18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amnesty International interweniuje ws. Romów z Wrocławia

rocky • 2013-12-14, 09:50
Amnesty International interweniuje ws. Romów z Wrocławia

Amnesty International Polska jest zaniepokojona atakami rasistowskimi na społeczność romską w Polsce, które rozpoczęły się w internecie w odpowiedzi na informacje o sytuacji Romów rumuńskich i groźbę ich przymusowego wysiedlenia - można przeczytać w oświadczeniu ogłoszonym w związku z zamiarem likwidacji obozowiska Romów we Wrocławiu.

W piśmie przesłanym do Urzędu Miasta Wrocławia dyrektorka Amnesty International Polska, Draginja Nadaždin, przekazała informacje o możliwości zagrożenia bezpieczeństwa społeczności Romów rumuńskich z ul. Kamieńskiego. Zwróciła uwagę na fakt, że w internecie pojawiły się szokujące ataki na mieszkańców obozowiska, włącznie ze stosowaniem mowy nienawiści.
Przypomniala, że zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka, wysiedlenie społeczności obozowiska, jeśli odbyłoby się w planowanej formie, byłoby naruszeniem praw człowieka. Standardy te mówią o tym, że wysiedlenie powinno być ostatecznością, powinno się odbyć po konsultacji z mieszkańcami oraz przy zapewnieniu, że nikt nie będzie narażony na bezdomność w wyniku tego procesu.
Amnesty International Polska zaapelowała więc do prezydenta Dutkiewicza zarówno o poszanowanie standardów praw człowieka, jak i zapewnienie bezpieczeństwa społeczności Romów rumuńskich z Kamieńskiego oraz reagowanie na wszelkie ataki na tle rasistowskim.
Po więcej informacji odsyłam do google.

A tutaj komentarz mądrej mieszkanki ul. Kamieńskiego we

Wrocławiu na portalu "Gazetawroclawska":
Ludzie, którzy wypowiadają się tutaj w kategoriach ''biedni romowie, też ludzie", powinni tak jak my mieszkańcy Kamieńskiego zamieszkac kolo nich chociaż na kilka dni a gwarantuje, że by sobie palce odcieli zanim znowu by im przyszła chęc wypisywania takich bzdur. Wieczne kradzieże, brud, smród, szczury, dziewczynki a właściwie dzieci w ciąży, obleśne komentarze tych romów umilają życie na tymosiedlu juz od kilku lat. Dzieci chodzące po okolicy w środku nocy żebrzące ( a zaproponuj takiej bułkę zamiast pieniedzy ). To niegodne dla tych dzieci, żeby rodziły się w takim piekle i melinie. To NIE są biedni ludzie to złodzieje i dewianci, którzy uczciwa pracą ( którą kilku mieszkańcow im proponowalo) się brzydzą. Ktoś kto nie mieszka nie daleko nich nie powienien sie w ten sposob wypowiadac, bo zwyczajnie bredzi.






larsulrich

2013-12-14, 09:53
Draginja Nadaždin - przypadek? wątpie!

Smutas

2013-12-14, 10:13
Ktoś wie, gdzie można najszybciej spotkać kogoś z Amnesty International? Chciałbym mu kopa zasadzić.

rockface123

2013-12-14, 10:17
Nawet kible mają i auta ,,biedne" k***iszony.

saves

2013-12-14, 10:30
Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie eksmitować, aby zadowolić tych z AI oraz ogrodzić, urządzić ZOO i brać kasę za oglądanie eksponatów.

daciuch

2013-12-14, 11:09
Drogie AI, mamy wolność w tym kraju, więc jeśli romą się nie podoba, my im nie zabraniamy się wyprowadzić, rozumie, gdybyśmy ich siłą trzymali to wtedy jak najbardziej interweniujcie!

NieWiemZeWiem

2013-12-14, 11:22
ja proponuje aby AI sfinansowało im dom ale w tym czasie wynajac detektywów i dowiedziec sie skad jedni sa biedni a drudzy bogaci gdyż wszyscy dostają tyle samo kasy od państwa za to że nie mają swojego państwa... Proste! to oni handlują ludźmi,narkotykami itp.! ile razy ojciec taksówkarz mojej byłej jeździł do wegier itp. z paczką odbieraną od cyganów dla cyganów i zawsze był ten sam tekst "za cholerę nie otwieraj!" ale dostawał 2-3 tys. za jeden kurs plus opłata za paliwo

Gu...........99

2013-12-14, 11:36
Jakiś czas temu rozmawiałem z mieszkańcem domu, leżącego niedaleko takiego właśnie burdeliku. Otóż jegomość ten ma w zwyczaju strzelać do tego tałatajstwa z "wyczynowej" procy, ze swojego pokoju, niczym Ralph Fiennes w "Liście...". Nie wiem ilu trafił i z jakim efektem, czy nie były to przechwałki ale pomysł zacny...

S.vonKreff

2013-12-14, 11:49
A ja bym to wszystko polała benzyną... i czekała na "przypadkowe" podpalenie. Już wolę arabusów (ostatnio zauważyłam, że sporo jest takich, co się islamowi sprzeciwiają). Swoją drogą, byłam na maratonie pisania listów w mojej szkole z chłopakiem i oboje chcieliśmy napisać list do wrocławskiego Urzędu Miasta z słowami wsparcia :)

Edit: ze słowami wsparcia*

RockyWood

2013-12-14, 11:59
To Amnesty International widać żyje w jakimś kosmosie i nie ma zielonego pojęcia o sytuacji. TO ROMOWIE są powodem niebezpieczeństwa bo to ONI je powodują. Z pewnością ciekawie wyglądają statystyki przestępstw i kradzieży w okolicy o braku kultury czy chęci integracji ze strony tych koczowników już absolutnie nie ma sensu wspominać.


Draginja Nadaždin (osoba bardzo medialna i publiczna - fotka dla fapaczy)

Podziwiam działalność tej Pani i w ogóle całokształt i że jej się w ogóle chce - bez takich ludzi pewnie byłoby w cholerę gorzej na tym świecie - dlatego można jej kibicować ale tutaj sprawa jest nieco przesrana bo.

Czy ta pani mieszka w okolicy tego obozowiska? Czy miała do czynienia z koczującymi tam obywatelami OBCEGO PAŃSTWA bez żadnych dokumentów ANI BEZ PRAWA do przebywania w miejscu gdzie są? Co jest ważniejsze ? Opinia działaczki AI, czy lokalnie obowiązującego prawa? jak tu mówić o bezdomności? ONI SĄ BEZDOMNI!!!

Tutaj ich nikt ani nie zapraszał ani nikt ich tutaj nie chce ani nikt ich tu nie ma najmniejszego zamiaru utrzymywać. Nie jest to "mowa nienawiści" tylko logiczne myślenie.

chlop

2013-12-14, 13:50
bezdomni a fury stoją , no faktycznie źle mają za nic nie płacą i łatają do opieki po wszystko

10...........00

2013-12-14, 13:55
Rozpie**olic wp*zdu te j***ne obozowiska i spalic ich wszystkie jaja. Moze wkoncu zlodziejskie cyganskie k***y zrozumieja, ze nie sa tu mile widziani. A tu taki maly wierszyk: "Graj piekny cyganie graj, bo to twoja k***a ostatnia piosenka". Dziekuje.

Duentar

2013-12-14, 14:24
wg. AI aby ich przesiedlić to trzeba im zapewnić "lokum". Czyli postawić dom lub dać mieszkanie w bloku.
Jakby się zapakowało te domki i przewiozło razem z nimi, to byłby lament, że burmistrz zezwala im na mieszkanie w "skrajnym ubóstwie".

Lu...........77

2013-12-14, 15:22
Jedyna interwencja jaka może mieć tak miejsce - interwencja zbrojna.

ti...........ax

2013-12-14, 15:47
To sa pie**olone dzikusy, Niech ich te AI zabiera resocjalizuje i zobaczą że to k***a sensu nie ma. są k***a zagrożeniem i powinno się go zlikwidować. jak to jest że ludzie żyją w własnym państwie i nie czują się bezpieczni bo j***ne bydło sra i atakuje ich przed własnym domem.

U mnie w mieście też to się kiedyś panoszyło, na szczęście spalili im obozowisko i na jakiś czas zniknęli. Teraz niestety znowu k***a wracają.