18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aspartam

_Azazel • 2015-06-07, 15:08
Ciekawostki dotyczące żywności. Cały kanał tego typka jest ciekawy i widać że ma pojęcie o tym co mówi ;)


DiamondBack

2015-06-07, 23:54
Wkuriwa mnie ten gość.

najpierw pie**oli, że GMO jest spoko a ci co nie chcą GMO to debile a teraz bredzi, że aspartam jest spoko.

vil

2015-06-08, 00:02
@Logiczny, uważaj, co jesz! Pacz, co ONI dodają do nawet do warzyf!

E140 - chlorofile
E162 - ekstrakt buraczany
E300 - wit. C
E330 - kwas cytrynowy
E393 - ekstrakty rozmarynu
E440 - pektyny
E570 - kwasy tłuszczowe
E948 - tlen

E k***a, umrzemy! ;<

Na 5 raków i gejozę.

ka...........as

2015-06-08, 03:46
odgrujahad napisał/a:

I jak zawsze na sadolu wypowiada się miliard ludzi znających się na wszystkim i zawsze muszących wypowiedzieć swoje zdanie na jakiś temat. Co do wszystkich up, gościu który mówi ma doktorat z chemii więc raczej zna się na tym co mówi, a jakoś nie sądzę żeby ktoś mu płacił za to żeby chwalił aspartan. Także póki nie pokażecie dowodu że wiecie o czym mówicie - nie mówcie.



Obijałem się jakiś czas o ściany w Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.
Pierwsza uwaga.
Ten pan na filmie "robi doktorat", a nie "ma doktorat". Jest więc na razie "tylko" magistrem. Być może chemii.
(Ach ta magia autorytetu...)
http://bloglenovo.pl/dawid-mysliwiec-uwaga-naukowy-belkot-futurologii/

Druga sprawa.
Skoro ustaliliśmy, że autor "robi doktorat z chemii", to zwracam Ci uwagę na słowo "chemii".
"Chemii", a nie "medycyny".
Nigdy ani ja, ani żaden z moich kolegów czy koleżanek, nie robiliśmy eksperymentów na ludziach.
Ani na laboratorium z chemii nieorganicznej, chemii organicznej, chemii fizycznej, fizyce chemicznej, ani na żadnym innym przedmiocie.
Dla czego?
Bo jak oczywiście wiesz, od oceniania stanu zdrowia oraz od badania wpływu różnych czynników i związków chemicznych na organizm człowieka nie jest "chemia", ale "medycyna". A właściwie różne jej gałęzie.
Jeżeli chłopak nie podał dla aspartamu wyników "podwójnej ślepej próby", to właściwie tutaj
należałoby zakończyć tłumaczenie wiarygodności filmowego przekazu.


Tu jest materiał zrobiony przez francuską telewizję "Planete".
Czy myślisz, że gdyby podawali tu kłamstwa, to amerykańskie i nie tyko firmy produkujące słodziki,
nie wytoczyłyby im procesu, rozszarpałyby, kazały usunąć z sieci, a następnie nie puściłyby ich "z torbami"?
Porównaj i oceń sam. Pozdrawiam.


xu...........uj

2015-06-08, 06:05
ch*ja się tam znam na chemii, ale koleś kiedyś miał na kanale wrzucone jakieś przemyślenia apropo teorii liczb (między innymi). Większość była bezmyślną copypastą z innych 'popularnonaukowych' źródeł oraz bezrefleksyjnym pie**oleniem głupot i opowiadaniem nieprawdy.

Alex_De_Large

2015-06-08, 17:13
No proszę, a dzisiaj kłóciłem się o to w intenetch. Jakaś typiara spamowała artykułami z pseudonaukowych stron i filmikami z jutuba. Poddałem się kiedy z jednego z filmików dowiedziałem się że metanol jest przetwarzany przez nasz organizm w alkohol metylowy...

jetstar

2015-06-08, 19:26
efekt szklarniowy jest tym samym co efekt cieplarniany czy to przejęzyczenie ?

adex69

2015-06-08, 20:23
Ja pie**ole eko-moda weszła na sadola i pie**oli te swoje grinszajsowe brednie o szkodliwości aspartamu i GMO.

CichaWoda

2015-06-09, 21:58
ci z GMO ile mu zapłacili ?