18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bimber

MorsWin1 • 2013-03-18, 21:58


Ciekawy Ciekawy i jaki smaczny :)

Wójcik

2013-03-19, 11:40
Na filmiku nie widać termometru więc wszystkie frakcje parujące w różnych temperaturach trafiają do jednego odbieralnika? Jeśli tak to produkt będzie zanieczyszczony nieporządnymi składnikami (chyba że na czuja odbiera frakcje). Poprawna destylacja musi być prowadzona 3 stopniowo: Frakcje lżejsze parujące w niższej temperaturze niż alko. następnie oddzielnie to co najlepsze a na koniec reszta śmieci. Kontrola temperatury wg. mnie to podstawa czystego alkoholu.
@ katureno ładna instalacja ile koszt budowy wyniósł mniej więcej?

gawron1987

2013-03-19, 12:00

Jak już się tak wszyscy chwalą aparaturami to ja też nie mogę być gorszy :szczerbaty:
Sorry za brak edit ale leń jestem. Kręcone dziurą w zębie.

addieadam

2013-03-19, 12:11
Brawa dla wszystkich spryciarzy korzystających z chłodnic wykonanych z rurek miedzianych/aluminiowych. Miedź, podobnie jak ołów odkłada się w mózgu. Co robi ołów wiemy z historii, miedź natomiast prowadzi do poważnej choroby - choroby Wilsona.

Tylko szkło + kwasówka (keg + kolumna rektyfikacyjna) + wężyki silikonowe przeznaczone do artykułów spożywczych. Oszczędzajcie ale z głową :)

bo...........cz

2013-03-19, 12:14
Ja napie**alam na zwykły garnek i miskę z lodem, uszczelniane wszystko ciastem z mąki. W smaku może nie jest za pyszny ale poniewiera :D
tylko kac później niemiłosierny.

Jason-X

2013-03-19, 12:23
bez termometru :shock:


Panowie - kończmy flaszkę bo się ściemnia ... :D

je...........ę

2013-03-19, 12:34
addieadam,

Wow,Ty robisz bimber żeby oszczędzić? Brawo :) ja uwielbiam bimber tylko ze względu na smak i procenty a nie telepania się na flaszkę:] całe życie waliłem spirytus przeskoczenie ze spirolu na wódkę to jak z mercedesa do malucha:)

maverx

2013-03-19, 13:19
Panowie, napie**olic sie bimbrem wlasnej roboty jest duzo zdrowiej niz tania woda sklepowa, a nawet ta droga bo jebie jednakowoz. Znam naocznego swiadka, co widzial, jak w rozlewni wodki, kartonami!!, wrzucali aspiryne i paracetamol do zbiornika. I ch*j wie co jeszcze tam laduja zeby lepiej klepalo, zeby na drugi dzien napie**alal baniak i potrzebujesz klina i kolko sie zamyka. A po dobrze zrobionym bimberku wystarczy uzupelnic plyny ;]

Dr.Kafar

2013-03-19, 14:01
Fiu fiu, jacy doświadczeni bimbrownicy, a piszą "bimber po pierwszej destylacji..." To jest ludzie OKOWITA! I z takiej okowity robi się zajebioza podróbki starki i koniaków...

Chociaż dziś nazewnictwo się rozwlekło i okowitą zwą nawet spirytus... lol...

HUSARIAN1337

2013-03-19, 17:36
za Zielone Żabki zawsze piwo ;)

Hannibal_PL

2013-03-19, 18:48
Ja pie**ole... Znaleźli się k***a szpecjaliści na sadolu...

Pierwszy zarzut do filmiku - gdzie jest k***a termometr? Bez termometru to wyparuje ci wszystko łącznie z metanolem a metanol wiadomo co robi z gałami. Musi być kontrolowanie temperatury jak użyszkodnicy wcześniej napisali.
Druga rzecz do której przyjebuję się jak sk***ysyn - druga destylacja i 94 % zawartości alko? Bitch please... Łykacie to jak młode pelikany albo Sasha Grey. W domowych warunkach jeżeli osiągniecie normalne 40% po trzech destylacjach to jesteście świetnymi bimbrownikami. Nie da się ot tak przy pomocy takiego sprzętu zrobić prawie czystego alkoholu. Nie wciskajcie kitu.
Trzecia rzecz co do filmiku - to jest przepis czy chwalenie się sprzętem? Bo jeżeli przepis to gdzie k***a jakikolwiek sposób na zacier? Nie każdy słyszał o najprostszym z datą bitwy pod Grunwaldem...
Czwarta rzecz co do reszty użytkowników - chwalcie się dalej swoim sprzętem a później smutni panowie się pojawią i co nieco się przypie**olą kary...

Dr.Kafar

2013-03-19, 20:07
No już też nie przeginaj w drugą stronę, znajomy znajomego na własnym sprzęcie pod 80% wyciąga.