18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

9 latek mowi o sensie zycia

HariDee • 2013-04-09, 22:43
9 latek zdumiewajaco madrze mowi o sensie zycia..



Angielski wymagany, aczkolwiek wydaje mi sie ze kazdy bedzie w stanie to zrozumiec. Jesli nie - wstawie tlumaczenie :)

I szczerze mowiac.. To dziecko juz teraz rozumie wiecej niz niejeden dorosly..

tyrande

2013-04-11, 22:42
Do autora :
Mogę poznać źródło lub imię/nazwisko tego chłopca?

Inferno777

2013-04-11, 23:04
a ja się pytam gdzie byli rodzice, kiedy ktoś zapodawał 9-latkowi LSD?!?!

koolowsky

2013-04-11, 23:15
Proszę wstawić tłumaczenie. Ostatnie lekcje angielskiego miałem ponad 10 lat temu. Nie wyjechałem do UK za robotą więc straciłem kontakt z tym językiem, i mało teraz rozumiem...

methos23

2013-04-11, 23:25
A mówią, że hamerykańskie dzieci są głupie... w sumie najwięcej naukowców jest w Ameryce.

tepad.no

2013-04-11, 23:45
dzieciak po prostu powtarza to co wczesniej uslyszal. nie ma opcji zeby sam zastanawial sie nad glebia rzeczy w tym wieku. tych tematow dotyka sie wtedy, gdy wiekszosc nowych rzeczy na okolo ciebie, w blizszym zasiegu jest juz poznana.

HariDee

2013-04-12, 00:18
tyrande napisał/a:

Do autora :
Mogę poznać źródło lub imię/nazwisko tego chłopca?



Zobaczylem to gdzies na fb, potem wpisalem w yt '9 year old meaning of life' :)


koolowsky napisał/a:

Proszę wstawić tłumaczenie. Ostatnie lekcje angielskiego miałem ponad 10 lat temu. Nie wyjechałem do UK za robotą więc straciłem kontakt z tym językiem, i mało teraz rozumiem...



Prosze :P

Tlumaczenie
Luzne - ze sluchu, lekko zmienione aby kontekst pasowal.



Zyjemy na ziemi, a ziemia to tylko jedna planeta w galaktyce.

'Znaczenie-Sens' *Meaning

Mozemy to porwonac z mrowka na naszym patio.
- Mrowka nie wie ze gdzies jest cos innego niz nasze patio, ona tu tylko chodzi, jest czescia czegos wielkiego.
Rasa ludzka to cos podobnego, po odkryciu co jest tam na gorze wiemy ze jestesmy tylko mala czescia duzej galaktyki.

'Czy istnieje zycie na innych planetach?' *Is there life on other planets?

Mysle ze prawdopodobnie jest duzo roznych rodzaji-form zycia. Niektore moga byc niewidoczne, niektore mogly nie zostac odkryte, niektore moga byc w miejscach do ktorych nie mozemy sie dostac. I mozliwe ze oni maja taka sama perspektywe jaka mamy my, tudziez ze gdzies moga byc inni, i ze mozliwe jest, ich znalezienie ktoregos dnia, ale w tym momencie.. nie wiedza.
Nigdy nie wiesz na pewno czy jest czego szukac, to jest nieskonczone wyzwanie bez wiedzy na czym polega wyzwanie.

'Czy jest mozliwosc ze istnieja rozne wszechswiaty?' *Is it possible that there are multiple universes?

Mysle ze jest to mozliwe, w takim samym stopniu jak jest to fantastyczne (wymyslone).. Ale jest to bardzo skomplikowane, poniewaz nie masz dowodow na to ze tam cos jest, jedynym dowodem jestes ty sam, i to gdzie ty jestes we wszechswiecie, i mozesz tylko snuc teorie, nigdy nie znasz prawdy.

'Co jest znaczeniem-sensem naszego zycia?' *What is the meaning of our lifes?

To jest jedno z najtrudniejszych pytan. Ja powiedzialbym ze sensem twojego zycia jest to jakie je stworzysz, co myslisz, co chcesz by bylo. Nikt nie moze decydowac za ciebie. Ty masz nad soba kontrole, duzo rzeczy moze byc przeciwko tobie ale nie ma definicji tego ze czegos nie mozesz zrobic.

'Czy sa wydarzenia w zyciu wstepnie zaprojektowane?' *Are the events in life pre-designed?

Moze, ale mozesz to zmienic.
02.29 - 02.35 part w ktorym nie rozumiem jednego najwazniejszego slowa.. :S sory chlopaki.
Ale ty zachowujesz sie nie wiedzac ze jestes czescia tego, ale wszystko to to samo. Moze przeznaczenie po prostu Ci mowi, moze to po prostu wiesz i moze to jest przeznaczenie. Przeznaczenie to zgadywanie co to wie o tobie, i o tym co robisz. Ale po raz kolejny - moge sie mylic.
Przeznaczenie moze byc calkowicie pod kontrola.



Koniec.

ta...........ar

2013-04-12, 01:25
@ Crowell no wlasnie posiadajacy WLASNA opinie, a nie tak jak ludzie ktorzy postawili Ci piwo i stawiaja wszystkim za ciekawe komentarze...j***na melepeta spoleczna!

Shirako

2013-04-14, 22:44
A wiecie dlaczego on tak mowi i sie tym interesuje ?? Bo ma na to czas jest dzieckiem i ma czas na zastanawianie sie i rozmyslanie nad takimi zagadnieniami . Nie pracuje , nie zajmuje sie domowym budrzetem , polityka nie musi robic tych rzeczy ktore musza robic dorosli ktorzy przez to wlasnie nie maja czasu myslec o takich rzeczach .

HariDee

2013-04-14, 23:56
Shirako napisał/a:

A wiecie dlaczego on tak mowi i sie tym interesuje ?? Bo ma na to czas jest dzieckiem i ma czas na zastanawianie sie i rozmyslanie nad takimi zagadnieniami . Nie pracuje , nie zajmuje sie domowym budrzetem , polityka nie musi robic tych rzeczy ktore musza robic dorosli ktorzy przez to wlasnie nie maja czasu myslec o takich rzeczach .



Ty to chyba z tego okresu dziecinstwa jeszcze nawet nie wyszedles, gdybys skonczyl szkole, no min podstawowke to wiedzialbys ze nie stawia sie spacji przed znakami interpunkcyjnymi kretynie.

Shirako

2013-04-15, 16:51
Znajdz sobie zajecie inne niz przypie**alanie sie do pisowni innych :D ok ??