18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Alfa Romeo - samochód prawdziwego sadola!!

jeloo • 2013-08-04, 13:32


Alfa Romeo. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym samochodzie nic sadystycznego, co ucieszyłoby oko mitycznego, "prawdziwego sadola". Ale jeśli dobrze przyjrzeć się logu to można dojść do ciekawych wniosków.

Logo składa się s trzech części, pola z napisem ALFA ROMEO, który nas nie interesuje. O wiele ciekawsze są pola z herbami.

W lewym polu znajduje się herb joannitów. Tak zwanych braci maltańskich. Powstali w czasach sprzed krucjat. W czasie krucjat okazali się bardzo przydatni, ze względu na ich siłę militarną. Ich głównym zadaniem była obrona ziemi świętej przed saracenami (w języku sadolowym "ciapatymi"). W tym celu zbudowali na terenach obecnego Izraela, Palestyny i kilku innych państw w tych rejonach, sieć warowni.

O wiele ciekawsze jest jednak prawe pole. Znajdziemy tam węża pożerającego człowieka. Jest kilka legend odnośnie powstania tego znaku. W każdej z nich odnajdziemy jednak jeden wspólny element. Czerwony człowiek to saracen (ciapaty tak zwany). Herb ten jest herbem Mediolanu. Miediolańczycy idący na krucjatę otrzymali prawo noszenia znaku zielonego węża na tarczach. Wracając, na znak zwycięstwa, domalowali do herbu właśnie tego czerwonego człowieka, oznaczającego pokonanego saracena.



Niniejszy tekst nie miał na celu obrażenia żadnej narodowości, grupy kulturowej czy religijnej, przy jego tworzeniu nie ucierpiały żadne zwierzęta, a określenie "ciapaty" zostało użyte jedynie w celu umożliwienia zrozumienia tekstu przeciętnemu użytkownikowi sadola.


bartek934

2013-08-04, 13:34
baaardzo ciekawy temat :) leci piwkOO :)

hujos

2013-08-04, 13:39
I to jest temat. Ciekawy, krótki, przesycony nienawiścią na tle rasowym i religijnym.

myrney

2013-08-04, 13:53
Pełna profeska...

sz...........an

2013-08-04, 13:54
k***a... muszę kupić alfę

poshi

2013-08-04, 14:20
nie czytałem ale jak rozwinąłem , to mi się jednak spodobało :mrgreen:

damian88719

2013-08-04, 14:20
"Bo dobry czerwony to martwy czerwony."
J.K.M.

Stefanesko

2013-08-04, 14:25
Joannici nie używali czasami białego krzyża maltańskiego w czerwonym polu? Czerwony prosty krzyż w białym polu to prędzej Templariusze. Nie zmienia to faktu, że jedni i drudzy tłukli ciapatych w trakcie krucjat.

Lares86

2013-08-04, 14:25
Jestem posiadaczem Alfy Romeo. Ale za ch*ja nie wiedziałem co ten znaczek znaczy, nawet nigdy się nad tym kórwa nie zastanawiałem.

modry95

2013-08-04, 14:32
Dlaczego kierowcy Alf Romeo nie mówią sobie “dzień dobry”? Bo widzieli się rano w warsztacie.

cena_z_lombardu

2013-08-04, 14:32
damian88719 napisał/a:

"Bo dobry czerwony to martwy czerwony."
J.K.M.



Oho...Jaki groźny Korwin...Szkoda że jak mógł się wykazać w walce z prawdziwym socjalizmem to ch*ja robił, a władza traktowała go jak pajaca, co mu zresztą pasowało, bo po co się narażać? A teraz, jak jest, uwaga, wolność słowa, to Korwin szaleje i jest bezwzględny...Przypominam że całe jego życie było za czasów realnego (tak, tak, nazwa nieprzypadkowa) socjalizmu, ale jakoś mu się nie paliło do zmieniania systemu...

Jankes360

2013-08-04, 14:34
@grc. Joannici używali najpierw białego krzyża maltańskiego w czarnym polu, potem zmieniło się to na biały w czerwonym. I w tekście jest błąd, bo zakon szpitalników został założony w czasie krucjat a herb po lewej stronie tarczy jest herbem templariuszy.

blacksider

2013-08-04, 14:37
cena_z_lombardu napisał/a:



Oho...Jaki groźny Korwin...Szkoda że jak mógł się wykazać w walce z prawdziwym socjalizmem to ch*ja robił, a władza traktowała go jak pajaca, co mu zresztą pasowało, bo po co się narażać? A teraz, jak jest, uwaga, wolność słowa, to Korwin szaleje i jest bezwzględny...Przypominam że całe jego życie było za czasów realnego (tak, tak, nazwa nieprzypadkowa) socjalizmu, ale jakoś mu się nie paliło do zmieniania systemu...



Najpierw poczytaj jego historię, a potem się wypowiadaj.

krakowiak69

2013-08-04, 14:41
Logo Alfy to kwintesencja tych samochodów: krzyż w ręku i wąż w kieszeni, wiem to bo usłyszałem od mechanika w warsztacie jak robiłem 156-tke po raz 156-ty.

mar.konw89

2013-08-04, 15:05
Wszystko ładnie pięknie (zwłaszcza druga część tematu), ale jak, k***a, to logo może składać się "s trzech części"?!