18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

[Anonymous] 44crew vs RFID (nowe dowody osobiste) ODC 1.

44crew • 2012-05-13, 21:08
Muszę dodać jeszcze raz, bo wcześniej nie było opisu :) i został usunięty, a byliśmy już na głównej :) ehhhhhh

Z dniem 1 stycznia 2013 roku, planowane jest wprowadzenie nowych dowodów osobistych z systemem RFID. Podobno ma to usprawnić lepszą organizację i identyfikację petentów przez urzędy i podmioty państwowe.

Ponadto da to możliwość wykorzystania Twoje dowodu w celach marketingowych.
CZY PRZESZEDŁBYŚ obojętnie obok telebimu, gdzie na ekranie pojawiałoby się Twoje imię, nazwisko oraz napis: "Mamy ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie"?


'

piaskun

2012-05-14, 18:19
Świat rodem z Orwell'a jest coraz bliżej ...

PaczekDNA

2012-05-14, 19:08
z dwa tygodnie temu w radiu słyszałem, że zrezygnowali z tego na razie, utopili tylko kase na testy i poszukiwania wykonawcy....

ravvar

2012-05-14, 21:21
A co jest złego w reklamach 'indywidualnych'? W necie jest to praktyka stosowana od dawna przez Google i w końcu zamiast reklam, które w ogóle mnie nie interesują i tylko 'zagracają' miejsce - widzę reklamy które choć po części mogą mnie zainteresować. A o promocjach wolę wiedzieć niż mają przelatywać mi koło nosa. I dzięki temu nie widzę już promocji podpasek, a promocje sprzętów IT/AGD/RTV...

Skoro reklamy już być muszą, bo są nieodłącznym narzędziem mediów (i nie tylko) - to już wolę widzieć takie, które mogą mnie najszybciej zainteresować.

Gerwazy Waligóra

2012-05-15, 16:06
Niepotrzebnie bijecie piane z tymi kartami! ;)
Mieszkam w Anglii od 7 lat, forsowali tutaj te karty przez 3 lata, reklamy, marketing, wciskali ze bedzie pieknie i wygodnie. Jaki efekt? Moj bank wycofal sie z tego systemu rok temu poniewaz:


1) Malo terminali
2) Pin i tak musisz wczytac
3) Ludzie temu nie ufaja;)

Przepraszam, nie chcialo mi sie czytac wczesniejszych komentarzy, ale system pojdzie do kosza i w zapomnienie, tak jak i telewizory 3D. pozdro

marcinsud

2012-05-16, 00:41
@P@N K@C

ch*ja żeś napisał więcej ode mnie, a ważniaka zgrywasz. Żeby kontrolować społeczeństwo wystarczy komunikacja w jedna stronę. Sam czytnik RFID też drogi nie jest (UNIQUE wychodzi jakieś 20 pln). Podłączenie do bazy danych problemem? GSM, Internet ch*jemuje, wystarczy do bazy wysłać numer karty. Proste jak j***nie. Tak wiem ile sobie sobie liczą za np. bramkę wejścia/wyjścia do zakładu pracy zliczającą czas pracy, wiem też ile wyprodukowanie takiej kosztuje, bo akurat robię taką i uwierz lub nie koszt jest kilkukrotnie niższy niż cena rynkowa.

Oczywiście wprowadzenie do dowodów normalną drogą RFID byłoby drogie, przetarg wygrałaby jakaś ciulowa firma pokroju Asseco nie umiejąca zinformatyzować zusu przez ponad 13 lat. Taki kraj. Możesz się spinać i robić z siebie znawcę, prawda jest taka, że nie jest to wprowadzone tylko dlatego, że w tym kraju króluje cwaniactwo w połączeniu z partactwem. Tak samo się buduje autostrady i tak samo się informatyzuje placówki państwowe.

Podejrzewam, że w takich stanach nawet nie wiedzą, że mają takie rzeczy w dowodzie. Chociaż z drugiej strony głupim telefonem komórkowym łatwiej śledzić człowieka niż babrać się w jakieś czytniki zbliżeniowe.

P@...........@C

2012-05-17, 00:28
piszesz o kartach rfid, które możesz zastosować i sam wprowadzić w własnej firmie zatrudniającej 10 osób, a baze danch sobie w notatniku stworzysz :D

te 20zł to za czytnik kart? a przykładowy system w supermarketach to też 20zł?