18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

99% ludzi nie potrafi odpowiedzieć prawidłowo

al...........10 • 2013-12-30, 04:43
Ponieważ ostatnio popularne są zagadki w stylu "kiedy miałem 2 lata, moja siostra była 2x młodsza ode mnie", a mało bawi mnie sprawdzanie inteligencji robotników od łupania kamieni tudzież masażystów z Kielc i okolic, proponuję coś podobnego, ale level hard.

Dla zwycięzców piwo. A jeśli ktoś zbuduje działający napęd wg. mojego pomysłu -- oddam prawa pozwalające opatentować wynalazek.

Z uprzejmymi pozdrowieniami,


Brzydkii

2013-12-30, 11:07
Będzie młodsza o około 98 lat.

burzito

2013-12-30, 11:18
Zagadka jest nie do rozwiązania, ze względu na złą jednostkę przyspieszenia! (przyspieszenie w m/s)?
badum tss!

htr83

2013-12-30, 11:37
niestety "okoń" to nieprawidłowa odpowiedź

rozwiązanie zagadki to:
"czosnek"

las84500

2013-12-30, 11:44
A pytanie tak naprawdę brzmiało" "Ile waży kilogram szczupaka?"

longlong7

2013-12-30, 11:47
Nie uwzględniłeś teorii względności, podczas przemieszczania się statku czas w rożnych miejscach biegnie z inną prędkością, więc podawanie sekund mija się w tej zagadce z celem
inna sprawa... jeżeli ten statek pędzi 1,632 prędkości światła a przyspieszenie ma prawie ziemskie i to błędne, to chłopie zanim by się rozpędził do prędkości 1761340647,936km/h zajeło by to mu około 52840219,41 godzin a co ile czasu by hamował?

Imm420

2013-12-30, 14:18
Odpowiedź jest zawarta w pytaniu
Pyt: Podaj dokładną różnicę wieku...
3 lata, 7 dni, 16 godzin, 5 minut i 12 sekund

dmnunited

2013-12-30, 15:57
mastmc: obliczasz dylatację czasu dla prędkości bliskiej c przekształcając równanie V = s/t? powodzenia

a nie pardon, nie doczytałem :)

darnok99

2013-12-30, 16:12
Eee, ale skoro teoria nie przewiduje poruszania się z prędkością większą niż prędkość światła to jak macie zamiar policzyć dylatację czasu w pojeździe poruszającym się z prędkością większą niż prędkość światła?(Odp: Nie istnieje teoria pozwalająca obliczyć rozwiązanie tego zadania).

Harkley

2013-12-30, 17:30
@mastmc

Wiem, że BongMan nie podlega prawom fizyki.

Ale nie wmówisz mi, że Ty nie podlegasz "prawą" ortografii.

me...........wa

2013-12-30, 18:11
nectovelius i las84500
Ok, wiem, że istnieje dylatacja czasu, ale nie sądziłam, że autor wrzucił tu zagadkę, by to wszystko obliczać. Myślałam, że to dla zmyły te wszystkie trudności a w rzeczywistości odpowiedź jest podchwytliwie prosta jak ta z bratem i siostrą.

A poza tym autor chyba jest żydem, sądząc po avatarze

biszkopt14

2013-12-30, 18:46
alpha10 napisał/a:

po czym wrócił tą samą drogą(po linii prostej) do bazy macierzystej.


Co k***a?O ile w 2631roku będzie księżyc i ziemia,to nie w linii prostej bo księżyc krąży po orbicie i nie trafiłbyś do stacji.
Przyspieszenie podane błędnie,w metrach na sekundę.


Jaką drogą leciał,skoro statek startował z punktu najbliższego ziemi?To ma znaczenie.
Czy punkt docelowy znajdował się po drugiej stronie księżyca,jeśli tak,to jaką drogę pokonał,jak zmieniła się odległość i prędkość,w pozycji z której droga byłaby linią prostą.
Czy cel zasłaniała , ziemia,słońce,inny obiekt stał na drodze do niego?Jak wpłynęły na drogę,prędkość?


Podałeś rok i godzinę urodzenia,dnia i miesiąca nie.Jak mam obliczyć, gdzie wtedy będzie księżyc?
________________________________________
Przewidywaną orbitę,"obliczyć" (nie)można, uwzględniając zmianę szybkości jego oddalania się od ziemi,która nie jest wielkością stałą.
-o ile do 2631r w księżyc nie trafi żadna asteroida,wybuchy słoneczne nie zaburzą jego oddalania się od ziemi,a stacja startowa,budowa jej,masa,lądowania i starty statków nijak nie wpłyną na jego ruch po orbicie.
W dodatku nie podałeś masy czarnej dziury,której nie można obliczyć bo nie wiemy czym one są,a wpłynęłaby na prędkość statku,więc czas podróży.
Prędkość hamowania równa przyspieszeniu?Jak, skoro c.dziury się zmieniają,jak byś to zrobił?Skierowałbyś siłę grawitacji przyciągającej nawet światło w przeciwnym kierunku niż normalnie,więc do środka statku?
Z resztą c.dziura wielkości atomu miałaby masę większą niż statek,księżyc i słońce razem.

Czarna dziura jest zamknięta w pułapce,w układzie polaryzacyjno-pulsacyjnym,sama pulsacja niszczyłaby pułapkę,bo przerwanie układu spowodowałoby reakcję łańcuchową i statek zostałby wciągnięty przez masę,a raczej wynikającą z niej siłę grawitacyjną dziury do nicości lub przeniesiony w inny czas i miejsce.
Polaryzacja,ale jakiego rodzaju?Z resztą co to za pytanie,każda cząstka ma swoją masę: jony,elektrony,nawet próżnia(czarna materia-nic też coś waży),więc jak mogłyby utrzymywać siłę pola g. BH,jak i w jaki rodzaj energii zmieniłbyś ową siłę,w ukierunkowany strumień,taki to ja mam kiedy sikam,a może gdzieś kosmici wyrzucają swoje odchody do c.dziur,bo ich Greenpeace im każe,więc zmiana praw obowiązujących czarne dziury mogłaby spowodować materializację gówna i szczyn i to ich siła wylotowa napędzałaby statek,czy materializacja ich byłaby nagła,nie w czasie i stałbyś się środkiem jądra ciała niebieskiego złożonego z gówna i szczyn.

Teoria Mostu Einsteina-Rosena
O ile nie musi być wcale prawdą,istnieje możliwość natrafienia podczas lotu na drugi koniec tunelu czasoprzestrzennego łączący się z Twoją c.dziurą z napędu.
Albo rozwaliłbyś wszechświat od środka,albo utknąłbyś w ch*jwieczym,bo nie podróżowałem przez tunel czasoprzestrzenny i nie wiem.


mastmc

Nie licz,bo lecieć nie mógłby.Ale szacun,ze chciało Wam się zmieniać i naciągać to gówno,tak by dało się je rozwiązać-teoretycznie.
Praktycznie to po drodze wpie**oliłby się w cokolwiek,albo jego dziura wchłonęłaby całość tego pola pulsacyjno-polaryzacyjnego,które jakimś cudem mogłoby okiełznać energię Black Hole.
Grawiton podobno też posiada masę,a skoro tak, więc ukierunkowanie jakoś użytej siły przyciągania dziury wciągałoby pole grawitacyjne statku?
Czy kontrola nad BH jest możliwa?
Nawet jeśli,to czy jej własności zamknięte w teoretycznym układzie,sposób wykorzystania oddziaływań BH i zmiany na siłę z zamiarem użycia jej jako napędu powodowałoby zmianę własności BH,nie wspominając o ingerencję w teoretyczny układ "pułapkę",który przestałby być zamknięty i BH wciągnęłaby statek?
Czy zgodnie z teoretycznym istnieniem antycząstek i cząstek,użyto w napędzie anty-antymaterii,bo żadna materia nie mogłaby jakoś zamknąć od zewnątrz BH,dwa czy masa dziury jest masą,czy jedynie jej widmem(czy teoretyczna BH wielkości główki szpilki przyciągająca wszystko z siłą ch*j wie ile tysięcy razy większą niż siła grawitacji słońca,mogłaby akurat tyle ważyć teoretycznie na dłoni,wadze?)

Aperos

2013-12-30, 21:57
Wydaje mi się że skoro chodzi o różnice biologiczną to jest ona niezmienna dlatego że nie znamy dokładnej zmiany prędkości reakcji chemicznych zachodzących w organizmie więc przyjmujemy ją jako stałą ;) Zakładając że uruchomisz zegar przy jej wylocie i zatrzymasz przy przylocie to i tak minie te x lat dla ciebie i dla niej wiec przyjmując ciebie jako układ odniesienia wszelakie przemiany zachodzące w organizmie nie zmienią swojej szybkości(nie znalazłem jeszcze żeby to ktoś udowodnił dla prędkości zbliżonych do prędkości światła a ty tu mówisz o tych ponad ;) )

furak151

2013-12-30, 22:48
Dla obiektu poruszającego się z prędkością światła dylatacja czasu jest maksymalna, czyli czas stoi dla owego obiektu w miejscu. Wracając do zadania, nie jest możliwe osiągnięcie prędkości większej niż prędkość światłą, więc zadanie do dupy.