18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Beznogi koleś z dużym dystansem do siebie

Libky • 2012-08-14, 17:48
robi sobie jaja na plaży :-D

Jad Kiełbasiany

2012-08-14, 17:56
Chłopak chociaż potrafi śmiać się z własnej ułomności, za co pełen podziw dla niego, ale co najistotniejsze - nie udaje ofiary losu jak cygaństwo i nie żebra pod marketem (bynajmniej na takiego nie wygląda) :roll:

uookie

2012-08-14, 18:27
ta, zróbmy z każdej kaleki, która się uśmiecha bohatera. jak mnie irytuje, jak się gawiedź podnieca niepełnosprawnymi, którzy uprawiają jakiś sport, czy ogólnie mają jakieś hobby. co w tym takiego nie zwykłego? mam kuzynkę, która nie chodzi od urodzenia. była nawet dwa razy w rozmowach w toku, bo się drzyzga nie mogła nadziwić, że osoba na wózku pracuje, ma rodzina, a nawet urodziła zdrowego syna. dla niej to normalne, ale dla w pełni sprawnych oczywiście musi to być coś niezwykłego, że pokazują to w tv, jak dziwadło z cyrku. i oczywiście, jak taka kaleka nie siedzi w domu zapłakana i wyobcowana, tylko wyjdzie na ulice i się uśmiechnie, to musi być od razu okrzyczane, że ma wielki dystans do siebie. ludzie, ogarnijcie się.

wormarder

2012-08-14, 19:18
czemu ten jeden typ leży mu głową prawie na kulach?

sadystaxx

2012-08-14, 20:02
@up
Żeby cię zadziwić

takija

2012-08-14, 20:06
uookie napisał/a:

ta, zróbmy z każdej kaleki, która się uśmiecha bohatera. jak mnie irytuje, jak się gawiedź podnieca niepełnosprawnymi, którzy uprawiają jakiś sport, czy ogólnie mają jakieś hobby. co w tym takiego nie zwykłego? mam kuzynkę, która nie chodzi od urodzenia. była nawet dwa razy w rozmowach w toku, bo się drzyzga nie mogła nadziwić, że osoba na wózku pracuje, ma rodzina, a nawet urodziła zdrowego syna. dla niej to normalne, ale dla w pełni sprawnych oczywiście musi to być coś niezwykłego, że pokazują to w tv, jak dziwadło z cyrku. i oczywiście, jak taka kaleka nie siedzi w domu zapłakana i wyobcowana, tylko wyjdzie na ulice i się uśmiechnie, to musi być od razu okrzyczane, że ma wielki dystans do siebie. ludzie, ogarnijcie się.



Przemawia przez Ciebie zazdrość....no ale podzielam poniekąd Twoje zdanie ;)

Jozekban

2012-08-14, 22:31
0:07 widze ze mamy tutaj do czynienia z 3 stadium syfilis

miliard31

2012-08-14, 22:31
wygląda jak duży kciuk ;)

danger1581

2012-08-14, 22:43
mój wujek stracił obie nogi w wypadku, doszedł do siebie po około pół roku i zaczął sobie z tego żartować. Jego żona nie była jeszcze przyzwyczajona i pewnego dnia on poprosił ją żeby mu podała kapcie, ona mu przyniosła i zorientowała się że przecież on nie ma nóg. chcielibyście widzieć jej minę :)

three_jr

2012-08-14, 22:58
@uookie prawda kole w oczy :P

Zdzisław2002

2012-08-14, 22:59
uookie napisał/a:

ta, zróbmy z każdej kaleki, która się uśmiecha bohatera. jak mnie irytuje, jak się gawiedź podnieca niepełnosprawnymi, którzy uprawiają jakiś sport, czy ogólnie mają jakieś hobby. co w tym takiego nie zwykłego? mam kuzynkę, która nie chodzi od urodzenia. była nawet dwa razy w rozmowach w toku, bo się drzyzga nie mogła nadziwić, że osoba na wózku pracuje, ma rodzina, a nawet urodziła zdrowego syna. dla niej to normalne, ale dla w pełni sprawnych oczywiście musi to być coś niezwykłego, że pokazują to w tv, jak dziwadło z cyrku. i oczywiście, jak taka kaleka nie siedzi w domu zapłakana i wyobcowana, tylko wyjdzie na ulice i się uśmiechnie, to musi być od razu okrzyczane, że ma wielki dystans do siebie. ludzie, ogarnijcie się.



To na ch*j szła do tego programu? Odpowiedź prosta, dla kasy, więc się k***a nie dziw że dziwadło w TV pokazują, miała wybór...

wudun

2012-08-14, 23:14
Tutaj chodzi o akceptację otoczenia.
Jeżeli niepełnosprawny żyje wśród ludzi którzy potrafią ignorować jego "ułomność" to taki człowiek nabiera sporego dystansu do siebie i nie odczuwa takiego dyskomfortu z powodu swojej ułomności.

Bardziej niepełnosprawnym nazwałbym gościa który pod sklepem dwa miejsca dla niepełnosprawnych zajmuje( nie wiem czy zauważyliście ale na ogół są to BMW;) a nie człowiek bez nogi.

My jako społeczeństwo nie tolerujemy inności i a tond wyśmiewanie takich ludzi. Taki Maciek z klanu;D. Nikt kto się z niego śmieje nie miał do czynienia z człowiekiem z zespołem Downa.

Zresztą co ja będę pisał dla prawej strony i tak co inne to do gazu. SESESE

K-...........an

2012-08-14, 23:32
Ja pie**olę :homer: a czy co niektórym z was ciężko zrozumieć że on się nie urodził INNY tylko stracił nogę w Afganistanie, niby dlaczego miałby być teraz inny, skoro przez 20+ lat był całkowicie normalny? Ma się nagle zmienić, przemeblować swój charakter i zachowanie?

Dla mnie człowiek z nogą czy bez jest dalej takim samym człowiekiem, jednonogi przyjaciel jest dalej taki sam jak dwunogi, a jednonogi sk***iel takim samym jak dwunogi sk***iel. Ludzie za bardzo opierają zdanie na czyjś temat po wyglądzie.

- ooo patrz ona jest gruba, pewnie jest tępa, wredna i nudna cały czas wpie**ala golonke i sodycze.
- ooo patrz on nie ma ręki, pewnie narkoman jak ten z requiem dla snu, odejdźmy bo nas zarazi
- ooo patrz on jest ślepy, pewnie walił royala z meliny
- ooo patrz jakie ona niemodne ciuchy nosi, pewnie jest ze wsi zabitej dechami i sie nie myje
- ooo patrz zakonnica, pewnie nikt jej nie chciał dymać za młodu i poszła do klasztoru
- ooo patrz dziecko z downem, pewnie starzy go po pijaku robili
- ooo patrz budowlańcy, brudasy, pewnie debile nie chciało im się uczyć, nie to co my na europeistyce

Stareotypowe myślenie jest ważnym elementem ułatwiającym funkcjonowanie psychiki, ale stało się też wygodną furtką dla niemyślenia i stało się plagą XXI wieku

Pyskata

2012-08-14, 23:53
@kpaxian

Popieram w 100%
Niestety czasy się zmieniają i to bardzo radykalnie. Patrząc na dzisiejszą podstawówkę/gimnazjum większość rzeczy co oni wyprawiają na co dzień, ja nawet w święta nie mogłam np. wytuszować rzęsy.

Za to wpajano podstawowe zasady kultury osobistej, które jakoś mi utkwiły, a teraz idziesz ulicą i Ci podleci małolat i w twarz splunie, a Ty stajesz dęba i nie wiesz co się w ogóle stało.

Prawda jest taka, że nie należy im się podziw, za dystans do siebie, a za fakt, iż zaakceptowali swoją inność i się jej nie wstydzą.

j.w. <-

Osoba otyła jest wytykana, bo dzisiejszy kanon piękna mówi "rozmiar 0". A jeszcze nie tak dawno temu właściwie, nadprogramowe kilogramy były uważane za piękno. Kiedy owa osoba próbuje doprowadzić się do prawidłowej masy poprzez sport/siłownie
- patrz jak jej/jemu wałki się trzęsą
- wwwwoooowwww, to coś potrafi biegać?
- żeby tylko nam ławki nie zarwała, muszę zjeść kolejną porcję białka i kolejny cm w bicepsie nabrać.

Tak jest ze wszystkim, co by się nie robiło, zawsze znajdzie się debil, który musi swoje marne grosze wsadzić, bo nie byłby sobą z jakże niskim IQ.