18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aktywizacja zawodowa Romów

Dopek • 2013-10-15, 01:53
Wchodzę sobie z ciekawości na stronę PUP, aby zobaczyć czy jest coś ciekawego na niej, a tutaj taka oto informacja mnie zastaje :shock: :
"Staże dla niepełnosprawnych Romów
Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 40 niepełnosprawnych bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo Romów (kobiet i mężczyzn zamieszkałych na terenie Polski)."

Możecie się domyśleć z czyich środków ten projekt jest finansowany...
Niestety więcej szczegółów jest w pliku PDF.



Wciąż mam wątpliwości czy bardziej ten temat pasuje do "Absurdów dnia codziennego" czy bardziej do "Czarnych kawałów"... :lodowka:

RockyWood

2013-10-15, 02:36
bez sensu - ktoś ich zatrudni (nie wiem jakim cudem ale niech będzie że teoretycznie) a ci coś z miejsca "pracy" podpie**olą... np gruz

Muzz

2013-10-15, 03:11
Ja bym ich zatrudnił. Na przykład do rozminowania poligonu (oczywiście bez szkolenia).

abrams90

2013-10-15, 08:06
I tak się nikt nie zgłosi, bo brud jest zbyt leniwy.

golip

2013-10-15, 10:42
Chodzi o to, że jak przyjdzie taki po zasiłek bo "ni ma pracy" to mu powiedzą "jak nie ma? Mamy robotę dla pana i całej pańskiej zasyfionej rodzinki".

~Imperator

2013-10-15, 14:33
Temat jak najbardziej nie jest śmieszny... Polaczki tym sposobem wyciągają od Unii spora kasę ( spora sporą ) niektórzy zakładają świetlicę, place zabaw, domy kultury... dla Romów :) Organizują wystawy obrazów i innych dzieł sztuki niby wykonywanych przez ciapatych... Wystarczy że cwany polaczek ma w okolicy zamieszkałej przez Romów znajomego Wójta romskiego :) Panowie dogadują się że w przypadku kontroli, zapowiedzianej, sprowadza on garstkę cyganiątek którym każe się malować, wyklejać... teatrzyk trwa i kasa z Unii płynie szerokim strumieniem :)

o tym min piszę :P

http://www.sadistic.pl/dotacja-na-kursy-dla-cyganow-vt237118.htm

Sz...........jk

2013-10-15, 18:19
Ja znalazłem jeszcze ciekawszą rzecz. Mamy doskonałych urzędników, którzy władają perfekcyjnie językiem polskim.



Ktoś chętny do pracy w "Ohotniczych Huwcach"?

Ludie

2013-10-15, 19:26
'Wchodzę sobie z ciekawości na stronę PUP...'

Dobra, nie ściemniaj, sam pewnie jesteś bezrobotnym cyganem

Eustachy6

2013-10-15, 20:49
Może do krematorium ich zbierają?

WalniętyKnur

2013-10-16, 01:24
k***a - trzeci post pod rząd o cyganiuchach :D