18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Badanie słuchu

Ar...........94 • 2013-08-14, 23:32
Wpadłem dziś na pewien pomysł. :-)
Zacznę od początku.

Znalazłem dziś taką stronę
http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/sprawdz-swoj-sluch-zbadaj-ile-lat-maja-twoje-uszy_156446.html
Zbadałem, mając 18 lat słyszę tylko 18 kHz więc mam trochę problemy ze słuchem, sami też możecie sprawdzić jak to jest u was (ciotka ma 40 lat i słuch 70 latki :roll: )
Ale do rzeczy.
Parę linijek dalej jest:
Cytat:

21 kHz - do 8-10 roku życia
21 kHz to świdrujące w głowie piszczenie, które daje się we znaki dzieciom, ale które nie robi żadnej krzywdy już nastolatkom.


i
Cytat:

22 kHz - do 5. roku życia
Ta częstotliwość stanowi kres możliwości dla większości słuchawek. Usłyszą ją małe dzieci, psy i koty, nie odnotują jej dzieci starsze.



Pomyślcie, że macie odpowiednie głośniki i puszczacie na pół osiedla w bloku te dwie częstotliwości. :amused:
Gzuby płaczą, te mniejsze nie mogą spać, psy szczekają bo wszyscy słyszą pisk. :emo:
Wszyscy oprócz dorosłych, którzy nie wiedzą co się dzieje. :wtf:
Temat może i słaby ale można by coś takiego zrobić.
Macie odpowiedni sprzęt i wkurzacie ludzi którym płaczą dzieci i ujadają psy. :samoboj:
I teraz pytanie do znawców. Jaki sprzęt byłby do tego potrzebny? Bo zamierzam coś takiego zrobić.
Dodatkowo zamierzam puścić brązową nutę i mając odpowiednie głośniki pół osiedla mogłoby :sraczka: :kloc:
Piszcie co myślicie o tym pomyśle? :kjujik:

Pierwszy temat więc proszę o trochę litości. :fuck-off:

tepad.no

2013-08-15, 00:26
czy słyszenie samego tykania mozna zaliczyc jako 'slysze' czy 'nie slysze'?

Smaro

2013-08-15, 00:59
Po nicku widze ze kolega bedzie terror na osiedlu wprowadzal

dnr

2013-08-15, 01:02
Arab94 napisał/a:

darklamb93, Jak bardziej wierzysz w inne linki to masz jeszcze to http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VxcbppCX6Rk ale tu ja nic nie słyszę przy wieku 30 lat więc bardziej Srekspresowi wierzę



Ja tam słyszę wszystko oprócz ostatniej, co napisali że youtube zj***ło. Udaj się do lekarza :amused:

Yanuha

2013-08-15, 02:01
ja słysze jak mi jeden plastik w pojeździe tyka i wychodze z siebie,podkręcam muze coby zagłuszyć ale wiem że i tak tyka i nie daje mi to spokoju.Nagle radio mi zmienia stacje,bo coś nie tak od tygodnia z nim.Włączam CD a tam N.Furtado bo żona lubi,leci pół piosenki i normalnie mi samo cofa se samo no.Wyłaczyłem.Plastik trzeszczy,juz dom nie daleko.Jestem, wysiadam załączam kompa i rozsiadłem się w fotelu ,mysz do łapy a tu qrwa woda kapie z kranu i nikomu nie przeszkadza tylko mi.

Ptoon

2013-08-15, 03:27
Piwo za brązową nutę!

horod

2013-08-15, 10:03
Czytasz super expres?

no_co_Ty

2013-08-15, 10:24
24 lata i 17 kHz
... czy wiarygodne? ch*j wie, bo na lapku to puszczałam.

bisfhcrew

2013-08-15, 11:06
Na głośnikach słyszę 20kHZ, na słuchawkach słyszę 21 aż mnie głowa boli.

22kHz to fake, mój komputer nie pokazuje tam żadnego dźwięku, chyba że system wycisza tą częstotliwość.

S.vonKreff

2013-08-15, 12:10
@up, u mnie też go nie ma.

AncientMariner

2013-08-15, 13:35
22 khz zj***ne, za to 21 slysze wtf

KMD

2013-08-15, 13:37
Słuchajcie, to ma bardzo ciekawe zastosowanie. Na pewno słyszeliście o młodych geniuszach, albo coś w tym stylu. Otóż taki np. młody szachista może dostać odpowiedni sygnał dźwiękowy od swojego mistrza i z łatwością wygrać mecz. Do niedawna nie było to monitorowane np. na konkursach dla młodych. Pozdrawiam.

kyk

2013-08-15, 13:53
Pamiętam jak za czasów gimbazy puszczaliśmy z kumplami takie wysokie dzwięki na lekcjach na kilku telefonach na raz, to w całej klasie k***y sie na nas sypały a nauczycielka nie wiedziała o co ludziom chodzi. :D

contowsky

2013-08-15, 14:18
19 lat - 19khz slysze wiec jest dobrze.