18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

28 latek z vw stracił prawo jazdy

coldblood16 • 2017-09-27, 11:16
Olsztyn 24.09.17. Ładną pogodę mieli, u mnie dopiero dziś przestało padać.

woytasw

2017-09-27, 11:21
Prawo jazdy wypadło mu podczas kolizji? Czy zgubił gdzie indziej?

~DMT

2017-09-27, 11:30
woytasw napisał/a:

Prawo jazdy wypadło mu podczas kolizji? Czy zgubił gdzie indziej?



Niestety jest ku temu podstawa prawna, która daje pieskom takie uprawnienia...

art. 135 o ruchu drogowym:

2) może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie "uzasadnionego" podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Czyli może, ale nie musi. Pies nie jest od rozstrzygania, ale wystarczy, że wg. jego widzi mi się, tak jest i do tego jest policyjną k***ą, może tak zrobić...

Murgen

2017-09-27, 11:35
Oj tam oj tam, ledwo zarysowane.
Andrzeju nie denerwuj się, zaraz wyklepiemy.. Kupimy szpraja i będziemy malować.

~Velture

2017-09-27, 11:42
Nie takie rzeczy Mirek ze szwagrem klepali w stodole.

voidinfinity

2017-09-27, 12:57
Piękne parkowanie.

Hey man, am I drivin ok? :-x (sedno w 0:30)



MaszAyahuaskę napisał/a:

Czyli może, ale nie musi. Pies nie jest od rozstrzygania, ale wystarczy, że wg. jego widzi mi się, tak jest i do tego jest policyjną k***ą, może tak zrobić...



Gorzej że nie ma skutecznej ścieżki dochodzenia swojego, tak żeby by policja nie nadużywała uprawnień.

whorstsideoflife

2017-09-27, 21:49
życie powinien idiota stracić a nie prawo jazdy...

Wiewór

2017-09-28, 08:42
Śmieszne, że mu zatrzymali prawo jazdy za taką bzdurę.
Za gorsze rzeczy puszczają.

Shotterr

2017-09-28, 12:39
Do wszystkich wieszających psy na policji za zatrzymanie prawa jazdy. Policjant zatrzymuje prawo jazdy (DOKUMENT) ale od decyzji sądu zależy co dalej z UPRAWNIENIAMI. To nie tak że policjant powie że po prawku i nie masz nic do gadania. Dostajesz pokwitowanie na 24h a sprawa w sądzie jest jak się nie mylę następnego dnia. W opisie nie ma też więcej info co do zatrzymania prawa jazdy i mogło być ono następstwem na przykład kompletnej nieznajomości przepisów sprawcy. Czytaj spowodował kolizję przy zmianie pasa ruchu i upiera się że to on zmieniając pas miał pierwszeństwo.

~Angel

2017-09-28, 12:52
Shotterr,

Chyba w ostatnim programie STOP Drogówka policjant zatrzymywał prawko i wyjaśnienie było, że funkcjonariusz zatrzymuje na 7 dni (jeżeli nie jest to obligatoryjne zatrzymanie uprawnień) i w tym czasie musi uzupełnić całą papierologię i komplet dokumentów trafia do sądu który ma 14 dni na zapoznanie się ze sprawą i wydaniu decyzji. Nie było mowy o tym czy rozprawa odbywa się z udziałem kierowcy czy sprawa odbywa się zaocznie.
Skłaniam się ku tej drugiej możliwości czyli sprawy zaocznej gdyż sama procedura wysyłania wezwań trwa o wiele dłużej. Tak więc osoba której zatrzymał funkcjonariusz policji uprawnienia raczej nie ma szans bez znajomości na ich szybkie odzyskanie.

buryzencio

2017-09-28, 13:04
Jakiś ciekawy materiał ? Bo jak zwykle z YouTube usuwa a możliwe ,że kufle z piwem się marnują :D

InnyName

2017-09-28, 14:13
@up

Mogli mu równie dobrze zabrać za punkty, spowodowanie kolizji 10pkt., miał np: 15 i papa prawo jazdy.

bornipl

2017-09-28, 14:33
Wideo spadło z rowerka.

Paulo21

2017-09-28, 16:23
A nastepny debil z tylu zatrzymuje sie na lewym pasie na awaryjkach zamiast zjechac na pobocze....

lilmuzynio

2017-09-28, 17:10
Burak z VW stracil prawko - brawo policja!!! Za sama jazde tym chlamem powinni zabierac prawko.