18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Billy Connolly - Religia

MartyMcFly90 • 2013-05-21, 13:56
Temat występu jak najbardziej na czasie. Ostatnimi czasy można zauważyć na naszym cudownym Sadolu tendencję do ognistej wymiany argumentów między osobami wierzącymi a ateistami. Niniejszy materiał nie ma na celu obrażania czyichkolwiek uczuć bądź konkretnych osób. Ostrzeżenie: szanowny autor dosyć mocno drwi z Jana Pawła II, papieża Polaka. Proszę przygotować maść na ewentualny ból dupy. Miłego oglądania. Pozdrawiam!


erythnul

2013-05-21, 22:58
Ostatnio jak ogądałem nasze sadisticowe shitstormy o religii to najczęsciej traktowały o wierze bądź niewierze i apektach czysto filozowicznych.. chociaż ostatnio włączył się w to ważny aspekt kulturowy, tzn. "wyższości" religii chrześcijańskiej nad islamem. Ja jako ateista po apostazji lubię się śmiać czy nawet szydzić z religi (nie wiary).. oczywiście robię to wśród znajomych których znam i wiem że nikogo tam tym nie zbulwersuję czy urażę i przy tym filmiku po wyżej również się usmiałem ale co zauważam.. że my tutaj w kraju chrześcijańskim czy się to komuś podoba czy nie.. możemy pooglądać legalnie i bezpiecznie występ drwiący z religi panującej, ba możemy iśc na koncert Nergala i profanować święte sybole tej religii (impreza zamknięta ktoś kogo by to zraniło nie trafia przez przypadek na koncert Behemotha czy innego Gorgorotha), wolność ateistów i innowierców w kulturze chrześcijańskiej jest praktycznie niczym nie skrępowana. Owszem czasami jakieś stare babki wniosą lament bo w domu kultury będą grać właśnie jacyś cziciele sił nieczystych, czy to pisory dostaną bólu dupy z powodu skeczu jakiegoś tam kabaretu ale to nic przy tym co dzieję się w krajach islamskich.

Gdzie tutaj ten aspekt ateizmu. Niby z perspektywy ateisty najlepiej by było by nie było religi panującej i słusznie..
ALE... na przykładzie zachodu widać doskonolane jak laicyzacja przestrzeni publicznej (czy to przez zdejmowanie krzyży w urzędach, szkołach etc.) przy jednoczesnym gwałtownym spadku liczby wiernych wytwarza pewną próżnię, którą niestety, islam doskonale wykorzystuję. Pod płaszczykiem tolerancji i równości rządają coraz szerszych praw dla siebie i swojej religi powiększając jej wpływy (tego mechanizmu nikomu tutaj tłumaczyć nie trzeba), czesto wciągając w islam autochtonów. Młody człowiek który ma w sobie zakodowany ten pierwiastek wiary to gdy dorasta w kraju laickim gdzie rola kościoła jest w defensywie, szerokie masy od niego odchodzą, perspektywa przyłączenia się do charyzmatycznego islamu już jest dla niego atrakcyjna i prawdobodnie bardzo silnie się w niego zaangarzuje.

Przy ogromnej masie islamskich emigrantów i nawracaniu na islam autochtonów stwarza ogromne zagrożenie dla chrześcijaństwa i modelu kulturowego jaki został.. może nie na nim ale z nim równolegle.. wytworzony.

Więc na miejscu niektórych ateistów zastanowiłbym się czy wolą to co reprezentuje sobą teraz wspólnota chrześcijańska czy dekapitację.

h3h3

2013-05-21, 23:02
W komentach oczywiście flame war, jako że temat związany jest z religią, ale spójrzcie na to z tej innej strony.
Koleś przez 9minut ciśnie bekę z chrześcijaństwa. Zwyczajnie, bez ogródek się nabija. Na pewno pośród publiki są jacyś chrześcijanie, ale mimo tego wszyscy się śmieją.
Porównajcie to sobie teraz do polskich standupów, które przesycone są żartami z basha, bo gdyby tylko ktoś przekroczył tą magiczną linię i zaczął toczyć beke z Najświętszego Pana Jezusa, lub zaj***ł dżołkiem w stylu Jimmy'ego Carra to zapoczątkowałby narodowy ból dupy na skalę smoleńska.

jo...........17

2013-05-21, 23:26
Pierwszy raz udzielam się w takim temacie. Jestem wierzącym katolikiem, dlaczego wierzącym? Bo tak zostałem wychowany i jest to moja tradycja, zdaje sobie sprawę z poziomu cywilizacji i nauki, ze Boga może nie być a my po prostu w dniu śmierci wyłączymy się jak komputer, nie jest to w ogolę ważne czy Bóg istnieje czy nie, ważne jest to, ze przez ponad 1000 lat Polska była chrześcijańska, walczący żołnierze szli do boju wykrzykując imię Boga a kiedy umierali większość z nich miała nadzieje, ze to co zrobili nie pójdzie na marne. Okres drugiej wojny światowej również, walki na każdym froncie, jak Polski żołnierz dawał rade walczyć? Miejac nadzieje, ze to co robi jest słuszne i, ze coś poza tym jest. Polska to nie tylko ziemia, Polska to ludzie którzy ja tworzą, kultura i religia, prawo i język. XXI wiek jest okresem gdzie tak na prawdę możesz powiedzieć wszystko i nie spotka Cie za to kara lecz szanujcie nasza religie bo kiedy będziemy starzy będziemy chcieli wrócić do czasu chrześcijaństwa i oddamy wszystko aby nie widzieć panów "lubiących kozy inaczej".

Skyperian

2013-05-21, 23:28
"Connolly states he was sexually abused by his father between the ages of 10 and 15. He believes this was a result of the Catholic Church not allowing his father to divorce after his mother left the family. Because of this, Connolly has a "deep distrust and dislike of the Catholic church and any other organization that brainwashes people"

Oczywiście, jako młodzik ojczulek j***ł go w dupkę to teraz pie**oli głupoty i myśli że ma jakiś tam talent - rzucać mięsem każdy potrafi - a sam skecz słaby, aż dziwne że jakiś Arabus za tekst "fuck Mekka" nie wysadził się z nim na scenie.

S-series

2013-05-21, 23:38
jesteście ateistami bo to jest modne! tylko i wyłącznie dla tego! a w 90% wasi rodzice brali ślub w kościołach katolickich :) i wy pewnie też za kilka lat będziecie brać ślub w kościele katolickim, ale wy przecież jesteście ateistami! haha, jetem ciekawy jak poznacie kobietę, która chodzi do kościoła i będzie chciała wziąć ślub kościelny w tedy na pewno podtrzymacie swój ateizm :D no i na deser komenty po niektórych są w iście hejterkim stylu "jestem ateistą więc będę hejtował katoli". Gówno wiecie o ateizmie! :]

pr...........6r

2013-05-21, 23:39
RockyWood hitler co najwyzej urodzl sie katolikiem, nic nie ma to jednak wspólnego z jego dalszą drogą, nalezal do okultystycznej organizacji thule society. gdzie nie mozna było byc jednoczesnie jej wyznawcą " niemcem" i chrzechcijaninem, nastepnym razem nie zmyslaj OK

btnx

2013-05-21, 23:43
za obrażanie katoli zawsze piwko

Precz_z_Preczem

2013-05-22, 00:17
Ptoon napisał/a:

Jak widzę jakieś nagrania z Stephenem Hawkingiem to zawsze mam wrażenie, że już im zabrakło normalnych ludzi i musieli wykopać jakieś zwłoki, posadzić na krześle i dubbingować syntezatorem mowy... Heh biedny Stephen pewnie go jeszcze wyj***li w trakcie odkopywania, bo przecież to jest to co ateiści lubią najbardziej!



Prosiłbym cię bucu abyś nie wpie**alał do tematu nazwiska Hawking.
k***a film o czym innym a ten wyskakuje tu z takim tekstem.
Trochę szacunku do geniuszy. Teraz idź spać, bo rano do szkoły.

Ptoon

2013-05-22, 00:37
Drodzy Sadole,
na samym początku muszę was przeprosić, ponieważ pozwoliłem sobie was wykorzystać do małego prywatnego eksperymentu, mianowicie postanowiłem napisać coś w stylu tekstu do stend-upa, który poziomem wulgaryzmów i chamstwa będzie odpowiadał temu co przedstawił pan Connolly. Test polegał na tym żeby sprawdzić jak zareagują sadole na małą zamianę ról, gdzie religie zastąpi ateizm. Naprawdę nie napisałem nic gorszego niż to co Connolly powiedział.
No i cóż, nie zawiodłem się. Zaczął się wielki shit storm na mnie. Na "eksperyment" złapali się gimbaziarze i ateusze hipokryci, którzy wyśmiewać mogą ale być wyśmiewani już nie. Niektórzy nazwali mnie "sp***olonym katolem", niektórzy zakładali, że zostałem wyj***ny przez księdza i dlatego bronię kościoła (cóż za piękny by to był przykład syndromu sztokholmskiego :lol: ), a niektórzy próbowali podważać moją wiedzę i twardo argumentacyjnie walczyli z satyrycznym tekstem.
Wiem, że kościoły kompromitują się co chwile. Wiem też, że religia(wiara) nigdy nie będzie miała logicznego podparcia, bo nie o to w niej chodzi. Sam lubię oglądać niektórych komików, którzy cisną po kościele i religii, lubię np. Billa Mahera. Ale nienawidzę hipokryzji, a zwłaszcza tej nieświadomej, wynikającej z głupoty. Dlatego użytkownikom: ok***4, Borsuk1987, Un_Nem, RockyWood, T-Will, mario7778, Precz_z_Preczem, (edit)chrisychrisSAAN życzę trochę więcej oleju w głowie, a skoro jesteśmy na tej stronie to też murzyńskiego ch*ja w dupę.

ch...........AN

2013-05-22, 00:42
Ptoon napisał/a:

Ateiści? Słyszeliście o ateistach? To są dopiero cwe*e... Człowiek, który jest za słaby żeby mieć kręgosłup moralny i wali konia pięć razy dziennie ma w dzisiejszych czasach wytłumaczenie... Boom jest ateistą!
"Aaa w sumie to już miałam w cipie tyle, że już mnie nic nie rusza... hmm może dzisiaj się wyskrobię!'' heh ateiści. Ateista zawsze uważa się za lepszego, takiego nie przegadasz, w końcu mają w swoim gronie wiele wybitnych postaci... Hitler, Stalin, Szatan...
Heh... żeby nie było mają też żywych przywódców, no prawie żywych... Jak widzę jakieś nagrania z Stephenem Hawkingiem to zawsze mam wrażenie, że już im zabrakło normalnych ludzi i musieli wykopać jakieś zwłoki, posadzić na krześle i dubbingować syntezatorem mowy... Heh biedny Stephen pewnie go jeszcze wyj***li w trakcie odkopywania, bo przecież to jest to co ateiści lubią najbardziej!
Ale dobra teraz na poważnie... może czytają to jacyś ateiści i poczują się obrażeni... nieeee co ja mówię, przecież większość z nich to ultra tolerancyjne pedały, które są przyzwyczajone do j***nia w dupę... hahaha...
Dziękuje, dobranoc, niech będzie pochwalony.



Ty baranie. Stalin był przecież jezuitą, a Hitler powiedział, że wiele się od nich nauczył. Pedofile katolickie ścierwo.

Kemotz

2013-05-22, 00:43
Bardzo słabe. Na poziomie Opola.

zejfi

2013-05-22, 01:22
Poziom skeczu naprawdę słaby (nihil novi sub sole jeśli idzie o stand-upy o religii), ale nabijanie się z choroby to już było przegięcie. Szkoda, że nie było na sali kogoś, kto ma osobę chorą na Parkinsona w rodzinie - Connolly dostałby w mordę po występie.

Muzz

2013-05-22, 01:59
Więcej się uśmiejesz oglądając na hardzie faceta ze słoikiem w tyłku niż to... Trzeba umieć żartować. Mi tylko szkoda tych ludzi, bo się z tego śmieją... są głupsi od Conolly'ego. I jeszcze za to płacą!

Precz_z_Preczem

2013-05-22, 02:17
Ptoon napisał/a:

Ale nienawidzę hipokryzji, a zwłaszcza tej nieświadomej, wynikającej z głupoty. Dlatego użytkownikom: ok***4, Borsuk1987, Un_Nem, RockyWood, T-Will, mario7778, Precz_z_Preczem, (edit)chrisychrisSAAN życzę trochę więcej oleju w głowie, a skoro jesteśmy na tej stronie to też murzyńskiego ch*ja w dupę.



Ode mnie WARA trollu.
Doj***łeś się do Hawkinga, wrzuciłeś go w temat, bo nie miałeś argumentów i nie wiedziałeś co napisać...
Jesteś hipokrytą. Sam zacząłeś PIERWSZY, powtarzam to - PIERWSZY jechać po innych.

Dowód (pierwszy post w temacie):
Ptoon napisał/a:

Jak widzę jakieś nagrania z Stephenem Hawkingiem to zawsze mam wrażenie, że już im zabrakło normalnych ludzi i musieli wykopać jakieś zwłoki, posadzić na krześle i dubbingować syntezatorem mowy... Heh biedny Stephen pewnie go jeszcze wyj***li w trakcie odkopywania, bo przecież to jest to co ateiści lubią najbardziej!



Dostałeś odpowiedź na jaką zasłużyłeś, a właściwie to powinieneś dostać ch*ja w dupe aż po same jaja, bo tak się traktuje takich jak ty.

Jeszcze masz czelność porównywać się do Carra, Connolego itd.
Chłoptasiu po pierwsze to nie było ani śmieszne, ani zabawne - twój post był po prostu żałosny i godny pożałowania.
Nawet gimbusiarnia nie prezentuje teraz tak żenująco niskiego poziomu.

A teraz umrzyj już na tym forum.

Ptoon

2013-05-22, 02:39
@up
Chcąc jak najlepiej imitować Connolly'ego, który nabija się z Jana Pawła II, musiałem wyśmiać jakiś autorytet związany z ateistami. Hawkinga bardzo lubię i szanuję, ale posłużył mi tutaj jako środek do celu.

Co do całej tej mojej zabawy to mnie się podobało i chyba coś komuś udowodniłem, inaczej byś się tak nie pieklił.