18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Apteka

Earl Grey • 2013-11-22, 01:27
Wiedziałem że jest niewiele rzeczy które mogą mnie jeszcze zdziwić, ale co jakiś czas się zdarzają.
Przywykłem do widoku McDrive i ludzi którzy zamawiają żarcie z auta, ale to mnie rozłożyło na łopatki: LEKDRIVE




Pewnie otwarli to z myślą o emerytach którzy ledwo o kulach potrafią dojść do auta, ale nadal jeżdżą.
Może na moją wioskę cywilizacja dopiero dociera, a w większych miastach to jest codzienność.

Anarchangel

2013-11-22, 01:46
Poniekąd jest to pewne odbicie problemów społecznych, dlatego nie zdziwią mnie nawet apteki z dowozem do domu czy banki ze striptizem (wasze miasta nie składają się jeszcze w 90% z banków i aptek? Wkrótce będą...). Na zachodzie europy, to jeszcze stać społeczeństwo (ale niedługo i im się skończy) na jakiś kaprys (od czasu do czasu), natomiast u nas kasę wyciśniesz z człowieka już tylko grożąc jego zdrowiu, lub obracając jego pieniędzmi z których płaci podatki.

Charles_Manson

2013-11-22, 01:49
To dla gimbów, coby nie musieli schodzić ze skutera, żeby Acodin kupić :krejzi:

Lopez

2013-11-22, 02:05
"otrwarli" ja pie**ole, skąd dojeżdżasz?

WhiteAngel

2013-11-22, 02:47
350m ode mnie :D no ładnie ładnie, a nawet nie wiedziałem że tam coś takiego jest

Earl Grey

2013-11-22, 03:00
Lopez napisał/a:

"otrwarli" ja pie**ole, skąd dojeżdżasz?



otwarli a nie otrwarli !

"formy czasu przeszłego czasownika otworzyć: otwarł, otwarła, otwarli opisywane są w słownikach jako rzadziej używane niż otworzył, otworzyła, otworzyli. Częstsze za to są „nieregularne” otwarty, otwarto, otwarcie niż „logiczniejsze” otworzony, otworzono, otworzenie. Zdarzają się też konteksty, w których jednemu użytkownikowi subiektywnie lepiej brzmi np. „otworzyli drzwi”, ale „otwarli szkołę” – lub odwrotnie.
Formy te nie są błędne, a zatem są poprawne"

Miałem w wojsku kumpla, który pochodził z Częstochowy. Podczas posiłku zadał pytanie "jeta jajka?"
Płakaliśmy z kumplami ze śmiechu, ale nikt go nie krytykował za słownictwo związane z pochodzeniem.

Pozdrawiam.

Polak88

2013-11-22, 07:51
@up
Wszystko da się przeżyć prócz "jo" ,k***a mać jo ,jo , jo , jo ależ mnie to zawsze wk***iało i nawet nie chciałem poznawać ludzi,którzy tak mówią

yogibp

2013-11-22, 11:18
Czego się tu czepiać? Zajebisty pomysł! Wole stać w takim "lekdrive" niż w środku słuchać 30min starej baby co jej przeszło a co leczy...

Moby_Dick

2013-11-22, 16:37
Pewnie same babcie na balkonikach podjeżdżają..

dodii

2013-11-22, 23:49
To jest apteka 24/h. I moim zdaniem powinno to być na miejscu dziennym, czasami są takie sytuację w nocy gdzie liczą się minuty, bo np. skończył się jakiś dany lek, to ktoś wskakuję w auto może podjechać do takiego okienka, nie traci tych 5 minut tylko lada moment jest już u tego kogoś kto potrzebuję leku z powrotem.

garenge

2013-11-22, 23:49
W większym mieście standard. Pchają się w dupy jak tylko mogą, wiem, bo mam 2 osoby z rodziny w branży :D

szwajceneger

2013-11-22, 23:54
Jo pochodzi z kaszubskiego, na pomorzu jest bardzo, bardzo często używane, zresztą nie tylko tam. Tak więc nie chciałbyś poznać dobrych kilku milionów ludzi :P

shiters

2013-11-22, 23:55
a dla mnie to zajebista inicjatywa

Dranzes

2013-11-23, 00:12
hity dnia: acodin oraz tussipect