18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awaria u arabów

~Velture • 2018-03-26, 07:51
Podczas testów systemu obrony w Arabii saudyjskiej doszło do usterki jednej z rakiet patriot, która zboczyła z kursu i przypie**oliła w zamieszkały obszar.

( ujęcie samego pie**olnięcia od 0:33 )



Inne ujęcie:
spoiler

kreatywnakrowa

2018-03-26, 20:52
slo1q napisał/a:

To nie był test, tylko atak rakietowy ciapaków na ciapaków.
Organizacja Huti (Jemeńscy Szyici) napie**ala rakietami (pochodna SCUD) gdzie wlezie, bo mają kurewsko przestarzały sprzęt i nie potrafią z niego korzystać.
A ciapaki z Arabii Saudyjskiej mają w ch*j siana, to sobie postawili obronę przeciw rakietom balistycznym i zestrzeliwują to, co biedniejsze ciapaki wystrzeliwują.

No, a że jeden z pocisków, który miał przechwycić rakietę balistyczną, nieco zboczył z kursu i zapie**olił niedaleko obszaru zabudowanego, to już inna sprawa :D


Brawo, przynajmniej jeden nie pie**oli bzdetów i orientuje się w bierzących wydarzeniach. Banda debili wyżej żyje chyba w innym wymiarze.

voytas0

2018-03-26, 21:01
Jest taki kraj, który ma zajebiście sprawną i sprawdzoną obronę plot. Rozpie**ala wszystko co latające większe od wiadra. Może od nich kupimy?

Suchmistrz

2018-03-26, 21:30
Dobra dobra, ale nadal nie wiem czy test się powiódł...
To ile ciapuli gryzie piach?

ErniRWL

2018-03-26, 21:41
tranzystor napisał/a:




Skąd masz te informacje o Caracalach? Z Naszego Dziennika, czy TVP? Bo PiS jedynie w propagandzie jest świetny, a nawet jakby te śmigłowce były z betonu z silnikiem 1.9 TDI, to ci debile by się nie zorientowali.



Podejrzewam, że z francuskich mediów, które jako pierwsze napisały, że coś około 60(?)% caracali jest uziemionych. Nie doszukuj sie sensu politycznego, to nie pierwszy raz gdy chcą nam wcisnąć złom... (patrz niemieckie Leopardy) Po co dawać na żyletki skoro można komuś wcisnąć. Zamiast kupować, lepiej władować kase w polski przemysł, żeby sami do czegoś doszli.

A co do patriotów to chyba nie ma, na ten moment, lepszej opcji do kupienia. Jak widać Arabia Saudyjska, która sra kasą i kupują tylko to co lepsze, bo ich zwyczajnie stać, zainwestowali w to. Niech ktoś pokaże lepszą alternatywę.

tranzystor

2018-03-26, 23:23
ErniRWL napisał/a:

Podejrzewam, że z francuskich mediów, które jako pierwsze napisały, że coś około 60(?)% caracali jest uziemionych.



Poczytaj też, dlaczego część Eurofighterów jest "uziemiona", jeśli już nie chcesz się koniecznie doszukiwać podtekstów politycznych. Dokładne informacje podały zachodnie media, ale oczywiście nasi wyrwali z kontekstu część.

Cytat:

to nie pierwszy raz gdy chcą nam wcisnąć złom... (patrz niemieckie Leopardy) Po co dawać na żyletki skoro można komuś wcisnąć. Zamiast kupować, lepiej władować kase w polski przemysł, żeby sami do czegoś doszli.



Podaj przykład dostępnego dla nas czołgu, lepszego od 2A5, czy nawet 2A4. Chyba nie myślisz o kolejnej "modernizacji" T-72 przeprowadzonej przez Bumar? Z Leopardami był zdrowy układ, bo są u nas serwisowane i remontowane, a nawet sporo części zamiennych powstaje w Polsce.

ErniRWL napisał/a:

A co do patriotów to chyba nie ma, na ten moment, lepszej opcji do kupienia. Jak widać Arabia Saudyjska, która sra kasą i kupują tylko to co lepsze, bo ich zwyczajnie stać, zainwestowali w to. Niech ktoś pokaże lepszą alternatywę.



To, że arabusy kupują od amerykanów jeszcze o niczym nie świadczy. Przede wszystkim, oni mają inny system rozliczania i pie**olą offsety, bo i tak nie byliby w stanie wykorzystać technologii. Poczytaj najpierw, jak są uzależnieni od ropy, bo nie mają technologii, co ostatnio sami przyznali.
Polska miała alternatywę, ale to też wymaga normalnej władzy. Nasz przemysł ma potencjał, żeby uczestniczyć w europejskich projektach, jak np Aster i mieć z tego korzyści, a przede wszystkim znać technologię, którą dysponuje. O "jakości" Patriotów przekonali się już Niemcy.

Xennon

2018-03-27, 07:02
Wszystko byłoby pięknie gdyby ten pocisk miał głowicę atomową

~Velture

2018-03-27, 07:43
spinaczel napisał/a:

po ch*j tam robić misje pokojowe? dajmy im sprzęt, sami się wykończą


USA od bardzo, bardzo, bardzo dawna daje im wszystkim sprzęt ;)

nowynick

2018-03-27, 08:17
Velture napisał/a:


USA od bardzo, bardzo, bardzo dawna daje im wszystkim sprzęt ;)



* - sprzedaje...

a co do lepszej opcji niż patrioty to podejrzewam najprościej było by zaatakować Chiny czy Japonię żeby się przekonać co mają w potencjale...

ErniRWL

2018-03-27, 15:49
@tranzystor
Rozumiem, że jak auto kupujesz to też nie patrzysz czy przeglądy były robione, czy na pewno wszystko działa itp? :mrgreen:

Ogólnie jak chcą coś sprzedać, to chyba powinno być cacy wszystko? Nawet Polscy Janusze handlarze o tym wiedzą. Płacić grube miliardy w coś co nie do końca lata, nie wiadomo jakie systemy nie działają i ogólnie coraz droższe koszty serwisu? Polecam tak kupować prywatnie.

Co do czołgów, to lepiej było kupić porządne rakiety albo zainwestować w grzmoty, pioruny itp. tańsze i z każdą zarobioną złotówką mieliby możliwości na rozwijanie swoich technologii. Dodatkowo mogli też, tak wiem niby ujowy, ale w PL - 01 Concept. W przyszłości na pewno by procentowało. A tak kupili jedynie przestarzałe Leopardy, władowali to mnóstwo środków i uziemili inne ciekawe projekty.

bocian87

2018-03-27, 16:46
ErniRWL napisał/a:


Podejrzewam, że z francuskich mediów, które jako pierwsze napisały, że coś około 60(?)% caracali jest uziemionych. Nie doszukuj sie sensu politycznego, to nie pierwszy raz gdy chcą nam wcisnąć złom... (patrz niemieckie Leopardy) Po co dawać na żyletki skoro można komuś wcisnąć. Zamiast kupować, lepiej władować kase w polski przemysł, żeby sami do czegoś doszli.




Po pierwsze poczytaj sobie lepiej Strong Europe Tank Challenge i o tym jak poradzili sobie nasi w tych starych, nie nadających się do niczego rupieciach jakimi są nasze Leo 2A5.

Co do uziemienia Caracali to radzę dokształcić się w innym języku niż PL i poczytać na zagranicznych portalach o co dokładnie chodzi.

Fakt Caracali uziemionych jest 75% czyli GOTOWYCH do lotu jest 1 na 4 (i tu jeszcze raz zwracam uwagę na słowo GOTOWYCH a nie sprawnych). Ale CAŁE lotnictwo FR jest uziemione w 60% ! I nie chodzi tu o żadną jakość sprzętu jak to próbowali od razu pisowskie włazidupki przekazać ciemnemu ludowi a o szkolenia załóg, koszty utrzymania oraz skomplikowane i zawarte z wieloma kontrahentami umowy serwisowe.
Zresztą nie tylko FR ma z tym problem bo niedawno UK również miała problem z tym, że jeden na 3 ich Typhoonów i Tornado był w gotowości do lotu, zresztą z podobnych powodów.

A z naszego podwórka to poczytaj sobie o remontach naszych W-3 Sokół, które trwają w nieskończoność i maszyny też są uziemione.

ErniRWL napisał/a:


Co do czołgów, to lepiej było kupić porządne rakiety albo zainwestować w grzmoty, pioruny itp. tańsze i z każdą zarobioną złotówką mieliby możliwości na rozwijanie swoich technologii. Dodatkowo mogli też, tak wiem niby ujowy, ale w PL - 01 Concept. W przyszłości na pewno by procentowało. A tak kupili jedynie przestarzałe Leopardy, władowali to mnóstwo środków i uziemili inne ciekawe projekty.



A co takiego miało by nam dać ładowanie kasy w coś tak nierealnego jak PL-01 gdzie obecnie siły naszej armii w czołgach podstawowych zamykają się w ilości 1k szt. ? Chociaż nie mogę na szybko znaleźć dokładnych informacji ale przypuszczam, że jest to ok 600-800 szt. czołgów podstawowych. Samych Leo mamy chyba ok 250 szt.

ErniRWL

2018-03-27, 23:32
@up
Jak już mówiłem, jeśli chcą coś sprzedać to byłoby fajne gdyby wszystko było tip top.
Radzisz mi zasięgnąć języka, ale chyba sam nie wiesz co znaczy, że nie są sprawne... Otóż znaczy to, że :
- nie mają przeglądów
-wymagają konserwacji
-awarii uległy jakieś systemy i nie są z jakiejś przyczyny naprawiane

Czyli tak naprawdę nie wiadomo, czy chodzi o silniki, koła czy może o podsystemy sterowania. A ty mi tu o szkoleniu załóg wylatujesz ...

Co ma dać nam ładowanie kasy w takie projekty? Może to, że dałoby to dobre efekty na przyszłość? Może to, że gdyby wyszedł fajny produkt to mógłby iść na eksport za grubą kasę? Rozwinąłby inne gałęzie przemysłu od optoelektroniki po uzbrojenie? Ja wiem, że łatwiej jest kupić zagraniczny sprzęt (dowiedz się, że niemcy go sprzedali bo wymieniają Leopardy 2 na 3), który i tak za 15/20 lat będzie tak przestarzały jak dziś jest maluch i znów trzeba będzie kupić kolejne gówno. Może za 15/20 lat to Polacy zbudowaliby wreszcie solidny czołg... Ale to tylko gdybania, bo nikt w to nie inwestuje, tylko kupuje gotowe

tranzystor

2018-03-28, 19:04
ErniRWL napisał/a:

@up
Jak już mówiłem, jeśli chcą coś sprzedać to byłoby fajne gdyby wszystko było tip top.
Radzisz mi zasięgnąć języka, ale chyba sam nie wiesz co znaczy, że nie są sprawne... Otóż znaczy to, że :
- nie mają przeglądów
-wymagają konserwacji
-awarii uległy jakieś systemy i nie są z jakiejś przyczyny naprawiane

Czyli tak naprawdę nie wiadomo, czy chodzi o silniki, koła czy może o podsystemy sterowania. A ty mi tu o szkoleniu załóg wylatujesz ...




Napiszę ci wprost, bo widzę, że jesteś tępy. Jak się tnie koszta eksploatacji do granic możliwości (a tak się dzieje na zachodzie, bo czują się bezpieczni i nie widzą potrzeby ładowania kasy w wojsko, co im Trump wypomniał), wyczerpują się resursy między przeglądami i remontami, których się nie robi - to nic nie poleci. Nawet drzwi do stodoły.