18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

anioł i diabeł

koreapłn • 2013-05-16, 20:36
Znakomity skecz kabaretu Tey. Handel pomiędzy aniołem i diabłem.
Starsi sadyści powinni być zadowoleni.
Natomiast młodsi mogą zobaczyć co kiedyś było na topie.
Jak dla mnie to kwintesencja początków polskiego kabaretu.

maniekenduro

2013-05-16, 22:32
Trzeba też pamiętać ,że w tamtych czasach za wyśmiewanie się z władzy oraz z różnych organów państwowych groziły surowe kary , a wiele skeczy było ocenzurowanych. Mimo to w tym skeczu ( chyba najlepszym ) pod przykrywką mówią o służbach specjalnych zasiadających na widowni i kontrolującej cały występ.

Wielki szacuneczek na Laskowika i Smolenia ! 8-)

Pater patriae

2013-05-16, 23:01
Jak subtelnie 8-) , teraz to na własne uszy usłyszysz "niewinną" Sawicką, na własne oczy nepotyzm w PSL, a i tak buce wciąż idą na nich głosować :-/ .

Takeda

2013-05-16, 23:05
Smolenia mógłbym oglądać całymi dniami :)

Ha...........ng

2013-05-16, 23:06
Zajebiści kabareciarze, z zajebiscie dużymi jajami, którzy tuż pod nosem władzy wyśmiewali ich na całego :D

ki...........lu

2013-05-16, 23:08
Wyśmiewanie się z esbeków itp. podczas gdy oni siedzą na widowni- level hard.

bbreeze

2013-05-16, 23:16
Klasyka gatunku. Doj***ć komunistom w taki sposób aby cenzura puściła to w TV.

Eurek

2013-05-16, 23:29
"wasza niebieskość" no Smolen przewidział unie eurokomunistyczną

szponiasty

2013-05-16, 23:30
Hehe, i jakie ponadczasowe. Tylko teraz kontrola jest bardziej ucywilizowana: wtłukiwane systemy zachowań, co jest dobre, co złe, od kiedy tylko zasób ludzki jest w stanie samodzielnie usiąść bądź podnieść głowę, by dojrzeć zwierciadło mądrości i piękny, kolorowy świat mcdonalds i "demokracji" korporacyjnej.

Piosenka z tego samego okresu. I nic się nie zmieniło. Dziś jest dokładnie to samo, o czym śpiewali w latach 80-tych...



maniekenduro napisał/a:

Trzeba też pamiętać ,że w tamtych czasach za wyśmiewanie się z władzy oraz z różnych organów państwowych groziły surowe kary , a wiele skeczy było ocenzurowanych. Mimo to w tym skeczu ( chyba najlepszym ) pod przykrywką mówią o służbach specjalnych zasiadających na widowni i kontrolującej cały występ.

Wielki szacuneczek na Laskowika i Smolenia ! 8-)


Antykomor xD

robert357

2013-05-16, 23:32
@Eurek

To raczej było nawiązanie do milicji.

Q67

2013-05-16, 23:33
Ha ha ha, Boże jak nieśmiesznie. Nigdy mi się nie podobało poczucie humoru starszych kabaretów. Zaraz zleci się fala hejtu mówiąca jaki to ja jestem.
Cytat:

Starsi sadyści powinni być zadowoleni.


Tak bo starsi sadole mają tak że nawet jak im się to nie podoba, to i tak musza napisać że jest "zajebiste" bo kultowe ;]

szponiasty

2013-05-16, 23:34
maniekenduro napisał/a:

Trzeba też pamiętać ,że w tamtych czasach za wyśmiewanie się z władzy oraz z różnych organów państwowych groziły surowe kary , a wiele skeczy było ocenzurowanych. Mimo to w tym skeczu ( chyba najlepszym ) pod przykrywką mówią o służbach specjalnych zasiadających na widowni i kontrolującej cały występ.

Wielki szacuneczek na Laskowika i Smolenia ! 8-)


Antykomor xD

flightmen13

2013-05-16, 23:39
gosc w 0:34 wyglada jak Palikot :D

Eurek

2013-05-16, 23:39
@ robert

nie no serio czy se jaja robisz. Tyle tylko ze nienawidze scierwa i takie skojarzenia mnie bawia

virusotron

2013-05-16, 23:48
Dzisiejszym kabaretom brakuje takiego polotu i finezji.... ale to wróci wraz z nadchodzącą poprawnością polityczna i równością.