18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o Karbalę

zyzio966 • 2014-01-03, 22:39
Największe starcie bojowe żołnierzy Sił Zbrojnych RP od czasu II wojny światowej. Szukałem i nie znalazłem więc wrzucam.



Ciekawych odsyłam do wikipedii

arkanoid

2014-01-03, 22:45
No i niech ktoś mi powie, że oni nie powinni tam być bo nie biją się o Polskę. Oni wybijają z tych owiniętych prześcieradłem łbów chęć opanowania naszej jedynej Niepodległej. Szacunek.

de...........nt

2014-01-03, 23:23
A propos wojny i stacjonowania naszych wojsk w Iraku/Afganistanie - powiem tyle: mam w rodzinie osobę, która była i w Iraku i w Afganistanie - bynajmniej nie jako sanitariusz - i wedle zasłyszanych opowieści posumuję to tak:
Każdy Polski żołnierz otrzymuje/otrzymywał naprawdę spore wynagrodzenie za uczestniczenie w misjach. Nikt nikogo nie zmuszał, każdy jechał dla pieniędzy, bo były naprawdę duże. Każdy znał ryzyko. Nie dziwię się - jesteś zawodowym żołnierzem i jeśli chcesz - to masz zabijać, bronić się, ryzykujesz, ale bierzesz dużą kasę.
Czy misje same w sobie są słuszne? Nawet wśród żołnierzy zdania są podzielone. Z jednej strony polityka USA, z drugiej ładowanie ciapatym ekstremistom kul w łeb. Jeśli chodzi o naszych, to wszystko rozbijało się o to, ze USA za mało wypłacało naszej armii za działania wojenne na w/w terenach. Co nie znaczy, że były to małe pieniądze. Dodam, że amerykańscy żołnierze otrzymywali regularnie (choć nieoficjalnie) ogromne dostawy Jacka Danielsa :)
P.S. Jak kiedyś będę miał więcej czasu, to piszę, jak wyglądała akcja w Nangar Khel od kuchni.

Ruchacz_Dmuchacz

2014-01-03, 23:56
Widziałem kiedyś wywiad, brudasy się pochowały w meczecie, a do kościołów nie można strzelać. Ostrzeliwali polskich żołnierzy z minaretów, aż jeden się wk***ił i posłał tam dwie rakiety.

F-ICE

2014-01-04, 12:58
Żydowskie wojenki o to by cena baryłki się zgadzała. Jedyny plus to że nasi żołnierze zobędą doświadczenie.

kenzol

2014-01-04, 13:05
Fajną zabawę mieli chłopaki i to wszystko za nasze pieniądze. Dziwne, że w Iraku czy Afganistanie leją ich wszystkich jak popadnie, a w Europie za nazwanie ich ciapakami można trafić do pierdla :)

jendró

2014-01-04, 13:10
A ch wam do tego, że jadą dla kasy. Są żołnierzami, kasa się należy.

Nie zapominajcie, że to Miller z SLD ich tam wysłał razem do spółki z Kwaśniewskim.

Niech pseudopacyfistyczny gniew spada na polityków, a nie na tych co dupę nadstawiają za nas tam, w ciapackim kraju.
===

Profesor Strauchold z UWr rozjaśnił mi kiedyś kwestię naszej obecności w Afg i Irq.
Każdy kraj jedzie na wojnę w imię swoich interesów. Polska jest jedynym krajem, który wysyła żołnierzy na wojnę i nic z tego nie ma. Chodzi tu o zyski realne - zabezpieczanie dostaw ropy i innego gówna.
Oprócz doświadczenia i sprzętu nie mamy nic.
Szkoda że nasi tam giną po części na marne, bo za ich wysiłek należy się większa nagroda dla Polski. Ch w dupę politykom bo to ich wina.


Mamy jednych z najlepszych żołnierzy jednostek specjalnych na świecie. GROM i JWK Lubliniec dostają pochwały od dowódców ISAF czy szefów Navy Seals czy SAS. Hejterzy niech się tym zainteresują, a nie ile kto dostaje wypłaty, CH soczysty wam do tego. Ile by nie zarobili i tak będzie mało.
===




Szacunek dla Naszych!

EdmundKemper

2014-01-04, 13:13
Może i amerykańscy żołnierze dostają dostawy Jacka Danielsa od swojego kraju, za to nasi pokazali im co to Żubrówka :D Przynajmniej SEALS'om :D

RidensMoriar

2014-01-04, 13:14
Za Polskich żołnierzy zawsze piwo ! :)

clb

2014-01-04, 13:19
"biją się o Polskę"
raczej biją się o swój tłusty portfel, o Polskę to bili się siedemnastoletni chłopcy oderwani od rodzin we wrześniu "39, a to po prostu bitka o kasę

roodyeo

2014-01-04, 13:33
To, że oficjalnie nikomu jechać nie każą to jedno, ale jeżeli twoja jednostka dostaje rozkaz wyjazdu i ludzie, z którymi uczyłeś się strzelać, z którymi łączą cie nie rzadko jakieś przyjaźnie jadą, to jest trochę trudniej odmówić, prawda?
A wynagrodzenie za ryzykowanie życia moim zdaniem powinno być nawet wyższe. Prawdziwym sk***ysyństwem byłoby kazanie im jechać na misje za najniższą krajową.
Ale przynajmniej wtedy głąby by nie mówiły o naszych żołnierzach, że zabijają dla pieniędzy...

tytanowy88

2014-01-04, 13:41
I jeden Bułgar ranny w pośladek! :D

maxs90

2014-01-04, 14:04
EdmundKemper widzę ,że czytałeś cel snajpera :)
w niektórych jednostkach warunkiem dostania się na szkołę podoficerską jest 3x5 (5 z wfu, 5 lat służby i 5 opinia) i uzyskanie odpowiedniej ilości punktów rekrutacyjnych, a jedna z kilku punktowanych rzeczy jest właśnie misja... a ,że chłopaki jadą dla kasy to ich sprawa. takie U i tyle :)

zincum

2014-01-04, 14:12
roodyeo napisał/a:

To, że oficjalnie nikomu jechać nie każą to jedno, ale jeżeli twoja jednostka dostaje rozkaz wyjazdu i ludzie, z którymi uczyłeś się strzelać, z którymi łączą cie nie rzadko jakieś przyjaźnie jadą, to jest trochę trudniej odmówić, prawda?
A wynagrodzenie za ryzykowanie życia moim zdaniem powinno być nawet wyższe. Prawdziwym sk***ysyństwem byłoby kazanie im jechać na misje za najniższą krajową.
Ale przynajmniej wtedy głąby by nie mówiły o naszych żołnierzach, że zabijają dla pieniędzy...



Żadna jednostka w całości, w większości czy nawet w połowie nie poleciała. Więc nie naginaj faktów. Jadą tylko ci, którzy się zgadzają/zgłaszają chęć. Nie przeinaczaj koleżko.

Pomijam fakt, że nadal nie rozumiesz istoty problemu. Ale o tym z tobą nie mam zamiaru dyskutować, bo już widać. To będzie monolog z dwóch stron.

Natomiast ta cała bitwa to tylko kolejny przykład na bezwład i degrengoladę naszej armii. Zostali sami, bez wsparcia na ileś tam godzin i to całe bohaterstwo tej niby bitwy.