18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Angry ukrainians

BamBam667 • 2013-12-03, 12:00
Tak propo ostatnich zajśc za wschodnią granicą :P (wstawione przez znajomą ukrainkę :D )

!Timon

2013-12-03, 21:02
@tytus05

Szkoda ci nawet tłumaczyć o tym jak wyglądał polski handel po zamknięciu granicy z Rosją i po "uszczelnieniu" granic. Nie masz o tym jakiegokolwiek pojęcia to sobie pie**olisz kocopoły. Ja wiem co się wtedy u mnie w domu działo i jak plajtowali ludzie z branży mojego ojca jeden po drugim. I nie było wtedy żadnego mistycznego kryzysu tylko koniunktura się kręciła.
Bezrobocie skoczyło parę procent ale kogo to k***a obchodzi w końcu unia dała trochę euro na odpie**ol.

Ukraina powinna reformować swoją gospodarkę a nie lizać rowa Rosji czy UE.

To, że ludzie z Ukrainy wyjadą uważasz za coś dobrego? Jeśli nie sp***oliłeś za granicę to zobaczysz co się będzie za rok działo. Jak OFE nie przejdzie to muszą jebnąć VAT o 3 pkt procentowe w górę żeby PRÓBOWAĆ dopiąć budżet a będzie tylko znawco pie**olony GORZEJ.

@nieodwracalne

ty byś za 50 euro kolby eurourzędasom opie**alał a później dał im jeszcze 60 i cieszył się, że zarobiłeś. A niebieski pies w żółte gwiazdki cię j***ł bo takie dziady jak ty tylko na to zasługują.

MateuszMmz

2013-12-03, 21:13
@tytus05 Jakie zarabianie na unii? Że niby dajesz 17 MLD i "dają ci dotacje" w wysokości 600 MLN - tak jak u nas? To są te wspaniałe pieniądze unijne? Do tego dochodzą z dupy wzięte przepisy i z góry narzucane prawo. Gdzie ty tu widzisz zyski? A żeby być w strefie Schengen i mieć "otwarte granice" nie trzeba dołączać do UE

tytus05

2013-12-04, 13:32
@Timon, @Mateusz, @inne barany,
Transfery finansowe Polska - Unia Europejska (Fundusze Strukturalne, Fundusz Spójności, Dopłaty Bezpośrednie, itd.):
2008: saldo na korzyść Polski = 3 986 437 621 euro
2009: saldo na korzyść Polski = 6 011 906 999 euro
2010: saldo na korzyść Polski = 7 737 593 561 euro
2011: saldo na korzyść Polski = 10 492 317 046 euro
2012: saldo na korzyść Polski = 11 869 627 863 euro

Dodatkowo dochodzi odsunięcie Polski od rosyjskiej sfery wpływów politycznych i gospodarczych (i k***a nie wmówicie nikomu, że to złe);
Mamy narzędzia oddziaływania na wschodnich sąsiadów mogące skłaniać ich do przeorientowania swojej polityki na pro-zachodnią (czyli z korzyścią dla nas);
Szersze dopuszczenie Polski do wymiany i współpracy naukowej;
Know-how;
Wymuszenie wspierania innowacyjności gospodarki poprzez wzmacnianie współpracy świata nauki i sfery gospodarczej;
Można wymieniać dalej...

Obieg kasy z Unii jest ch*jowy, bo pieniądze ściągane z rynku trafiają do urzędników, a ci przesyłają je z powrotem na rynek. O wszystkim decydują urzędnicy, ale nie obwiniajcie UE za głupotę i ignorancję naszych rodzimych polityków (ze wszystkich stron).

Jest jakiś powód dla którego to państwa zachodnie (Francja, Niemcy, Wielka Brytania) są krajami najbardziej rozwiniętymi, z najwyższą stopą życia. Jako Polska powinniśmy trzymać się ich jak tylko się da. Może czegoś się nauczymy, a na pewno na tym skorzystamy, bo sami k***a nie umiemy (co potwierdza współczesna historia).

Nie twierdzę, że UE jest cudowna, ale korzyści jest zdecydowanie więcej.
Banda debili i ignorantów... "Unia zła, bo mój ojciec stracił pracę"...

!Timon

2013-12-04, 19:09
@tytus05

Mój Ojciec pracy przez UE nie stracił bo nigdy nie był "królem życia z miniratką" i zawsze kierował się zasadą - wydaję mniej niż zarabiam. Tego samego nauczył też mnie ale jak widać ciebie nie miał kto tego nauczyć.

To, że Unia zdycha z powodu kryzysu demograficznego to cię nie interesuje bo jesteś zbyt głupi, żeby wyobrazić sobie co będzie za 20 lat. "Jakoś to będzie". O Polakach w UK zapomnij bo w 2 pokoleniu będą bardziej Angielscy niż Winston Churchill kiedykolwiek był.

Wyj***ne na to ich saldo - ono służy popieraniu pasożytnictwa i opie**alactwa. To, że część tych środków idzie na coś pożytecznego nie zmieni faktu, że WIĘKSZOŚĆ idzie na jakieś ch*j-wie-co.
I nie spuszczaj się nad tym ile kasy nam dała UE na autostrady. Gdybyśmy wzięli na to normalny kredyt i rozpisali UCZCIWE przetargi to koszty byłyby zdecydowanie niższe.

UNIA NAM NIC NIE DAJE! UNIA NAM P O Ż Y C Z A!