18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o Karbalę

zyzio966 • 2014-01-03, 22:39
Największe starcie bojowe żołnierzy Sił Zbrojnych RP od czasu II wojny światowej. Szukałem i nie znalazłem więc wrzucam.



Ciekawych odsyłam do wikipedii

EdmundKemper

2014-01-04, 14:54
maxs90 napisał/a:

EdmundKemper widzę ,że czytałeś cel snajpera



Celu snajpera akurat nie:P Ale jeśli ktoś się trochę interesuje tematami wokoło jednostek specjalnych to wie, że GROM i SEALS'i są w dobrych stosunkach od lat :)

Blezzer

2014-01-04, 15:06
Niech ktoś mi wytłumaczy temat o rzekomych pogłoskach jakoby żołnierzom (niekoniecznie teraz, raczej kilka dobrych lat temu) dawano wybór: albo jedziesz na misję, albo nie przedłużamy kontraktu/blokujemy awans itp.? Dowiedziałem się o czymś takim od mojej dziewczyny, bo jej ojciec jest byłym żołnierzem i spotkał się właśnie z taką sytuacją. Czekam na odpowiedź.

kenzol

2014-01-04, 15:58
@ deliriumpermanent

Dawaj o tym Nangar Khel, chętnie posłucham jak było naprawdę, bo tego nigdzie się nie dowiemy. Jak znasz więcej takich spraw od kuchni to otwórz swój kanał, bo Max Kolonko ostatnio zaniemógł ;)

zincum

2014-01-04, 18:09
Jak to jest ładnie zmontowany filmik, to ty zobacz czy zamiast łba nie masz ku*asa.

zincum

2014-01-04, 20:20
Kolejny, na styl amerykański gniot. Pół minuty śledzenia twoich linków mi wystarczyło. Dorociński, arafatki i te sprawy.

roodyeo

2014-01-04, 22:15
zincum napisał/a:



Żadna jednostka w całości, w większości czy nawet w połowie nie poleciała. Więc nie naginaj faktów. Jadą tylko ci, którzy się zgadzają/zgłaszają chęć. Nie przeinaczaj koleżko.

Pomijam fakt, że nadal nie rozumiesz istoty problemu. Ale o tym z tobą nie mam zamiaru dyskutować, bo już widać. To będzie monolog z dwóch stron.



Żadna duża jednostka nie poleciała jednorazowo nawet w połowie - tu się zgodzę. Tylko, że duże polskie jednostki liczą ponad 2 tysiące żołnierzy. Chcesz mi powiedzieć, że żaden batalion nie poleciał prawie w całości na misję? Niestety jesteś w błędzie. A właśnie o te mniejsze jednostki mi chodziło, bo w takich ludzie się znają. Koleżko...

Dobrze chociaż, że są tacy ludzie jak ty, którzy rozumieją istotę problemu i unikają wypisywania swoich monologów - nie trzeba się wk***iać czytając ich wypociny

toka

2014-01-04, 23:06
Wydaje mi się, że działania wojenne poza terenami kraju są super sprawą dla armii. To jest k***a ARMIA ma nas bronić, a gdzie ma złapać doświadczenie bojowe?
Na poligonie latając z ASG?

clb

2014-01-04, 23:32
A to przepraszam, środkową Europę mają zamiar niedługo zaatakować szmatogłowi z jednym karabinem na trzech, zasłaniający się kobietami i dziećmi?

Gówno im to da, a Polska przepie**oli ewentualny konflikt w mniej niż tydzień.

zincum

2014-01-04, 23:51
roodyeo napisał/a:



Żadna duża jednostka nie poleciała jednorazowo nawet w połowie - tu się zgodzę. Tylko, że duże polskie jednostki liczą ponad 2 tysiące żołnierzy. Chcesz mi powiedzieć, że żaden batalion nie poleciał prawie w całości na misję? Niestety jesteś w błędzie. A właśnie o te mniejsze jednostki mi chodziło, bo w takich ludzie się znają. Koleżko...

Dobrze chociaż, że są tacy ludzie jak ty, którzy rozumieją istotę problemu i unikają wypisywania swoich monologów - nie trzeba się wk***iać czytając ich wypociny



Masz coś z deklem? Napisałeś bzdurę, teraz mi wyjeżdżasz z batalionami? Znają się ci co (k***a, NIE POJECHALI, POLECIELI) z "przygotowań". Na ch*j tu wpie**alasz jakieś takie teksty, że jeden za drugiego. Batalion można sformować w jeden dzień.

Nie masz pojęcia o czym gadasz. Ja nie mam ochoty z tobą dyskutować. Kolejny spec co całą wiedzę bierze z gierek i internetu.

Do konkretnych jednostek to k***a jełopie zaj***ny przyjeżdżali żołnierze z różnych stron Polski. W celu szkolenia, wyposażenia. Ani jednego batalionu żeśmy tam nie wysłali, bataliony były tworzone na miejscu. I to tylko z nazwy, pod publikę.

Żegnam, nie mamy o czym rozmawiać.

~Tołdi

2014-01-05, 06:43
Misje zagraniczne w imię czyjegoś interesu są błędem. Jedyne słuszne wg mnie siły wojsk pokojowych