18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aquila Sport - Nowa Syrena Sport

Rybski • 2013-08-01, 12:23

Pisałem już o tym projekcie jakiś czas temu, jednak pojawiły się nowe informacje, które zapewne część Was zainteresują. Mianowicie w budowie jest już pierwszy sportowy, polski samochód. Udało się pozyskać inwestora i podpisać odpowiednie dokumenty, które zapewniają odpowiednie finansowanie budowy prototypu. Za około 2 lata będziecie mogli namacalnie zobaczyć Aquile Sport-nowe wcielenie Syreny Sport. Poniżej krótki opis auta:

Aquila Sport - tak nazywać się będzie nowe wcielenie Syreny Sport. Będzie to dwuosobowe, sportowe auto, z silnikiem V6 pod maską i napędęm na tylną oś. Podwozie wykonane z lekkich stopów aluminium oraz stopów stali, nadwozie wykonane z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Moc Aquili Sport opiewać będzie na ponad 330KM, co przy wadze ok. 1000Kg da lepszy stosunek mocy do masy jak mi.n. W Ferrari California, Maserati Gran Turismo, Lotus Evora czy Audi R8. Przewidywana jest również limitowana wersja z turbodoładowanym silnikiem o mocy 450KM.

Więcej bieżących informacji z postępów budowy i aktualności można śledzić na https://www.facebook.com/AquilaAuto


tazmandu

2013-08-01, 12:49
Fajnie, pięknie, ale to w dalszym ciągu nie wyszło poza stół projektancki.

Crem0wy

2013-08-01, 12:52
A kto miałby go produkować?
Wracamy do komuny gdzie robiłby to jakiś państwowy zakład, a żeby konkurencja nie miała szans to podnosimy ustawowo ceny innych tańszych aut, akcyzę etc?

Rozumiem podniecanie się bo ktoś wam naopowiadał historyjek o pięknej przeszłości. Ale Syrena była symbolem tylko i wyłącznie biedy, zacofania tego kraju i komunistycznej totalitarnej władzy która chciała nami sterować.

sz...........an

2013-08-01, 13:03
kolejne auto na papierze ku chwale ojczyzny :homer:

borisklinga

2013-08-01, 13:19
bardzo ładne, ale będzie takim samym niewypałem jak Arrinera czy gepard (czy jak tam sie nazywal ten mały roadster)

andrewerty

2013-08-01, 13:43
wiecie czemu jak zwykle wyjdzie z tego ch*jnia?
bo żeby samochód zwłaszcza sportowy osiągnął sukces musi być albo zajebiście dobry, albo zajebiście tani albo odnosić sukcesy w sporcie albo być dziełem producenta o zajebistej historii
to auto jest tylko ciekawostką dla polaków bo żaden obcokrajowiec nie wie co to syrena a tym bardziej syrena sport, a żaden inwestor nie zaryzykuje kasy na rozwinięcie tego projektu czy produkcję

Rybski

2013-08-01, 13:50
andrewerty napisał/a:

wiecie czemu jak zwykle wyjdzie z tego ch*jnia?
bo żeby samochód zwłaszcza sportowy osiągnął sukces musi być albo zajebiście dobry, albo zajebiście tani albo odnosić sukcesy w sporcie albo być dziełem producenta o zajebistej historii
to auto jest tylko ciekawostką dla polaków bo żaden obcokrajowiec nie wie co to syrena a tym bardziej syrena sport, a żaden inwestor nie zaryzykuje kasy na rozwinięcie tego projektu czy produkcję



Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Inwestor już jest, stad ten temat. Nikt się nie podnieca żadną Syreną, bo jak widzicie jest utworzona nowa marka, a Syrena Sport była tylko inspiracją. Auto będzie produkowane w ograniczonej ilości sztuk rocznie, z racji tego, że wszystko będzie wykonywane ręcznie (nadwozie, podwozie). Realne możliwości produkcyjne to kilkadziesiąt sztuk rocznie. A projekt już wyszedł poza stół kreślarski. Zachęcam do obserwowania profilu https://www.facebook.com/AquilaAuto Na bieżąco będą się tam pojawiać świeże informacje na temat postępów prac.

MrR.I.P.

2013-08-01, 13:50
Samochód sportowy z kraju w którym w drogach jest więcej dziur niż asfaltu. Brawo.

Vicorinox

2013-08-01, 14:15
Kolejny pomysł z dupy. Powstanie co najwyżej 1 egzemplarz na jakimś istniejącym silniku i podwoziu. Szupę jakąś zrobią i będą się podniecać że super samochód zrobili.

Rozchwytywany

2013-08-01, 16:58
Kolejna Arrinera, idź pan w ch*j z takim czymś. Polska motoryzacja to dno dna, tak było i jest (może kiedyś się to zmieni). Tym, którzy się jarają poldkami, włeskami - czarny ch*j wam w dupę.
Tylko Niemcy i Japonia (z małymi wyjątkami).

shiters

2013-08-01, 16:58
za zmiane nazwy producenta - ch*j w dupe nie ma piwa

maXikinght

2013-08-01, 17:01
ja pie**ole już wk***ia mnie to jaranie sie tą zj***ną syreną. ch*j nie aut a się buraki podniecają. Już 50 temat o tym syfie

lisek911

2013-08-01, 17:07
Jak dla mnie połączenie porsche, challenger'a, viper'a i fiata coupe :D Zobaczymy czy to wyjdzie.