18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Badanie słuchu

Ar...........94 • 2013-08-14, 23:32
Wpadłem dziś na pewien pomysł. :-)
Zacznę od początku.

Znalazłem dziś taką stronę
http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/sprawdz-swoj-sluch-zbadaj-ile-lat-maja-twoje-uszy_156446.html
Zbadałem, mając 18 lat słyszę tylko 18 kHz więc mam trochę problemy ze słuchem, sami też możecie sprawdzić jak to jest u was (ciotka ma 40 lat i słuch 70 latki :roll: )
Ale do rzeczy.
Parę linijek dalej jest:
Cytat:

21 kHz - do 8-10 roku życia
21 kHz to świdrujące w głowie piszczenie, które daje się we znaki dzieciom, ale które nie robi żadnej krzywdy już nastolatkom.


i
Cytat:

22 kHz - do 5. roku życia
Ta częstotliwość stanowi kres możliwości dla większości słuchawek. Usłyszą ją małe dzieci, psy i koty, nie odnotują jej dzieci starsze.



Pomyślcie, że macie odpowiednie głośniki i puszczacie na pół osiedla w bloku te dwie częstotliwości. :amused:
Gzuby płaczą, te mniejsze nie mogą spać, psy szczekają bo wszyscy słyszą pisk. :emo:
Wszyscy oprócz dorosłych, którzy nie wiedzą co się dzieje. :wtf:
Temat może i słaby ale można by coś takiego zrobić.
Macie odpowiedni sprzęt i wkurzacie ludzi którym płaczą dzieci i ujadają psy. :samoboj:
I teraz pytanie do znawców. Jaki sprzęt byłby do tego potrzebny? Bo zamierzam coś takiego zrobić.
Dodatkowo zamierzam puścić brązową nutę i mając odpowiednie głośniki pół osiedla mogłoby :sraczka: :kloc:
Piszcie co myślicie o tym pomyśle? :kjujik:

Pierwszy temat więc proszę o trochę litości. :fuck-off:

darmowa32

2013-08-15, 17:22
Brązowa nuta nie istnieje. Było o tym w pogromcach mitów.

Snowsky

2013-08-15, 17:25
Ja też słyszę 21 ;) I testowałem na psie. Przy 21 jest zaciekawiony, rozgląda się i patrzy w stronęgłośnika, a przy 22 zero reakcji. Za słaby sprzęt albo przygłuchy pies ;)

Captain's Burger

2013-08-15, 17:47
Problem jest ze sprzętem. Odkryłem że moje słuchawki mimo zapewnień producenta że dochodzą do 30KHz (spodziewałem się że to bzdura :E) kończą się na 21 (i ciężko było to wyłapać). Za to na kolumnach udało mi się odtworzyć ostatni dźwięk i go usłyszeć. Potrzeba do tego ciszy i dobrych urządzeń. Test dokonywany na sprzęcie prawie audiofilskim, a głośniki wysokotonowe w kolumnach to kopułki materiałowe dochodzące ponoć do 24KHz. Powiem wam jednak że mnie łeb zaczął boleć i ucho, i zaczynam się zastanawiać czy właśnie tym testem nie wpłynąłem negatywnie na przyszłość swojego słuchu :E.

Generalnie na zapewnienia producentów trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Sprzęt który odtworzył mi ostatnią częstotliwość po części elektroniki (czyli przetwornik cyfrowo analogowy + wzmacniacz) ma pasmo przenoszenia:
DAC 10Hz do 90KHz
Wzmacniacz 2Hz do 200Hz (jest to stary audiofilski wzmacniacz produkcji japońskiej, wzorowany na high endowych produktach Accuphase). Słuchawki mimo niby 30KHz max nie były w stanie odtworzyć ostatniej częstotliwości, albo ja po prostu nie słyszałem, ale na kolumnach słyszę, więc raczej ta pierwsza opcja.

19 lat

P.S
Większość kart zintegrowanych nie będzie w stanie odtworzyć więcej jak 18-19KHz (i tu mówię o najlepszych integrach!), także wsadźcie sobie w buty opowiastki że słyszycie na starym komputerze ze zintegrowaną kartą, albo na 2 letnim laptopie z wyjścia słuchawkowego. Nie wspominam już o słuchawkach :D .

rhundz

2013-08-15, 17:49
Kiedys jezdzilismy po roznych małych szkolach podstawowych w woj. pomorskim i przedstawialismy dzieciakom rozne eksperymenty fizyczne, chemiczne i zabawy matematyczne (Za reke z Einsteinem sie ten program nazywal). I w jednej szkole mielismy wlasnie bardzo nieznosna klase, a jednym z pokazow były figury Chaldniego. Wiec nasz prowadzacy wzial ten glosnik, ktory mielismy (kupilismy taki specjalny, dzialajacy do ~22 kHz, wzmacniany i calkiem niezle odpicowany), podlaczyl do generatora, ustawil 19 kHz i dal pelna moc. Dzieciaki w jęk, my i nauczyciele ledwo lub wcale nie slyszymy, a on spokojnie nawija. Potem pyta jedna gimbuske z pierwszego rzedu o czym byla mowa, ona oczywiscie niczego nie zrozumiala, wiec znajomy znow pełną parą puscil glosnik na ~19 kHz.


Spokoj do konca zajec :)

Zizu Ziomek

2013-08-15, 23:14
Na stronie jest pewnie w mp3 który usuwa niesłyszalne dla człowieka dźwięki, więc jak chcecie posłuchać 22khz, to np za pomocą audacity można go wygenerować (radzę ustawić wyższą rozdzielczość niż standardowe 44100hz)
20 lat - 19hz bardzo słabo, 18hz - już całkiem nieźle.

Assassin93

2013-08-16, 02:00
Spoko ten test, ale nie wiadomo jaką głośność ustawić.

Ye...........48

2013-08-16, 11:37
ja mam 20 lat i 18khz prawie nie slysze a 19khz w ogole.. Byc moze dlatego ze slucham na glosnikach od lapka.. Tzn mam nadzieje :D

Corey_09

2013-08-16, 14:31
@up muahahah ja mam 24 lata i słyszę i 18khz i 19khz

gregor87

2013-08-17, 11:54
mój leniwy kundel nawet się tym nie przejął.