18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Absurdalny teleturniej

Promek • 2013-07-14, 19:18
A wiec bedac u tesciow natknelismy sie w tv na teleturniej. Niby nic trudnego, wystarczy zsumowac pieniazki... Wiem wiem zdjecie robione lopata ale na szybkiego. Wynik zaskoczyl mnie bardzo a zarazem wkur.... Zwykle naciagactwo ludzi.



Wiem ze malo sadystyczne ale chcialbym poznac ile Wam wyjdzie drodzy sadole. Wynik podam w poscie jesli nikt nie trafi. Swoja droga jakim trzeba byc naiwniakiem zeby dzwonic :samoboj:

bigosamigos77

2013-07-15, 11:52
milion pięćset sto dziewięćset :amused:

Mindfuck

2013-07-15, 11:57
na żydtubje macie "dokument", gdzie była "pracownica" podobnych teleturniejów opowiada jak to działa, walą w ch*ja jak ja pie**ole :amused:

Milutm

2013-07-15, 12:00
Kiedyś szukałem prawidłowej odpowiedzi. Sęk w tym, że niektóre monety powiedzmy 2 zł jest lekko zmienione i wtedy już nie należy tego wliczać do puli dobrych (nie zmienionych) monet i banknotów.

Walą w uja po całości.

BlackRussian3

2013-07-15, 12:05
69,57 moim zdaniem, bo są 2 banknoty po dyszce :D

SadystycznyRoman

2013-07-15, 12:22
Ale z was dałny, mi od razu wyszło 21, trzeba używać muzgó. :amused:

Spiddy

2013-07-15, 12:38
k***a, 21 to błędna odpowiedź. Spójrz na nick autora i poszukaj jego odpowiedzi w komentarzach.

muciek1212

2013-07-15, 12:54
mi się wydaje że trzeba odzucić banknoty i monety które mają różne rozmiary np. piątka sąsiadująca ze złotówką jest takich samych rozmiarów, a 2 dyszki ma taką samą wielkość jak dyszka więc odpada takim oto sposobem otrzymujemy 23 zeta

sentyy

2013-07-15, 13:01
59,77

Hatodex

2013-07-15, 13:50
Panowie i Panie.

Nikt nie jest w stanie ogarnąć o co tak naprawdę chodzi, nawet Pani prowadząca nie wie co jest liczone.
Na monecie może brakować szczegółu, przez co automatycznie nie będzie liczona.
Tłem dla monet są banknoty (10zł 20zł 10 zł).
Monety mają różne wielkości.
Dodatkowo na zdjęciu brakuje polecenia jakie mamy wykonać, a ma ono ogromny wpływ.

Dla przykładu:
Jest gra w której mam za zadanie "DODAĆ do siebie wszystkie LICZBY). Natomiast samo zadanie wygląda jak działanie matematyczne w który wystarczy zachować kolejność rozwiązywania działań (mnożenie, dodawanie itp.)
Więc:
Nie rozwiązujemy równania ale jedynie dodajemy do siebie wszystkie liczby
Znak mnożenia jest uznawany jako X (10)
Znak nawiasu jako litera "C" (100)
Dzielenie jako I (1)
Znak równości II (2)
Obok równania jest często rysunek na którym w niejasny sposób zapisano cyfry rzymskie albo tablica na której leży kilka kawałków kredy którą chyba traktujemy jako liczby.

Co jest brane pod uwagę w tego typu zagadkach wie jedynie osoba która je stworzyła (lecz sadzę że po 2 godzinach nie jest pewna co liczyła, a co nie)

Gdzieś w internetach znajduje się wywiad z babką która prowadziła takie teleturniej. Powiedziała ze takie programy "ssą" (ogromne wpływy przy minimalnych wydatkach). Nie byłby by w stanie tyle zarobić przy nagrodach sięgających do kilku tysięcy złotych za "banalną" zagadkę, jeżeli by nie robiły ludzi w ch*ja.

Tyle.

mellvin

2013-07-15, 14:37
@up

Oprócz filmiku o którym wspomniałeś, przeklejam również swój komentarz na temat zagadek z liczeniem pieniędzy i odpowiedź od autorki filmu:

"Mogłabyś jeszcze opowiedzieć o zagadkach typu 'policz wszystkie liczby na ekranie' ? Bo ile razy oglądałem takie zagadki to odpowiedzi były tak z dupy że nie sposób było dojsć jak oni to liczą. Wiem że np wykorzystują znaki jako liczby rzymskie, albo manipulują przy monetach odwracając je w wyniku czego też data jest brana pod uwagę. Jestem pewien że ty bedzięsz mogła powiedzieć coś więcej.
Pierwszy raz coś takiego pisze i czuje się jak skończony idiota ale... : łapkujcie żeby widziała.

Klaudia Klara
To co piszesz jest prawdą. Majstrują przy liczbach tak, aby wynik był praktycznie nie do wyliczenia. Wystarczy, że w małej monecie wytną jedną łapkę orzełkowi - i już nie liczą tego jako prawdziwy pieniądz."

Link do tematu z filmem:
http://www.sadistic.pl/prowadzilam-telegry-wiem-jak-telewizja-klamie-vt182627.htm#1934349

Kali111

2013-07-15, 15:04
muciek1212 a więc idąc Twoim tokiem rozumowania to gdzie tu masz zaznaczony "pierwowzór" którym masz się kierować? a to może ta złotówka jest wielkości 5-cio groszówki a nie odwrotnie? Masz jakiś punkt zaczepienia? NIE MA! Gdzieś niedawno czytałem jakiś artykuł że bodajże(nie skłamać) w Hiszpanii czy gdzieś- napewno w Europie -jakaś komisja udupiła pewną telewizje i to przepotężną grzywną za takie oszustwa-bo nie ma co tu ściemniać, to jest oszustwo

SVcius

2013-07-15, 16:10
Przecież ewidentnie widać, że część floty jest fałszywa dlatego tak mało wyszło...

mloncur

2013-07-15, 17:48
Promek napisał/a:

Sorry musialem wyjsc. Szkoda ze nie zrobilem fotki jak otiwerala koperte ale musicie mi uwierzyc na slowo w niej byla kwota:


23,42gr

pytacie jak? nie wiem mysle ze moze cyfry z banknotow liczone byly bez zer? Ale zmierzam do tego ze jest to ewidentne walenie w ch*ja i jestem ciekaw czy legalne? Moze powinna zajac sie takimi "teleturniejami" federacja konsumenta czy co za to odpwiada....




zapewne w treści zadania było zsumuj wszystkie cyfry lub coś w ten deseń, i w takim przypadku po zsumowaniu wyjdzie 23,42 zł :)