany, został wezwany w charakterze podejrzanego. Może to oznaczać, że usłyszy zarzuty w sprawie pirackiej jazdy po Warszawie. Do tej pory postępowanie toczyło się w sprawie, a nie przeciwko Robertowi N. - podała TVN24.


Film ze swego szaleńczego rajdu Robert N. opublikował w internecie na początku czerwca. Na nagraniu widać, jak kierując bmw w centrum Warszawy, jedzie pod prąd, przejeżdża na czerwonym świetle, a wysepki omija z lewej strony. W pewnym momencie omal nie potrącił rowerzysty.

Jak się okazało, to nie jedyny film dokumentujący brawurową jazdę mężczyzny po Warszawie. Jego białe bmw m3 pojawiało się już m.in. na placu Zbawiciela, gdzie "driftowało" po rondzie. Robert N. był uczestnikiem rajdów samochodowych, odnosił nawet sukcesy. Jednak poza torem ma już na swoim koncie kilkadziesiąt mandatów za łamanie przepisów, stracił też prawo jazdy.


Kiedy o Robercie N. zrobiło się głośno, na jaw wyszły kolejne szczegóły z jego przeszłości. Jak się okazało, mężczyzna był podejrzewany o fingowanie kradzieży luksusowych aut z wypożyczalni, którą prowadzi. Za każdym razem sprawy miały podobny przebieg – Robert N. zgłaszał, że klient zniknął razem z samochodem. Traf chciał, że zazwyczaj auto nie było jeszcze spłacone. Wszystkie sprawy zostały umorzone, ale prokuratura ma je zweryfikować.

15 czerwca Robert N. został zatrzymany na plaży w Mielnie. Po przeszukaniu jego auta i mieszkania, które użytkował, znaleziono m.in. broń palną, ubrania z nadrukami "Policja", kajdanki, kominiarkę i sprzęt do zatrzymywania samochodów. Mężczyzna został przewieziony do Warszawy, gdzie usłyszał siedem zarzutów - przywłaszczenia cudzego dokumentu, poświadczenia nieprawdy, czterokrotnego przedłożenia w banku fałszywych dokumentów w celu uzyskania kredytu oraz posiadania broni bez zezwolenia. Nie został jednak aresztowany. Dostał dozór policji i ma zakaz opuszczania kraju.

Wznowiono również postępowanie w sprawie z lutego tego roku. Robert N. jechał wówczas białym mercedesem trasą między Jędrzejowem a Kielcami, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Rozpędził się do 220 km/h. Próbowali zatrzymać go policjanci, ale "Frog" zaczął uciekać. Jechał pod prąd, w niebezpieczny sposób wyprzedzał inne samochody, uderzył w barierę energochłonną.

Policjanci ścigali go przez blisko 35 kilometrów. W końcu pirat został zatrzymany. Jednak w marcu śledczy z Kielc umorzyli postępowanie wobec niego, mimo że kierując mercedesem złamał kilkadziesiąt przepisów drogowych. Teraz będą musieli wrócić do sprawy, ponieważ prokurator generalny Andrzej Seremet uchylił umarzające ją postanowienie.




Ciekawe czy teraz też doda jakiś film o tym jaka ta prokuratura jest bezradna. Mam nadzieje że skończy się ta jego pewność siebie i posiedzi kilka lat w pierdlu. Swoją drogą ciekawy jestem jakim cudem umożyli sprawę w której Boguś zapie**alał 220 km/h i złamał kilkadziesiąt przepisów ?

Filipck

2014-09-16, 14:50
coz skoro polski system sprawiedliowosci oparto na ludziach z systemu PRLu to nie ma się co dziwić, że teraz ich synowie i córki, którzy są chronieni od konkurencji przez prawo zamykające zawód, nie mają poczucia, że mają działać w imię sprawiedliowości, a nie własnej kariery. Sytuacja się nie zmieni dopóki zawód prawnika nie będzie całkowicie uwolniony od władzy klanów prawniczych. Wystarczy, że kiedyś znajdzie się paru prokuratorów i sędziów z jajami ze stali i obraz całego polskiego systemu może się zmienić w parę lat...

fc...........ol

2014-09-16, 15:10
@Filipck co ty pieprzysz synu , jakie klany jakie zamkniete srodowisko , jak jest sie nieukiem to wszystko wydaje sie nieosiagalne , bowiem , bez plecow I bez najmniejszych znajomosci , przed wyjazdem z pl dostalem sie na dzial prawai administracji na UJ , ukonczylem 2 pierwsze lata bez najmniejszych problemow ( fakt masa nauki ) , nastepnie wyjechalem z pl I dokonczylem wstudia na bardziej prestirzowej uczelni , wiec nie pisz glupot , bo jeden z moich znajmych tez tak mi mowil , roznica miedzy name jest taka , ze ja mam prace , mieszkanie I bdb studia , w dodatku nastepny kierunek rozwoju obrany , on mieszka w pl dalej jeczy , ze tylko ludzie z plecami moga cokolwiek osiagnac I mieszka z rodzicami maja tyle lat co ja .

Bylbym zapomnial gdybys byl czlowiekiem w temacie , wiedzial bys , ze wiekszosc uczelni posiada dzial oglodzen kancelarii , jezeli jestes naprawde dobry praktyki dostajesz bez problem , nadmienie , ze sa bardzo wazne w dalszej drodze rozwoju , przy zdawaniu aplikacji rowniez maja olbrzymie znaczeni.

zenekpogromca

2014-09-16, 15:15
Na tym nagraniu wideo nie widać kto był kierowcą więc na jakiej podstawie go za nie ścigają? Sami przyznali, że to nagranie nie może być dowodem w sprawie, tak więc będzie umorzone.

Nestor99

2014-09-16, 15:25
"Swoją drogą ciekawy jestem jakim cudem umożyli sprawę w której Boguś zapie**alał 220 km/h i złamał kilkadziesiąt przepisów ?"

nie było filmiku na YT :jezdziec:

Gerwazy Waligóra

2014-09-16, 15:30
Tatus Bogusia jest ministrem w rzadzie PO.
Immunitet w Cebulandii gwarantowany...

kam332

2014-09-16, 15:33
Nestor99 napisał/a:

"Swoją drogą ciekawy jestem jakim cudem umożyli sprawę w której Boguś zapie**alał 220 km/h i złamał kilkadziesiąt przepisów ?"

nie było filmiku na YT :jezdziec:



pani prokurator mówiła, że dostali nowe materiały i są pewni, że to frog prowadził.

alterego

2014-09-16, 15:55
@fckpol
Baranie zamnkij lepiej ryj. Taki mądry, zagraniczny jesteś, a nie umiesz czytać z zrozumieniem.
Studiowałeś k***a 2 lata w pl, wyjazd i nauka i praca zagranicą. Uczyłeś się pilnie, brawo. A co tym wygrałeś wyjazd na saksy, dlaczego skoro w pl miałeś i masz świetne warunki? Tak, jesteś baranem, bo niewiem jak możesz porównywać swoje doświadczenia prawnicze z zagranicy do Polski, gdzie niestety, ale jednak dalej rządzi komuna w osobach dzieci tych zgniłych sk***ysynów. Dziękuję dowidzenia

_WHATEVER_

2014-09-16, 16:06
Tak to k***a jest w Polsce, tu masz ciotkę, tam masz wuja, znajomości masz od ch*ja.....

Polemon

2014-09-16, 16:11
Te koszulki, kajdanki, i pewnie lizak to było tak, wpada brygada do przeszukań, szukają szukają i nic niema, dowódca:chłopaki zrzutka, wyskakiwać z tego co kto tam ma przy sobie, no i się znalazły fanty... Ten świat to stara chora k....a

Filipck

2014-09-16, 16:24
@alterego @fckpol
spokojnie nie ma sie co obrażać nawzajem. Jednak pisanie o sytuacji w pl z perspektywy siedzenia w UK jest dla mnie słabe, bo przyjmij do wiadomości, że są ludzie którzy nie przyjmuja argumentu na kazdy problem "pier**** pl i jade za granice", bo po prostu nie chcą stąd wyjezdzać. Nie jestem prawnikiem ale sytuacja w której za głupia pomoc adwokata bule 500-800 zł jest dla mnie nie do przyjęcia i nie wierze, że wynika to z wielkiej otwartości zawodu dla nowych ludzi(i nie chodzi mi tu o dostęp do studiów bo wpis na studia przy obecnej maturze to pryszcz). Kolejne głośne sprawy pokazują tylko gangrene jaka panuje w polskim systemie sprawiedliwości.

I jeszcze taka sprawa ja wyznaje jednak przekananie, że nie potrzeba nam garstki super zdolnych ludzi tworzacych grupy zawodowe, tylko należałoby otworzyć też drogę dla "średniaków", bo nie rozumiem po co super wyszkolony adwokat miałby się zajmować sprawa kradzieży słoików typu weck

Thebarti910

2014-09-16, 16:28
Za taką jazdę to mu mogą najwyżej mandat dać ( oczywiście jeśli tylko udowodnią ), bo z tego co wiem to " Boguś " chyba nikogo nie potrącił...

avic

2014-09-16, 16:43
@fckpol - pie**olisz. Serio. Dostanie się na studia to ch*j. Bez większych problemów da się dostać na prawo. Jak nie na UJkę, to gdzieś indziej, jak nie pierwszy nabór, to drugi. Problem pojawia się PO studiach, ba - nawet i po wstępnym na aplikację. Ale Ty w Polsce tego nie robiłeś - ergo - gówno wiesz, więc się nie wypowiadaj. Nie chcę Cię martwić, ale twoje dwa lata na UJ nic Ci nie dały, póki nie masz obycia z salą sądową. A samym wstępem do prawoznawstwa, rzymskim i konstytucyjnym nie powojujesz.
Nie rozdrabniając się w skrócie wygląda to tak: kiedyś był fuckup z dostaniem się na studia bo wstępne były ustne. Wtedy też problem był z dostaniem się na aplikację - pytania ze z dupy wziętych aktów prawnych dawane na gębę i koniec. A teraz? Studia kończysz bez problemów, wstępny na aplikację raczej bez problemów - ale weź skończ tę aplikację w terminie... Nieraz słyszałem od znajomych, że potrafili kogoś uj***ć na egzaminie, bo jakiś patron aplikanta miał coś na pieńku z OIRP.

@Filipck - wartościowa uwaga odnośnie tych cen i "otwarcia na średniaków". No ale po co psuć rynek? Czy się stoi, czy się leży wynagrodzenie się należy, bo jednemu ch*jowi z drugim nie chcę się przyjść na rozprawę jako pomoc z urzędu. Tudzież "Dzień dobry, proszę 100zł, o co chodzi?"

Dajcie maść.

fc...........ol

2014-09-16, 16:55
z pl wyjechalem przez uczulenie na polaczkow , nie pzrez sytuacje materialne itp bo te byly bardzo dobre,jak mozna niezdac aplikacji skoro po studiach a wlasciwie na 4 roku musisz odbywac praktyki w kancelarii ?? ,a ceny sa adekwatne do lat nauki I wysilku (wkladu w przyszlosc) . Nie jest moja ani niczyja winna , ze nieuki z urzedu dostaja takie samo wynagrodzenie za przegrana jak I za wygrana sprawe , gdyby to sie zminilo zaczeli by pracowac . Ale zawsze lepiej skomlac.

I jeszcze taka sprawa ja wyznaje jednak przekananie, że nie potrzeba nam garstki super zdolnych ludzi tworzacych grupy zawodowe, tylko należałoby otworzyć też drogę dla "średniaków", bo nie rozumiem po co super wyszkolony adwokat miałby się zajmować sprawa kradzieży słoików typu weck



Takimi idiotyzmami wlasnie zajmuja sie ci z urzedu

Rydzu92

2014-09-16, 17:01
Owszem, Frog ma matkę w prokuraturze i to właśnie dzięki niej poprzednie sprawy były umarzane. Po rajdzie jaki sobie urządził w Warszawie, pewnie też by nic nie było, gdyby nie media. To media nagłośniły sprawę do tego stopnia, że nawet tępy Tusk się wypowiadał na ten temat.

MadDave

2014-09-16, 18:12
A według mnie gówno mu zrobią, domniemania i przypuszczenia to co innego jak twarde dowody. Wiem że ten jego rajd po warszawie mógł kosztować kogoś życie, bo równie dobrze można strzelać między ludzi nikogo nie raniąc i powiedzieć że hej, ale ja dobrze strzelam, widzisz nikomu przecież nie stała się krzywda, a mogła!
Skoro nie ma na niego paragrafów umożliwiających uziemienie go na dobre to niech mu dadzą pracę w służbach specjalnych jako kierowca, dobre zarobki i możliwość awansu może jakoś na niego wpłyną i nie będzie odpie**alał.
Ale ch*j go wie, szczerze myślę że nic mu nie zrobią puki kogoś nie zabije, tak będzie wodził prokuraturę za nos która nic mu nie będzie mogła zrobić.

Aha w texasie do osoby która nie che się zatrzymać w trakcie pościgu przeważnie się strzela - bo skoro ucieka na złamanie karku widocznie ma ku temu powód... albo jest się czarnym.