18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

40 Kilo rtęci i ręka

mondryj • 2013-04-25, 00:01
Gość wkłada rękę do rtęci. Miłego oddychania.


z milanosa

Achajos

2013-04-25, 18:24
Fullmoon napisał/a:



od kiedy rtęć to płyn? :homer:



Eee, od zawsze?!

preliator

2013-04-25, 18:26
Fajny materiał. Niewiele osób ma taką ilość rtęci i odwagę by zanurzyć w niej rękę, dlatego filmik jak najbardziej pozytywny :) Niewiarygodne, że taka ilość waży 40 kg

Zielka

2013-04-25, 18:26
@up od zawsze. ja pie**ole...

Quaswerty

2013-04-25, 18:26
@3up
Rtęć jest metalem występującym w stanie ciekłym...

PustySocho

2013-04-25, 18:29
QUASWERTY,
Płyn to stan skupienia? Inaczej ciekły!

QKLUX

2013-04-25, 18:30
@Fullmoon: wiesz że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele, a próbujesz poniżyć innych.
Rtęć jest w stanie płynnym w naturalnej postaci. A to co Ty miałeś na myśli próbując się wymądrzać to fakt, że jest metalem.
Bo niezwykłe jest to, że metal występuje w stanie płynnym w naturalnych warunkach. A Ty przywaliłeś że rtęć jest w stanie stałym a da się w niej ręką bełtać.

Przywaliłeś faila że jedyny koment dla niego to graficzka, którą sam wstawiłeś :)

Gratulacje!
Nic mnie nie cieszy jak hater, który sam się skompromitował!

Ce...........is

2013-04-25, 19:52
Fullmoon napisał/a:



od kiedy rtęć to płyn? :homer:



Płyn – każda substancja, która może płynąć, tj. z charakteryzuje się wielką łatwością zmieniania wzajemnego położenia poszczególnych elementów nawet dla niewielkich sił, w przeciwieństwie do ciał stałych, które przy niewielkich siłach wykazują proporcjonalność odkształcenia do naprężeń. W wyniku czego płyn może swobodnie przemieszczać się (przepływać)

burzuazja

2013-04-25, 19:56
Kiedyś gdzieś w piwnicy znalazłem w słoiku rtęć, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że opary mogą być szkodliwe.Na rękę nalałem na prawdę małą ilość, a było dość fajny ciężar rtęci, fajnie uczucie... ;)

Ps. Co mogła robić rtęć w słoiku? do czego miała się komuś przydać?

kih0n

2013-04-25, 19:56
co za moron, umyje ręce zaraz po nakręceniu filmiku? przecież jak ktoś pisał wyżej, to opary a nie płynna rtęć są trujące, ahh te hamburgery

patrykbas

2013-04-25, 20:15
PustySocho napisał/a:

QUASWERTY,
Płyn to stan skupienia? Inaczej ciekły!



Nie masz racji... Do płynów zalicza się ciecze oraz gazy. Zachęcam do zapoznania się z podstawami mechaniki płynów.

Drags0n

2013-04-25, 20:35
Teraz niech specjaliści powiedzą ile on musiał k***a termometrów natłuc ?!

mazin

2013-04-25, 20:52
Z toksycznością rtęci jest tak, że nie charakteryzuje się tzw. ostrą toksycznością jak arszenik (w większych dawkach) czy cyjanek (w mniejszych). W dawnych czasach łykano rtęć jako środek przeczyszczający, nawet dość często i nie kończyło się to śmiercią. Rtęć kumuluje się w organizmie, głównie w kościach (inne związki toksyczne w sposób kumulatywny mogą gromadzić się w tłuszczu,miąższu wątroby, mózgu i innych tkankach - stąd np. ludzie otyli czują się dobrze jako grubasy, po gwałtownych schudnięciu szlag trafia ich wątrobę), a także łącząc się dość chętnie z białkami innych tkanek. Kiedy zostanie przekroczona wartość, która uniemożliwia dalsze gromadzenie się rtęci w nieaktywnej formie, czyli kości już więcej "nie przyjmą" zaczyna ona podnosić swe stężenie w innych tkankach, co prowadzi do procesu inhibicji, czyli hamowania działania enzymów oddechowych i w efekcie do śmierci. Dodam, że oddechowe enzymy nie występują w płucach, tylko w każdej komórce ;-)
Ze względu na zdolność do łączenia się z białkami, w różnych tkankach, zatrucie rtęcią to poważny problem - nawet jeśli nie umrzemy, to mamy zatrutą większość organizmu. Łączy się z enzymami, hormonami i hemoglobiną, destabilizując funkcjonowanie całego organizmu - nawet jeśli nie umrzemy to znacznie się pomęczymy.
Po przekroczeniu pewnego stężenia rtęci nie ma ratunku, po krótkiej chorobie po prostu umieramy.

chrap

2013-04-25, 21:38
Powiem krótko - to nie rtęć.

peersil

2013-04-25, 21:40
O k***a ale zajebiście to wygląda :D