18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biżuteria z monet

Darzla • 2013-03-25, 14:41
Dla niektórych współczesnych projektantów biżuterii tworzenie jej z pociętych kawałków monet jest sposobem na stworzenie niepowtarzalnych kreacji. Praktyka ta jest zupełnie legalna w Stanach Zjednoczonych. Autorem poniższych prac jest Rob Johnson.

25 Cent Coin - Bermuda


Reszta w komentarzach
Źródło

ma...........24

2013-03-26, 00:09
jak chcecie tutaj sa polskie
























XtravaganZa

2013-03-26, 01:06
Kurde, toż ktoś się nade mną sadoli! Aż moje serce numizmatyka ściska z bólu kiedy widzę zniszczone ciekawe monety... :szloch:

CockSparrer

2013-03-26, 07:24
Adulka napisał/a:

śłitaśne♡ Ale TA moneta jest bajerancka:

Obrazek

(50p z Isle of Man)



Dużo to warte? Bo mam taką w domu.

werther

2013-03-26, 09:19
CockSparrer napisał/a:



Dużo to warte? Bo mam taką w domu.



Jakieś pół funta. ;)

grsowy

2013-03-26, 11:37
mjr napisał/a:


Żebyś się nie zdziwił...

W tej chwili można w Polsce płacić chociażby monetami o nominałach 100, 200 czy 500 złotych. Francuzi mają 1,5 euro, a w Austrii są kanciaste piątki. To wszystko monety kolekcjonerskie, a takich "okolicznościowych" monet, to się u nas wybija więcej niż zwykłych.



..żebyś się nie zdziwił.. monety o nominale 10 zł, próbie Ag900, i wadze 14,4 g kosztują w okolicach 80-100 zł (przynajmniej jak wychodziłem z tego biznesu)
nominały o których mówisz to monety złote kosztujące grubo ponad kilka tyś. zł.. jak chcesz nimi płacić po nominale to odkupię od Ciebie wszystkie jakie masz..

Środkiem płatniczym nie są monety wycofane z obiegu z za sprawą przemian ustrojowych i denominacji. Np. wszystkie monety 500 zł i 1000 zł z królami, srebrne solidarności, PRL-owskie papierze itp.

ale czy one nadawałyby się na biżuterię ? nie sądzę.. za brzydkie..

szukałbym w okresie międzywojnia... Chyba wszystko powyżej złotówki to srebro, piękny orzeł na awersie i często jeszcze ładniejszy rewers.
Ceny niektórych pozycji też niezbyt odstraszające.. czasami oscylują w okolicach 50 zł.

ps. w następnym komentarzu pokaże wam monetę oraz medal, które mogą się wam zboki spodobać.. tylko muszę je wygrzebać.


Wygrzebałem...


Medal czeskiej mennicy - z 2004 roku, z czystego złota Ag999, o średnicy 28mm... Na odwrocie grube dziecko z łukiem..


A to rarytasek.
Notgeld - "nie pieniądz" - środek płatniczy wydawany lokalnie przez różne spółdzielnie, zakłady bądź miasteczka (bardzo ciekawa historia)
Ten najwyraźniej służył do płacenia w domach publicznych.

Notgeldy obok prawdziwych pieniędzy służyły jako zwyczajny środek płatniczy, jednak w bardzo ograniczonej lokalnej sieci punktów..

Ps. są cycki to teraz czekam na te moje piwa..

vodoslav

2013-03-26, 13:38
oczywiscie Ju Es And Fakin Ej najbardziej sie rzuca w oczy;o

mjr

2013-03-26, 15:43
grsowy napisał/a:

szukałbym w okresie międzywojnia... Chyba wszystko powyżej złotówki to srebro, piękny orzeł na awersie i często jeszcze ładniejszy rewers.


Oprócz 10 zł i 20 zł. Monety z Chrobrym wybito ze złota, chociaż rzeczywiście - nie było ich dużo i nie są to "z założenia" obiegówki.