18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Akcyza dla bogaczy

valdziu • 2016-11-16, 10:35


Ostatnie posiedzenie komisji infrastruktury nie przyniosło przełomu, ale nadal jest spora presja na wprowadzenie nowej tabelki, w przypadku samochodów starszych, z większymi pojemnościami, akcyza przy sprowadzeniu może wynieść nawet 18644 zł.
Niestety zgodnie z prawem i wyrokiem ETS nie można rozdzielić w akcyzie aut nowych i używanych, nie mam nic przeciwko promocji nowych, bo kto ma je kupić na pewno kupi, ale w przypadku używanych i tak wysokich stawek, może to zamrozić zakup części aut.

Halibut

2016-11-18, 13:42
BKKW napisał/a:



Inteligencja wycieka z Twojego postu potokami...

Dałeś doskonały przykład nieznajomości zasad działania rynku oraz możliwości, jakie stoją przez krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorcami.



Gimbus mi mówi o jakiejś nieznajomości zasad działania rynku :lol:

BKKW napisał/a:


Skoro zagraniczni inwestorzy tak dymają Polskę, to jak wytłumaczysz wzrost demograficzny, poziomu życia oraz zadowolenia z życia w takiej zwykłej Mławie, w której ponad połowa mieszkańców pracuje lub pracowała w fabryce LG stojącej kilka kilometrów od centrum tego miasta?



1. Zajebista fabryka, że przej***ło się przez nią 15 tysięcy pracowników :lol:
2. Niezła musiała być w tej Mławie bieda, że po zatrudnieniu kilkuset osób do zapie**alania za 2000zł brutto i kilku inżynierów od pracy typu capo takie cuda tam się zaczęły dziać :lol:

Dalej nie będę komentował bo to jakieś bzdury.

Doucz się dziecko jak się bogacą państwa. Od początku, czyli od tego jaką rolę odgrywa pieniądz, siła waluty itd. Jak już to pojmiesz to naucz się czegoś o kapitale, co to jest, jak to wpływa na bogactwo danego rejonu, co to jest akumulacja itd. Potem poczytaj o polityce, lobbystach, unii europejskiej, prawie itd itd itd.

Jeśli zrozumiesz chociaż 10% z tego co przeczytasz dowiesz się, że ten kraj jest j***ny w dupę przez cały zachodni kapitał. Polska ma być k***ą do zapie**alania za jak najmniejsze pieniądze na rzecz bogatego zachodu. Nie można tutaj robić nic co wymaga więcej wysiłku intelektualnego niż przykręcenie śrubki. Każdy objaw innowacyjności ma być j***ny poprzez unijne prawo, dyrektywy, zakazy, podatki, bhp i inne gówno. Co więcej, wy pożyteczni idioci sami tego chcecie....

BKKWK

2016-11-18, 14:15
Halibut napisał/a:



Gimbus mi mówi o jakiejś nieznajomości zasad działania rynku :lol:



Tutaj znowu pokazałeś inteligencję. Przy okazji dowiodłeś braku wyobraźni, inwencji i jeszcze paru innych rzeczy. Jednym zdaniem...

Halibut napisał/a:


1. Zajebista fabryka, że przej***ło się przez nią 15 tysięcy pracowników :lol:
2. Niezła musiała być w tej Mławie bieda, że po zatrudnieniu kilkuset osób do zapie**alania za 2000zł brutto i kilku inżynierów od pracy typu capo takie cuda tam się zaczęły dziać :lol:

Dalej nie będę komentował bo to jakieś bzdury.

Doucz się dziecko jak się bogacą państwa. Od początku, czyli od tego jaką rolę odgrywa pieniądz, siła waluty itd. Jak już to pojmiesz to naucz się czegoś o kapitale, co to jest, jak to wpływa na bogactwo danego rejonu, co to jest akumulacja itd. Potem poczytaj o polityce, lobbystach, unii europejskiej, prawie itd itd itd.



To wytłumacz mi, jak którekolwiek z tych pojęć wpływa na "dymanie", jak to określasz, Polski przez "zachód" (to pojęcie szczególnie uwielbiam, bo w ustach ograniczonych umysłów urosło już do synonimu zła). Bo jeden z faktów, którym nie da się zaprzeczyć jest ten, że polskie przedsiębiorstwa mają takie same szanse rozwoju, jak zagraniczne krócej niż istnieje III RP, a mimo to rozwijają się prężnie i, OLABOGA, wykupują zagraniczne. Czyli co? Może Polska dyma zachód?

Jeśli wykupowanie udziałów lub całych polskich firm, stawianie fabryk w Polsce i korzystanie z ewentualnie wynegocjowanych ulg uważasz za dymanie, to nie wiesz, jak świat działa.

Halibut napisał/a:


Jeśli zrozumiesz chociaż 10% z tego co przeczytasz dowiesz się, że ten kraj jest j***ny w dupę przez cały zachodni kapitał. Polska ma być k***ą do zapie**alania za jak najmniejsze pieniądze na rzecz bogatego zachodu. Nie można tutaj robić nic co wymaga więcej wysiłku intelektualnego niż przykręcenie śrubki. Każdy objaw innowacyjności ma być j***ny poprzez unijne prawo, dyrektywy, zakazy, podatki, bhp i inne gówno. Co więcej, wy pożyteczni idioci sami tego chcecie....




I znowu puste hasełka, które dobrze brzmią w telewizji, bo nie trzeba ich w jakikolwiek sposób popierać. Powtarzając takie "nic" nie wyróżniasz się niczym od naszych tzw. narodowców.

inFamouS4life

2016-11-18, 14:56
@up

jesteś albo debilem albo trollem. W polemikę z tobą nie wejdę, bo szkoda czasu i słów.

BKKWK

2016-11-18, 14:58
inFamouS4life napisał/a:

@up

jesteś albo debilem albo trollem. W polemikę z tobą nie wejdę, bo szkoda czasu i słów.



O, k***a! Zapomniałem! Na Sadisticu rządzą prawicowcy! Po co ja się produkuję? To jak walka z wiatrakami.

langerr

2016-11-18, 15:47
trzeba bedzie sprowadzac samochod jako uszkodzony bez silnika - za granica wstawic silnik i bedzie git.

szpajder

2016-11-18, 16:23
BKKW napisał/a:



O, k***a! Zapomniałem! Na Sadisticu rządzą prawicowcy! Po co ja się produkuję? To jak walka z wiatrakami.

Nie podejrzewałem, że jesteś lewicowcem. Ten fakt dużo tłumaczy, bo ciężko z tobą dyskutować.

Sprawa wygląda tak: widzisz kartkę papieru i upierasz się, że jest to kartka papieru. I masz rację, bo jest nią, ale nie dostrzegasz, że na tej kartce papieru jest tekst. My piszemy o tekście na tej kartce, a ty o samej kartce. Dlatego nie będzie porozumienia.

BKKWK

2016-11-18, 16:25
szpajder napisał/a:

Nie podejrzewałem, że jesteś lewicowcem. Ten fakt dużo tłumaczy, bo ciężko z tobą dyskutować.

Sprawa wygląda tak: widzisz kartkę papieru i upierasz się, że jest to kartka papieru. I masz rację, bo jest nią, ale nie dostrzegasz, że na tej kartce papieru jest tekst. My piszemy o tekście na tej kartce, a ty o samej kartce. Dlatego nie będzie porozumienia.



A od kiedy ktoś, kto nie jest prawicowcem, jest od razu lewicowcem? To dość ograniczone podejście, nie sądzisz?

szpajder

2016-11-18, 16:30
BKKW napisał/a:



A od kiedy ktoś, kto nie jest prawicowcem, jest od razu lewicowcem? To dość ograniczone podejście, nie sądzisz?

Masz rację. Ale skoro sam zacząłeś ten temat, wydało mi się naturalnym moje stwierdzenie.

mrkler

2016-11-18, 16:43
BKKW napisał/a:


To wytłumacz mi, jak którekolwiek z tych pojęć wpływa na "dymanie", jak to określasz, Polski przez "zachód" (to pojęcie szczególnie uwielbiam, bo w ustach ograniczonych umysłów urosło już do synonimu zła). Bo jeden z faktów, którym nie da się zaprzeczyć jest ten, że polskie przedsiębiorstwa mają takie same szanse rozwoju, jak zagraniczne krócej niż istnieje III RP, a mimo to rozwijają się prężnie i, OLABOGA, wykupują zagraniczne. Czyli co? Może Polska dyma zachód?


O żadnym dymaniu nie ma mowy zgadzam się. Polska jest dobrym miejscem do stawiania wszelkiej maści fabryk/montowni ze względu na tanią siłę roboczą bo przecież lepiej jest zapłacić za zrobienie tej samej roboty w PLN niż w EURO. Ale to możemy zawdzięczać tylko ku*asiarzom z wiejskiej.

Cytat:

Jeśli wykupowanie udziałów lub całych polskich firm, stawianie fabryk w Polsce i korzystanie z ewentualnie wynegocjowanych ulg uważasz za dymanie, to nie wiesz, jak świat działa.

Zależy czy mówimy o sektorze prywatnym czy o spółkach skarbu państwa, te ostatnie nasz rząd bardzo ochoczo sprzedaje w ręce obcego kapitału. Kluczowych spółek przemysłu zbrojeniowego nie powinno się prywatyzować, a PiS i PO sprzedały po kilka sztuk. I np z takiego przemysłu lotniczego zostało tylko ciąganie po sądach, krzyczenie, lobbyści i 100% opóźnienia w wykonywanych pracach.

BKKWK

2016-11-18, 17:06
szpajder napisał/a:

Masz rację. Ale skoro sam zacząłeś ten temat, wydało mi się naturalnym moje stwierdzenie.



Cóż, sam przyznasz, że większość komentujących tematy polityczne lub światopoglądowe ma skłonności prawicowe, a część nawet nacjonalistyczne (w najbardziej negatywnym znaczeniu tego słowa). Oczywiście Ciebie nie oceniam, mój poprzedni komentarz skierowany był w tzw. powietrze.

mrkler napisał/a:



Zależy czy mówimy o sektorze prywatnym czy o spółkach skarbu państwa, te ostatnie nasz rząd bardzo ochoczo sprzedaje w ręce obcego kapitału. Kluczowych spółek przemysłu zbrojeniowego nie powinno się prywatyzować, a PiS i PO sprzedały po kilka sztuk. I np z takiego przemysłu lotniczego zostało tylko ciąganie po sądach, krzyczenie, lobbyści i 100% opóźnienia w wykonywanych pracach.



Dodatkowo jeszcze dochodzi wstępny projekt programu Mieszkanie+. Podobno była w nim przewidziana możliwość wykupienia na własność mieszkania po jakimś okresie. Samo w sobie nie byłoby to złe, jednak odbywałoby się to na takich warunkach, że można byłoby powiedzieć na wzbogaceniu się na majątku państwowym. :P Taki mamy zdolny rząd.

Dziureks

2016-11-19, 23:09
Menthol. napisał/a:

A jo moplikiem se jeżdża na szychta i dupca ta akcyza



A mosz oligmantel, kople i gogle? :D