18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amnesty International interweniuje ws. Romów z Wrocławia

rocky • 2013-12-14, 09:50
Amnesty International interweniuje ws. Romów z Wrocławia

Amnesty International Polska jest zaniepokojona atakami rasistowskimi na społeczność romską w Polsce, które rozpoczęły się w internecie w odpowiedzi na informacje o sytuacji Romów rumuńskich i groźbę ich przymusowego wysiedlenia - można przeczytać w oświadczeniu ogłoszonym w związku z zamiarem likwidacji obozowiska Romów we Wrocławiu.

W piśmie przesłanym do Urzędu Miasta Wrocławia dyrektorka Amnesty International Polska, Draginja Nadaždin, przekazała informacje o możliwości zagrożenia bezpieczeństwa społeczności Romów rumuńskich z ul. Kamieńskiego. Zwróciła uwagę na fakt, że w internecie pojawiły się szokujące ataki na mieszkańców obozowiska, włącznie ze stosowaniem mowy nienawiści.
Przypomniala, że zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka, wysiedlenie społeczności obozowiska, jeśli odbyłoby się w planowanej formie, byłoby naruszeniem praw człowieka. Standardy te mówią o tym, że wysiedlenie powinno być ostatecznością, powinno się odbyć po konsultacji z mieszkańcami oraz przy zapewnieniu, że nikt nie będzie narażony na bezdomność w wyniku tego procesu.
Amnesty International Polska zaapelowała więc do prezydenta Dutkiewicza zarówno o poszanowanie standardów praw człowieka, jak i zapewnienie bezpieczeństwa społeczności Romów rumuńskich z Kamieńskiego oraz reagowanie na wszelkie ataki na tle rasistowskim.
Po więcej informacji odsyłam do google.

A tutaj komentarz mądrej mieszkanki ul. Kamieńskiego we

Wrocławiu na portalu "Gazetawroclawska":
Ludzie, którzy wypowiadają się tutaj w kategoriach ''biedni romowie, też ludzie", powinni tak jak my mieszkańcy Kamieńskiego zamieszkac kolo nich chociaż na kilka dni a gwarantuje, że by sobie palce odcieli zanim znowu by im przyszła chęc wypisywania takich bzdur. Wieczne kradzieże, brud, smród, szczury, dziewczynki a właściwie dzieci w ciąży, obleśne komentarze tych romów umilają życie na tymosiedlu juz od kilku lat. Dzieci chodzące po okolicy w środku nocy żebrzące ( a zaproponuj takiej bułkę zamiast pieniedzy ). To niegodne dla tych dzieci, żeby rodziły się w takim piekle i melinie. To NIE są biedni ludzie to złodzieje i dewianci, którzy uczciwa pracą ( którą kilku mieszkańcow im proponowalo) się brzydzą. Ktoś kto nie mieszka nie daleko nich nie powienien sie w ten sposob wypowiadac, bo zwyczajnie bredzi.






Gordon

2013-12-16, 09:03
grzesiu_id napisał/a:

Ty chyba nie zdajesz sprawy ile by tych dzieci było i jakie to są koszty ich wychowywania.



Taniej niż rozdawanie mieszkań, zasiłków, nadzoru policji, nie mówiąc o kosztach społecznych jak okradanie ludności polskiej, wzrost poczucia zagrożenia i spadek wartości nieruchomości.

grzesiu_id napisał/a:

Poza tym już widzę jak brudasy po tym jak zabrałeś im dziecko są tak przejęte że robią wszystko żeby je odzyskać i w ramach tego się będą resocjalizować... Może jakaś drobna część z nich.



Ty wiesz co to ironia? A sarkazm? Właśnie o to chodzi w moim postulacie, że oni NIGDY się nie zresocjalizują i NIGDY tych dzieci nie odzyskają i NIGDY już nie zobaczą ŻADNEJ kasy z zasiłków, pomocy czy żebractwa. I albo zdechną z głodu albo sp***olą gdzieś indziej. I na tym właśnie polega GENIALNOŚĆ mojej propozycji :)

Właśnie o to chodzi, żeby było "Zero socjala" ale zrobione z głową, zgodnie z literą prawa i jeszcze do tego, żeby czuli się wyj***ni na pal.

TRQPL

2013-12-16, 09:03
Pani z "amnesty internaszonal" chyba wpie**ala dopalacze.

Zero litości dla ch*jowych gości.



PENISylina

2013-12-16, 09:23
A może by tak strollować AI? Napisać od cholery listów, że ich trzeba wygonić, a jak potem się w AI zorientują że coś jest nie tak, to "ojejku, przecież to jest oczywiste że nikt nie chce brudu". Swoją drogą wiecie może czy w tej sprawie tylko z Polski ludzie piszą czy ogólnoświatowo, tak jak np. w sprawie tych ekoterrorystów?

prisonerhatred

2013-12-16, 09:35
nigdy ,nie ma skinów tam gdzie są potrzebni ... co za kraj....

mare30ks

2013-12-16, 09:37
jak AI (chociaz strach pisac duzymi literami bo zaraz marna przyjdzie i warna wpie**oli za ich uzywanie) tak sie o nich martwi to niech ich sobie w p*zdu wezmie do siebie i utrzyma

Tracha

2013-12-16, 10:10
Pamiętam opowieść kumpla o wizytacji AI w jego szkole oraz dodatkowych zajęć związanych z prawami człowieka. Kiedy babeczki od AI zaczęły ich namawiać do podpisywania petycji i listów, które miały być "potwierdzeniem obecności na zajęciach", praktycznie cała grupa zorientowała się że chcą ich zmusić do podpisania listów ws. legalizacji przebywania Romów na ul. Kamieńskiego (Coś w stylu petycji).

Oczywiście bulwers, że z jakiej racji oni odmawiają Romom prawa do podstawowych konstytucyjnych praw człowieka bodajże II generacji - Prawa zamieszkania. Kiedy zorientowały się, że cała grupa miała jedno zdanie - Wysiedlić Romów, zabrały swoje rzeczy i wyszły. Zajęć szkolnych nigdy więcej nie było, a rzecznik AI wysłał do dyrektora naganę oraz prośbę o wyrzucenie bądź zawieszenie w prawach ucznia wszystkich uczestników, którzy tak zbuntowali się w trakcie zajęć. Powodem takiego czegoś miała być skrajna i naganna postawa placówki szkolnej, która nie "wychowała" uczniów w duchu tolerancji i postaw prospołecznych.
Dyrektor przestraszył się, bo AI coś tam finansowało w szkole wtedy i połowę grupy wyrzucił ze szkoły "dyscyplinarnie", a pozostałe niedobitki zawiesił bądź kazał ukarać ocenami nieodpowiednimi z zachowania na koniec roku.


Tak właśnie wpływa AI na szkoły i ludzi w sprawach związanych z ich działalnością.

Shavot

2013-12-16, 10:33
Powinni ten syf i ich dywany naziemne napalmem potraktować.

Polak88

2013-12-16, 11:01
Jaka k***a mać bieda?Przecież te gruzojady mają nawet dywany na dworze, ja to nawet w domu nie mam tylko jakieś tam panele i terakotę to mi się należy współczucie bo ja biedny kamienie i drewno na podłodze a nie drogie perskie dywany

WalniętyKnur

2013-12-16, 11:06
Nihilista napisał/a:

Najbardziej rozbawiło mnie "bez narażania na bezdomność". Zajebiste mają te "domy", nie ma co.
Nie można ich po prostu deportować? Nie wiem gdzie, gdziekolwiek.



Jak gdziekolwiek? Najbliższe wysypisko śmieci społecznych we francji :)
daciuch napisał/a:

jeśli romĄ się nie podoba


pą pą ki pą pą...

Czy to serio tak ciężko napisać OM?

che.guevara

2013-12-16, 12:06
Polactwo i rasizm, to zawsze idzie w parze. Gdyby nie narodowościowa nienawiść i tarcia graniczne pomiędzy Polakami a Niemcami to w czasie IIWŚ Polska stanęłaby po stronie hitlerowców, bo ideologicznie to ta sama mentalność.

rysiek0

2013-12-16, 12:06
jak można uczynić kogoś bezdomny jak oni już są bezdomnymi? o.O

konowal

2013-12-16, 12:12
Niech się zagraniczna organizacja zajmie swoimi sprawami a nie wtrąca się w nie swoje.

pi...........ja

2013-12-16, 12:35
Kurde domy mają jak w Megatonie.

Rondelinho

2013-12-16, 13:25
k***a a tak z tym w mojej szkole walczyłem...

Dobrze, że u nas wysyłali listy do jakiejś typiarki z Meksyku. Z całej klasy tylko ja z kumplem nie wysłaliśmy żadnych listów. No niestety ludzie są naiwni. (spora część klasy to lewactwo)

Nihilista

2013-12-16, 13:34
che.guevara napisał/a:

Polactwo i rasizm, to zawsze idzie w parze. Gdyby nie narodowościowa nienawiść i tarcia graniczne pomiędzy Polakami a Niemcami to w czasie IIWŚ Polska stanęłaby po stronie hitlerowców, bo ideologicznie to ta sama mentalność.


Ciekawa koncepcja - gdyby nie nasza nienawiść do niemców, to w czasie wojny byśmy się do nich przyłączyli. Błyskotliwe.
Przy okazji, idź być ch*jowy gdzie indziej - za obrażanie Narodu dobrej karmy tu nie zbierzesz.