18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykański program o lądowaniu bez podwozia

lllll • 2013-05-17, 11:53
Nic dziwnego w tym programie, jednak na uwagę zasługuje fragment od 11:52 :D Proponuję podgłośnić.


grsowy

2013-05-18, 04:25
Debilne dywagacje nt. włączenia telefonu..
hejcior gamoniu widziałeś kiedyś taką opcję w telefonie jak tryb samolotowy ? Pewnie nie, bo na wiosce komórkę to masz za domem, z rowerem sąsiada w środku.

Telefony pracują w zakresie mikrofalowym, co mogło faktycznie zakłócać odczyt, czy też jakiś rodzaj transmisji radiowych w podobny sposób do tego, jak często dało się słyszeć terkotanie komórki w radio podczas nawiązywania połączenia.

Nie jestem ekspertem, nie wiem na jakich częstotliwościach obecnie odbywa się komunikacja, jednak nie sądzę, że włączony telefon, czy też prowadzona rozmowa telefoniczna ma jakiekolwiek znaczenie, tym bardziej, że w samolotach podobno znajdują się systemy zakłócające pasmo GSM-u

chujciwcycki

2013-05-18, 11:24
allah akbar!!!!!!!!!!!!!!!!

korinogaro

2013-05-18, 11:58
Zakaz korzystania z telefonów został wprowadzony ze względu na słabą standaryzację częstotliwości i dlatego mogło dojść do sytuacji w której jakiś model telefonu korzystałby z częstotliwości wykorzystywanej przez któreś z urządzeń w samolocie. Dodatkowo kiedyś okablowanie w samolocie nie było ekranowane. Potem z pojawieniem się laptopów, palmtopów został wprowadzony zakaz używania elektroniki jako takiej ze względu na moduły komunikacji bezprzewodowej. Teraz zakaz korzystania z komórek jest zwyczajnie reliktem przeszłości którego nikomu nie chce się zmieniać.
PS. Interesuje mnie jak się w końcu skończyła historia pana Wrony bo podobno to tak na prawdę dał dupy, bo miał przełączone coś czego nie powinien i tego nie zauważył.

hejcior

2013-05-18, 13:44
grsowy napisał/a:

Debilne dywagacje nt. włączenia telefonu..
hejcior gamoniu widziałeś kiedyś taką opcję w telefonie jak tryb samolotowy ? Pewnie nie, bo na wiosce komórkę to masz za domem, z rowerem sąsiada w środku.

Telefony pracują w zakresie mikrofalowym, co mogło faktycznie zakłócać odczyt, czy też jakiś rodzaj transmisji radiowych w podobny sposób do tego, jak często dało się słyszeć terkotanie komórki w radio podczas nawiązywania połączenia.

Nie jestem ekspertem, nie wiem na jakich częstotliwościach obecnie odbywa się komunikacja, jednak nie sądzę, że włączony telefon, czy też prowadzona rozmowa telefoniczna ma jakiekolwiek znaczenie, tym bardziej, że w samolotach podobno znajdują się systemy zakłócające pasmo GSM-u



Weź no przeczytaj obydwa moje posty, wspomniałem o trybie samolotowym, ale z dużą wątpliwością ile osób faktycznie przełącza komórke w ten tryb..

fi...........in

2013-05-18, 18:12
Piwo dla Pana Kapitana, ot co

Klint Westwoood

2013-05-18, 21:42
Najśmieszniejsza jest moment koło 9 minuty gdy mówią, że na końcu pasa była autostrada