18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aquila Sport - Nowa Syrena Sport

Rybski • 2013-08-01, 12:23

Pisałem już o tym projekcie jakiś czas temu, jednak pojawiły się nowe informacje, które zapewne część Was zainteresują. Mianowicie w budowie jest już pierwszy sportowy, polski samochód. Udało się pozyskać inwestora i podpisać odpowiednie dokumenty, które zapewniają odpowiednie finansowanie budowy prototypu. Za około 2 lata będziecie mogli namacalnie zobaczyć Aquile Sport-nowe wcielenie Syreny Sport. Poniżej krótki opis auta:

Aquila Sport - tak nazywać się będzie nowe wcielenie Syreny Sport. Będzie to dwuosobowe, sportowe auto, z silnikiem V6 pod maską i napędęm na tylną oś. Podwozie wykonane z lekkich stopów aluminium oraz stopów stali, nadwozie wykonane z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Moc Aquili Sport opiewać będzie na ponad 330KM, co przy wadze ok. 1000Kg da lepszy stosunek mocy do masy jak mi.n. W Ferrari California, Maserati Gran Turismo, Lotus Evora czy Audi R8. Przewidywana jest również limitowana wersja z turbodoładowanym silnikiem o mocy 450KM.

Więcej bieżących informacji z postępów budowy i aktualności można śledzić na https://www.facebook.com/AquilaAuto


jarecki93

2013-08-01, 17:17
Mam nadzieję że to auto będzie produkowane i że nie wyjdzie taka ch*jnia jak z Arinerą. Martwię się nadwoziem z "tworzyw sztucznych", bo na pewno nie zastosują włókna węglowego a włókno szklane a takie nadwozia najczęściej mają repliki. Trzymam kciuki bo lubię lekkie tylnonapędowe samochody :) No i wygląda bardzo dobrze i świeżo :)

isotop

2013-08-01, 17:19
Znów kogoś ojczysty język szczypie w dupę... "Aquila"? Tak samo "Arrinera". Nie wiem czy za tak zwanej "komuny" polscy producenci mięli ustawowy zakaz nadawania obco brzmiących nazw, czy też może nie mieli kompleksów na punkcie języka polskiego.

Janeo

2013-08-01, 17:20
i tak polaczków nie będzie stać haha :D

dhex

2013-08-01, 17:27
troche zebyt agresywna linia ale trzymam kciuki za powodzenie tego projektu :)

Te...........ed

2013-08-01, 17:40
Cytat:

i tak polaczków nie będzie stać haha

a weź sp***alaj co?

Wygląda świetnie, a specyfikacja też jest interesująca. Nazwa zmieniona, ale wolę tą niż Fabryka Samochodów Osobowych... Podsumowując, bardzo fajna sprawa i mam nadzieję, że za paręnaście/parędziesiąt będę mógł kupić używanego jeśli tylko ów Syrenka wejdzie na taśmę :)

pstPL

2013-08-01, 17:53
piękne...
nie stać ich na własną domenę ? :/
zasrany fejsbuk

Bialy_Mis

2013-08-01, 17:56
Tylko mi się wydaje czy komuś tez, ze strasznie podobne toto do alfy romeo c8 ?

modyf

2013-08-01, 18:11
tak tak, nie da się bo to, bo tamto.
Chciałbym przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu nikt zdaje się o Pagani nie słyszał?
Producentowi życzę co najmniej takiego sukcesu jak Zondzie..

Su...........an

2013-08-01, 18:14
http://www.newwarsaw.com/ Polecam, zajebisty projekt, obserwuję go od początku i niedługo wypuszczą prototyp. Zresztą, chyba niedawno był tutaj o tym materiał.

maciek24043

2013-08-01, 19:11
Jedno pytanie: po co? Przecież i tak nas, Polaków na to nie będzie stać.

Alduin

2013-08-01, 19:26
Znając życie gówno z tego będzie, albo komuś sprzedadzą patent (tak samo jak z Polską IVONĄ).
Tylko jeszcze Leoparda nie sprzedali :)

Galu87

2013-08-01, 19:27
Na komputerze to sobie można każdy samochód narysować :D Może niech zajmą się na początek produkcją jakiegokolwiek normalnego samochodu "dla ludu", a nie od razu jakieś kosmiczne auta, których nikt nie kupi bo będzie ręcznie składany i będzie kosztował majątek. A jak ktoś ma kasę to nie kupi sobie jakiegoś nieznanego dziadostwa tylko woli sprawdzone marki z długą historią.

IwanMT

2013-08-01, 19:55
Już zaczynam hajs ciułać.

ni...........go

2013-08-01, 19:56
Niby spoko, tylko czemu polski samochód ma jakąś ch*jową obcojęzyczną nazwę?

maniek2501

2013-08-01, 20:57
maciek24043 napisał/a:

Jedno pytanie: po co? Przecież i tak nas, Polaków na to nie będzie stać.


Chociażby na eksport ? Taki mały plusik dla gospodarki.