18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Awaria spadochronu

alkem1 • 2013-05-15, 22:00
kolesiowi otworzył się spadochron ale coś poszło nie tak...
próby uratowania sytuacji nic nie dały :dead:


dla niecierpliwych 2:05

xway

2013-05-16, 14:47
To był zamach!

MUodyy

2013-05-16, 15:06
Wyglądają jak z gry na nokie 3510 :D

xDzonox

2013-05-16, 15:14
Gostek w pewnym momencie dostał silny podmuch wiatru, co ustawiło czaszę bokiem i do tego wpadł w korkociąg, z którego chyba nie da się uratować - jedyną alternatywą od pie**olnięcia jest odcięcie czaszy i otworzenie spadochronu zapasowego. To tak na mój nieco laicki łeb. Z drugiej strony widać było, że miał chłopak również jakieś problemy z linkami sterowniczymi, ale na pewno nie były one skręcone, jak tutaj niektórzy sugerują. Gdyby tak było, to koleś zostałby w pionie, tylko że spadochron zamieniłby się kształtem w sflaczałego wacka.

sublajm

2013-05-16, 15:35
Zastanawia mnie jak w takiej sytuacji najlepiej 'lądować'? :mrgreen:

Haj

2013-05-16, 16:03
głowa zamortyzowała upadek.. :lodowka:

Avoid

2013-05-16, 16:13
Uwaga jestem ekspertem ( skydiving uprawiam od 5 lat)

Gość skakał na tzw. szybkiej czaszy, w przypadku gdy zacznie się niekontrolowanie kręcić jedynym ratunkiem jest użycie spadochronu zapasowego (po odczepieniu głównego spadaka, musiał poczekać aż trochę ustabilizuje lot i sylwetkę). Przyczyną niekontrolowanych obrotów było przejście jednej sterówki przez oczko slajdera (taki mały, prostokątny kawałek materiału nad głową skoczka). Jak widać gość próbował ją ściągnąć do siebie jednak bezskutecznie i musiał się "ratować".

Ps. Skaczcie, bo to niesamowita zabawa:)

ore

2013-05-16, 16:28
Avoid napisał/a:

Uwaga jestem ekspertem ( skydiving uprawiam od 5 lat)

Gość skakał na tzw. szybkiej czaszy, w przypadku gdy zacznie się niekontrolowanie kręcić jedynym ratunkiem jest użycie spadochronu zapasowego (po odczepieniu głównego spadaka, musiał poczekać aż trochę ustabilizuje lot i sylwetkę). Przyczyną niekontrolowanych obrotów było przejście jednej sterówki przez oczko slajdera (taki mały, prostokątny kawałek materiału nad głową skoczka). Jak widać gość próbował ją ściągnąć do siebie jednak bezskutecznie i musiał się "ratować".

Ps. Skaczcie, bo to niesamowita zabawa:)



w razie czego zawsze mniej przy sobie gopro!

Marelos

2013-05-16, 17:04
No i w p*zdu i wylądował :D

Paniczyk

2013-05-16, 19:21
Takich filmików nie ogląda się po przewinięciu do samego spadania :) Trzeba poczuć jego pewność, a potem przyj***ć razem z nim o mięciutką trawkę :amused:

eskey

2013-05-16, 20:18
dajcie bezpośredni link :)

mrocznykacper_13

2013-05-16, 23:25
kurczaki, szkoda troszke tego spadochroniarz a :( ((((((((((((((((((((((((((......................

gibgibgibon

2013-05-17, 21:50
OzzykxD napisał/a:

nie no zajebiście...
NIe ma to jak fakt iż za zdanie z dobrymi wynikami rodzice jako iż to jedno z moich marzeń wykupili mi skok ze spadochronem jutro bardzo miło się to oglądało...



jak tam ? :D

OzzykxD

2013-05-19, 19:47
gibgibgibon napisał/a:



jak tam ? :D


najlepsza akcja jaką kiedykolwiek w życiu miałem fakt faktem miałem chwile zwątpienia szczególnie gdy zaczęło mną obracać ale bardzo szybko się wyrównało i spokojny lot, przed studiami planuje wykupić jeszcze ze 3 skoki :)