18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Batalia sądowa pana Emila

..JOK3R.. • 2013-10-03, 16:04

Kacpes

2013-10-03, 20:28
Szkoda że jest tak daleko jakbym miał do niego 100Km to sam bym mu dowiózł kratę

puxynn

2013-10-03, 22:19
@epikur
chyba ci chodziło o kiste a nie kaste.
mówi sie kista piwa

Vangee

2013-10-03, 22:31
Straż miejska powinna istnieć tylko w miastach, od określonej liczby mieszkańców. Ale oczywiście kto w tym kraju na coś takiego się zgodzi...
BTW, co to za moda na zasłanianie twarzy? To są jednostki specjalne czy przestępcy do k***y nędzy, że mordy boją się pokazać?

asdffdsa12

2013-10-03, 22:55
przecież Ci ludzie co zeznają przeciwko P.Emilowi to robią z siebie idiotów tymi wypowiedziami w sądzie xD

kapsel666

2013-10-03, 23:44
Za Tomka Patore i jego materiały ZAWSZE piwo! Miałem z nim przyjemność rozmawiać podczas studiów dziennikarskich, no przekozak!!

ra...........el

2013-10-04, 00:59
piwko a pania głupia p*zdę - pełnomocnik. jej popis z samego poczatku filmiku szczególnie mi przypadł do gustu. co jednak ciekawe, kiedy tu pokazuja waszego idola, pana emila, nie psioczycie specjalnie na tvn. pie**oleni hipokryci, cały sadistic :)

heroes89

2013-10-04, 08:42
Drodzy Towarzysze Sadole

Nie wiem czy Pan Emil kiedykolwiek przeczyta ten komentarz ale dla mnie jest on prawdziwym Bohaterem Narodowym XXI wieku. Dzięki jego działaniom, budząc się co dzień uświadamia mi, że JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA. Odwala kawał doskonałej roboty. Oby tak dalej Panie Emilu. Być może doczekam się dnia w którym SM będzie służyć obywatelom, a nie budżetowi gmin.


PS: Swoja drogą skoro Pani Komendant oskarża Pan Emila o jakieś tam niby wykroczenia, to powinna zapłacić cała kwotę( z własnych pieniędzy) procesu oraz zadość uczynienie za straty poniesione przez Pana Emila.

McMenel

2013-10-04, 08:50
heroes89 napisał/a:

Drodzy Towarzysze Sadole

Nie wiem czy Pan Emil kiedykolwiek przeczyta ten komentarz ale dla mnie jest on prawdziwym Bohaterem Narodowym XXI wieku. Dzięki jego działaniom, budząc się co dzień uświadamia mi, że JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA. Odwala kawał doskonałej roboty. Oby tak dalej Panie Emilu. Być może doczekam się dnia w którym SM będzie służyć obywatelom, a nie budżetowi gmin.


PS: Swoja drogą skoro Pani Komendant oskarża Pan Emila o jakieś tam niby wykroczenia, to powinna zapłacić cała kwotę( z własnych pieniędzy) procesu oraz zadość uczynienie za straty poniesione przez Pana Emila.



Niestety problemem w Polsce jest to iż urzędnik jest osobą prawną oddzieloną od osoby prawnej pod tytułem "urzędnik po godzinach pracy". W Polsce możesz jako urzędnik popełniać różne błędy robić niemal co się żywnie podoba i jednocześnie nie być za to odpowiedzialnym jako osoba. Przez co jest jak jest. Nie ma odpowiedzialności urzędnika , dowolnego od baby z gminy poprzez posła , premiera i prezydenta, za własne czyny. Doskonałym przykładem jest Macierewicz i to co wyczyniał z WSI. Na podstawie plotek i pomówień osądzał ludzi. Po czym owi ludzie się wkurzyli i poszli z tym stekiem bzdur jakim był raport w sprawie WSI do sądu. Teraz państwo Polskie płaci odszkodowania zaś Antek jest szczęśliwy bo nie jest za to odpowiedzialny. On nie musi płacić. Pewnie gdyby była osobista odpowiedzialność za decyzje i błędy to takiego raportu by nie było. Ponieważ wiedziałby pan Antek jakie są konsekwencje.

heroes89

2013-10-04, 10:07
McMenel napisał/a:



Niestety problemem w Polsce jest to iż urzędnik jest osobą prawną oddzieloną od osoby prawnej pod tytułem "urzędnik po godzinach pracy". W Polsce możesz jako urzędnik popełniać różne błędy robić niemal co się żywnie podoba i jednocześnie nie być za to odpowiedzialnym jako osoba. Przez co jest jak jest. Nie ma odpowiedzialności urzędnika , dowolnego od baby z gminy poprzez posła , premiera i prezydenta, za własne czyny. Doskonałym przykładem jest Macierewicz i to co wyczyniał z WSI. Na podstawie plotek i pomówień osądzał ludzi. Po czym owi ludzie się wkurzyli i poszli z tym stekiem bzdur jakim był raport w sprawie WSI do sądu. Teraz państwo Polskie płaci odszkodowania zaś Antek jest szczęśliwy bo nie jest za to odpowiedzialny. On nie musi płacić. Pewnie gdyby była osobista odpowiedzialność za decyzje i błędy to takiego raportu by nie było. Ponieważ wiedziałby pan Antek jakie są konsekwencje.




Ale w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pan Emil zarządzał zadość uczynienia od Urzędu gminy za poniesione straty (stajać się Prawdziwym Janosikiem).

McMenel

2013-10-04, 10:23
heroes89 napisał/a:




Ale w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pan Emil zarządzał zadość uczynienia od Urzędu gminy za poniesione straty (stajać się Prawdziwym Janosikiem).


I co odszkodowanie zapłacimy MY podatnicy a nie urzędnik. Bo w chwili obecnej urzędnik jest świętą krową której włos z głowy nie spadnie. Kiedy ty popełnisz błąd w pracy szef pewnie da ci po premii/pensji bądź wywali na zbity pysk. Kiedy urzędnik popełni błąd nic mu się nie dzieje a wszelkie koszty ponoszą podatnicy.

qwachu

2013-10-04, 10:50
kulpiotr napisał/a:

Pani Sędzina też chyba jest po stronie Pana Emila.

Nie nie stoi. Jest bezstronna, jak pan Emil będzie winny to go skaże, ale jak SM robi z siebie idiotów, to litości dla nich nie ma.

Widać, że przynajmniej sądy mają tam sprawne (tylko niektóre toczą się i tylko 2 lata, to chyba znacznie poniżej średniej krajowej ;) ) i sprawiedliwe, bo nie udupiają faceta, tylko konsekwentnie egzekwują prawo.

Po pytaniach widać, że sędzinie nikt tam nie podskoczy. :D

heroes89

2013-10-04, 11:04
McMenel napisał/a:


I co odszkodowanie zapłacimy MY podatnicy a nie urzędnik.




Przynajmniej wiedziałbym, że moje podatki w końcu trafia w odpowiednie ręce.

Ps: W 2011 roku weszła ta ustawa w życie jednak wogóle nie jest egzekwowana bo jak samemu można się karać.
"ustawę z 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz. U. Nr 34, poz. 173)."

piteryo

2013-10-04, 11:35
Niby fajne. Ale te wszystkei absurdalne rozprawy są z naszej kasy finansowane. To jest przykre

Konradc11

2013-10-04, 13:54
Nagle, nikomu nie przeszkadza że materiał z TVN'u...
Dobrze, że Al Jazeera nie robi materiału o Panu Emilu bo dopiero byście mieli dylemat czy dać piwo :)

Hipokryci...

ca...........th

2013-10-04, 13:55
"w sposób zgodny z yyyy.... zgodny z yyyyy... zgodny z yyyy...."