18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

[Anonymous] 44crew vs RFID (nowe dowody osobiste) ODC 1.

44crew • 2012-05-13, 21:08
Muszę dodać jeszcze raz, bo wcześniej nie było opisu :) i został usunięty, a byliśmy już na głównej :) ehhhhhh

Z dniem 1 stycznia 2013 roku, planowane jest wprowadzenie nowych dowodów osobistych z systemem RFID. Podobno ma to usprawnić lepszą organizację i identyfikację petentów przez urzędy i podmioty państwowe.

Ponadto da to możliwość wykorzystania Twoje dowodu w celach marketingowych.
CZY PRZESZEDŁBYŚ obojętnie obok telebimu, gdzie na ekranie pojawiałoby się Twoje imię, nazwisko oraz napis: "Mamy ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie"?


'

Bajter

2012-05-14, 10:31
Co do tych reklam z twoją osobą w roli głównej to coś mi się kojarzy. Czy aby nie film Raport Mniejszości? Nie jestem jednak pewny, czy to w tym było, w każdym razie ktoś się naoglądał :)

radek225

2012-05-14, 10:39
Wystarczy taki dowód/kartę zbliżeniową owinąć zwykłym Janem Niezbędnym, albo włożyć w futerał składający się z 3 warstw: 2 warstwy materiału i między nimi warstwa folii aluminiowej i wyciągać te karty tylko w trakcie dokonywania transakcji albo załatwiania spraw w urzędach i ryzyko sczytania danych się zmniejsza.

Re...........ms

2012-05-14, 11:16
takie reklamy były w Mass effectcie 2 na cytadeli...
a co do samych kart to jak pierwszą kartę miałem bez tego szajsu (paypass?) a jak mi minął termin to przysłali mi następną już z tym syfem... poszedłem do banku ze skargą, żeby mi zamienili to na zwykłą kartę i okazało się, że zwykłych nie ma w ofercie..

DomPas

2012-05-14, 11:33
Bardziej wolni niz dzis nie bedziemy juz nigdy.

ul...........rt

2012-05-14, 11:36
Mam kartę Maestro i posiadam kod CV 2...

jankol

2012-05-14, 12:19
Folia aluminiowa (amelinium :P ) i owinąć dokładnie i włożyć w portfel i jesteśmy anonimowi z RFID.
.
.
.
Dla dociekliwych to byłoby ekranowane i fale elektromagnetyczne nie docierałyby do naszego dowodu.

Ant1984

2012-05-14, 12:27
Najlepiej byłoby schować taką kartę pod warstwą ołowiu, ale to już kłopot, bo nie każdy ma i ołów swoje waży.

ludukrest

2012-05-14, 13:01
Muzyka w tle na początku to

Sigur Rós - Hoppipolla
Swoją drogą bardzo fajny teledysk ma ten utworek. :)

Machol

2012-05-14, 13:11
Ode mnie szczyny, nie piwo.
Nie cierpię pieniaczy próbujących działać za pomocą paniki. Anonymous to taka sama mafia, która walczy o wpływy, co rząd. Wolę jednak wiedzieć, kto mnie robi w ch*ja, bo polityków przynajmniej da się namierzyć.

ValvePlsFix

2012-05-14, 13:33
@Rdk mozart? -_-' jak chcesz pomóc to chociaz informacje poprawne znajdź bo nie przypominam sobie zeby Mozart żył w XX wieku, lmfao!
prawdziwy wykonawca i tytuł: Shago feat Bosko Buha - Intro

btw, jeszcze lepsza wersja tej nuty to Rob Dougan - Clubbed To Death

P@...........@C

2012-05-14, 13:50
marcinsud

naprodukowałeś się, a gówno wiesz na temat, na który pisałeś :D
mówisz o koszcie wyprodukowania najprostszego taga jakim jest naklejka (tag RO- read only), a zapomniałeś o odbiornikach/czytnikach oraz o systemie informatycznym, który w przypadku wprowadzenia dowodów osobistych z rfid byłby kurewsko wielką inwestycją.
RFID podstawowe zastosowanie znajduje we wspomnianych już magazynach, np firmy kurierskie nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować, jednak samo RFID bez połączenia z całym systemem ERP jest o kant dupy rozbić. Odnośnie przykładu ze sklepem to Polacy znaleźli na to rozwiązanie (słynna folia aluminiowa). RFID stosuje sie też: w bibliotekach/ czytelniach, firmach (np. sprawdzanie czasu pracy), transporcie (lokalizacja środka transportowego; system naliczania opłat), system lokalizacji zwierząt, w wojskowości, na uczelniach idt itp :D

w dupe byłeś, gówno widziałeś, więc nie pie**ol, a jak chcesz już pie**olić to sprawdź słuszność tego co piszesz :)

sysiu

2012-05-14, 17:23
dokładnie jak ktoś wspomniał!!! folia aluminiowa wystarczy do ekranowania karty. Studiuję w warszawie, mam elektroniczną legitymację studencką, na której mam zakodowany bilet miejski, i mam kartę płatniczą visa zbliżeniową. kiedyś za każdym razem jak wchodziłem do metra musiałem wyciągać legitkę, żeby sobie bramkę otworzyć, a jak wziąłem vise, owinąłem folią aluminiową [pojedyncza warstwa] potem taśmą pakową żeby się to trzymało, i potem delikatnie rozciąłem dwie krawędzie i mam taką kieszonkę. Jak ktoś chce być anonimowy, proponuje sobie coś takiego zrobić, i po kłopocie. A ja mogę teraz bramki otwierać tak jak dawniej- zamkniętym portfelem;)

piropirat

2012-05-14, 17:24
Wystarczy to ekranować.
Ale po ch*j?
RFID działa tylko do 10 cm, więc w czym problem?

eneone1

2012-05-14, 18:12
gosciu idzie w Galerii Solaris w Opolu