18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awaria spadochronu

alkem1 • 2013-05-15, 22:00
kolesiowi otworzył się spadochron ale coś poszło nie tak...
próby uratowania sytuacji nic nie dały :dead:


dla niecierpliwych 2:05

bedziedobrze

2013-05-16, 00:10
Ja ekspertem nie jestem bo malo skokow zrobilem ale rzucilow mi sie w oczy to ze nie trzymal rekami sterow (chyba tak to po polskiemu nazywa sie)

Mnie uczyli ze procedura jest taka:
Wyskocz,
...ble ble ble
otworz spadochron
napompuj go, sciagajac te stery do kolan i puszczajac 2-3 razy.
lataj
pozniej laduj

nie widzialem zeby facet pompowal spadochron, bo nie trzymal za stery. Widzimy natomiast jak stara sie je dostac gdy linki zaczely sie juz platac.

Moja opinia nie eksperta to: nie napompowal spadochronu i jeb%l, pewnie zgubila go rutyna.

Bezimienny15150

2013-05-16, 00:37
tak myślałem że nie zginął, aż taka prędkość nie była ale i tak, współczuję i nie lubię takich filmików oglądać bo sam mam zamiar skakać ze spadochronem a takie filmiki mi odwagi nie dodają

buciah5n1

2013-05-16, 01:02
Prawidłowe zachowanie to:
-sprawdzenie czaszy czy jest prawidłowo wypełniona i jednoczesne odhamowanie spadochronu(tzn. pociągnięcie linek sterowniczych z góry do klatki piersiowej)
-czy wszystkie komory czaszy są napełnione
-slajder na dole, przy taśmach nośnych(ten kolo akurat ten taki prostokącik(slajder) zwinął sobie dla wygody
-nie ma żadnych splątań, pęknięć, rozdarć czaszy czy zerwanych linek
- pilocik znajduje się z tyłu czaszy lub na czaszy
-układ hamowania daje się odblokować, a czaszą sterować
Nie było git? To procedura awaryjna i koleś leci na zapasowym.

Moja skromna opinia, widząc, że koleś był dość wysoko jeszcze jakieś 800m to spokojnie przy tym jak zaczął już wpadać w wir, mógł zachować zimną krew i pociągnąć za zamek wyczepny i pociągnąć za wajchę z rezerwowym. Ot tak, jak go uczyli na kursie. "Coś Ci nie pasuje? Dajesz w zapas!"

oldbob

2013-05-16, 01:59
Facet poszedł spiralą celowo, co go przerosło. Rzucił zapas, ale ten albo nie zadziałał albo się splątał.

~Velture

2013-05-16, 03:16
Cytat:

ciekawe o czym myślał


Pewnie o tym ,że będzie w ch*j bolało.

Gerappa

2013-05-16, 08:36


Tak mi sie skojarzyło Pani w swoje urodzinki postanowiła skoczyć :D

Robot

2013-05-16, 12:14
Źle złożony spadochron, no i odległość, brakło czasu na zapas.

adico

2013-05-16, 12:42
Wg mnie to na filmiku dokładnie widać jak facet się "strzela" czyli odpala zapas ( łopocząca linka jakby od RSLa i zarzucenie nogami przy otwarciu zapasu) , niestety pewnie przez niską wysokość srogo przyje...ł o ziemię i pewnie na moment stracił kontakt z bazą.

GranatPL

2013-05-16, 13:14
Robot napisał/a:

Źle złożony spadochron, no i odległość, brakło czasu na zapas.



Wątpię, że był źle złożony. Facet po prostu miał pecha i linki się splątały (chociaż kierowałbym się bardziej ku stwierdzeniu, że zacięły się w którejś przelotce). Zanim się zorientował co jest grane, to na zapas było już za późno - aczkolwiek wystrzelenie go prawdopodobnie i tak uratowało facetowi życie.

Michazzz

2013-05-16, 13:32
To uczucie kiedy spadasz w dół i nie możesz nic z tym zrobić, jak tylko pogodzić się ze śmiercią. Piwko.

kurczak94

2013-05-16, 14:19
Na jego stronce wyczytałem, że uczy się teraz chodzić...

Florass

2013-05-16, 14:20
No i punktów za telemark nie będzie... :-/

rimogyz

2013-05-16, 14:46
@Koń rafał:

poprawiłem :amused: