18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dotacja na kursy dla cyganów

lorris • 2013-10-15, 00:24
Ahoj Sadole. W dniu dzisiejszym debiutuję jako jeden z użytkowników ( do tej pory śledziłam sadistic jako niezarejestrowany gość).

Dzisiaj słuchając radia, myślałam, że źle dosłyszałam informacje, więc postanowiłam sprawdzić ową wiadomość w internecie. No i jednak dobrze usłyszałam...

"Stowarzyszenie Nomada otrzymało dotację na realizację projektu "Przyjazne przestrzenie miasta - przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci rumuńskich mieszkających we Wrocławiu".
Wrocławska Nomada jest jedną z czterech organizacji, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Społecznego Notariatu 2013. Do konkursu zgłoszono 246 projektów. Wyłoniono najciekawsze projekty poświęcone walce z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży."


Małe Rumunki będą między innymi uczestniczyć w zwiedzaniu miasta i poznawaniu zabytków Wrocławia. A tą wiedzę na pewno spożytkują w praktyce i będą wiedzieć gdzie najwięcej wyżebrzą od turystów i naiwnych mieszkańców...

LordJamaican

2013-10-15, 00:46
j***ć cyganów i całe te brudne kurestwo ;)
@up nie sraj się, ogarnęła artykuł to i zamieściła coś na jego temat tu, ja np o tym nie słyszałem...a teraz chociaż wiem, że Wrocek również schodzi na psy jak inne miasta :roll:

Ps. witamy na sadolu, cycki mile widziane :)

Co...........er

2013-10-15, 00:48
LordJamaican napisał/a:

j***ć cyganów i całe te brudne kurestwo ;)
@up nie sraj się, ogarnęła artykuł to i zamieściła coś na jego temat tu, ja np o tym nie słyszałem...a teraz chociaż wiem, że Wrocek również schodzi na psy jak inne miasta :roll:

Ps. witamy na sadolu, cycki mile widziane :)





i tak nie por*chasz koleżko

simpekaes

2013-10-15, 00:49
Z 246 projektów nie dało się nic wybrać tylko takie coś??
Nie wiem k***a co za imbecyle tworzą te projekty.

_R...........s_

2013-10-15, 00:50
pie**olenie i tyle. Najpierw płaczecie że tworzą sobie oni swoje odizolowane grupy, że dzieci, zamiast chodzić do szkół są zmuszane by żebrać, a potem gdy ktoś to chce zmienić znów płacz.

Chyba lepiej pokazać takiemu dzieciakowi, że istnieje coś poza życiem w brudzie syfie i wpie**alaniem jakiegoś gówna. Oczywiście znajdą się i tacy, wg których najlepszym rozwiązaniem było by ponowne otwarcie obozu Auschwitz, ale takie pomysły pozostawmy w sferze bajek. Mówimy tu o realnym pomyśle, na usunięcie j***nej żebrzącej i kradnącej hołoty z ulic. Więc chyba ucywilizowanie ich dzieci jest najlepszym sposobem.

ps. Dlaczego w twoim temacie nie ma nic, o tym że większość kasy (której też nie ma jakoś dużo) jaką dostali ma iść na przygotowanie dzieci do pójścia do szkoły? W końcu przez takie działania z tych dzieci wyrosną normalni ludzie, a nie złodzieje.
A no tak, jeszcze okaże się że Nomada robi coś dobrego i całą sensacje i bajkę o "złych lewakach" ch*j strzeli.

Edit:
@Rejtan
Przecież k***a o to właśnie chodzi w tym projekcie. By pokazać dzieciom jak normalnie żyć i że takie życie, jest znacznie lepsze niż to co może im zaoferować obecny cygański syf.

Rejtan

2013-10-15, 00:50
Niech ta cała "Nomada" lepiej nauczy ich jak się należy zachowywać wśród ludzi. Jak przestaną kraść i robić syf wokoło, to może łatwiej im będzie się integrować. Ech lewaki... Nawet cyganom liżą dupy :kupa:

lorris

2013-10-15, 01:07
Converter nie wiem jak u Ciebie, ale tego typu literatura jest mi obca ;-) Ale spoko, wiem do czego pijesz :) Pozdr

ProVVe

2013-10-15, 01:09
Pieniądz śmiało można powiedzieć wyj***ny w błoto... Mało polskich dzieci głoduję? Zamiast dać datek na ciepły posiłek to cyganeria z dywanami będzie po mieście biegać... Ja pie**olę to ich multi-kulti...

giboN31

2013-10-15, 02:33
No to skoro już masz swój profil to możesz się podzielić zdjęciami cycków, to taki rodzaj tutejszej inicjacji xD

Imper3838

2013-10-15, 03:35
U mojej mamy w pracy (szkoła specjalna z internatem) było pewne cygańskie dziecko, niby na początku całkiem dobrze sobie radziło, nawet się integrowało z resztą, uczyło się jako tako, ale pewnego dnia uciekło z internatu, wróciło po około tygodniu pobite ze sinikami itp. Mówił że był u wujka i wychwalał wujka pod niebiosa, mówił że ma super dom, hajs, złoto itp. ch*j że go pobił i wysłał na ulicę żebrać, sypiał w jakiś melinach, ale chłopak mówił że jest super, a wrócił do internatu tylko dlatego, że był niepełnoletni i go gliny przyprowadziły. Przy osiągnięciu pełnoletności sp***olił do niego znowu, tym razem na stałe. Oni takie sp***olenie mają w mózgach. Potrzeba wielu pokoleń, aby to zmienić.

Kasa wypie**olona w błoto i żadne lewackie - nie chciałem używać tego słowa, ale k***ica mnie bierze - pie**olenie tego nie zmieni. Lepiej było zainwestować tą kasę w coś co ma większe szanse zwrotu inwestycji państwowej. Krótko mówiąc inwestowanie w romów, to jak inwestowanie w ch*jową firmę (w tym przypadku bardzo ch*jową). Część kasy może odzyskamy, ale nie będzie to opłacalne na pewno i może jeszcze zachęci to do przyjazdu/rozmnażania większej ich ilości, czego k***a żaden zdrowo myślący człowiek by nie chciał. To jest próba oswojenia pasożyta. Dlatego właśnie 'kocham' te dotacje z państwa, unii.

Lepiej było wyj***ć tą kasę choćby nawet w części zamienne do ch*jowego pindolino, przynajmniej jakaś korzyść by była.

Fa...........um

2013-10-15, 06:55
@RottenFetus
Nam chodzi o to, aby wypie**alali do siebie. A że nie mają śmierdziele swojego państwa to zupełnie nie nasz problem.

psiwytrysk

2013-10-15, 07:05
Nie nazywajcie Rumunów cyganami, tępe ch*je i k***y.

LordJamaican

2013-10-15, 08:44
Converter napisał/a:

i tak nie por*chasz koleżko



Ssij ch*ja, nie ogarnąłeś kontekstu to siedź cicho. Jak masz krytykować w kółko to włóż dwa ołówki w nos i zajeb łbem o biurko ;)

Wróżbita_Maciej

2013-10-15, 18:18
@up
Nie błysnąłeś... Nie tylko Ty masz "DII"