18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

25 lat za zabicie w obronie własnej

defcon1 • 2013-06-30, 18:39
Piotr B. zostaje zaatakowany w swoim domu przez trzech napastników, którzy chcą go obrabować. Atakują go nożami. W obronie własnej zabija ich z broni, na którą jako żołnierz jednostek specjalnych ma pozwolenie. Podczas głośnego procesu cała opinia publiczna jest po jego stronie. Mimo to zostaje skazany na 25 lat więzienia.


Szczam_na_Zakrystii

2013-06-30, 18:52
Kogoś to jeszcze dziwi?
Przecież w tym kraju zamykają niewinnych i płotki.

Idziesz ulicą, widzisz jakiegoś sk***ysyna który gwałci kobietę. napie**olisz go (ze skutkiem śmiertelnym) i ty dostaniesz 25 lat on dostanie odszkodowanie.

Posadzisz krzaka dostajesz 3 lata, zgwałcisz dziewczynkę wychodzisz za kaucją.

Polska kraj absurdów i kolesiostwa!

bedzio

2013-06-30, 18:56
Ciekawe w czym służył.
No w sumie fajnie to w tych hejtowanym usa mają z "mój dom, moją twierdzą"(wiem że to nie do końca tak wygląda ale i tak jest o niebo lepiej niż u nas) ;)

Sarkos

2013-06-30, 19:01
W momencie kiedy ktoś siłą przekracza próg Twojego domu i stanowi zagrożenie dla Ciebie lub Twojej rodziny, powinieneś mieć możliwość użycia WSZELKICH środków aby odeprzeć atak. Broni palnej, noża, czegokolwiek.

Ra...........py

2013-06-30, 19:04
Polskie prawo chroni bandytów !!!! Dlatego Tusk dalej sobie spokojnie kradnie

MasterMefisto

2013-06-30, 19:06
a k***a kilka dni wczesniej jakiegos j***nego ciapatego sk***ysyna saudyjskiego uniewinnili za to że pchnął pare razy nożem rodaka, wtedy to obrona własna, j***ne stronnicze sądy !

Suresh

2013-06-30, 19:09
witamy w polsce :)

Ezoteryk

2013-06-30, 19:10
Pamiętam sytuacje , ojciec został dziewczynkę na placu zabaw i poszedł gdzieś na chwilkę , wrócił dziewczynki nie było po chwilce szukania zobaczył ja w krzakach z starym dziadem jak ją obmacywał , ojciec zareagował prawidłowo i go pobił do nieprzytmoności , został skazany na 10 lat i zabrali mu prawa rodzicielskie , dziewczynka poszła do domu dziecka .

alchemsit

2013-06-30, 19:17
To się wk***iłem... Koleś jest bardzo inteligenty to widać i słychać szkoda, że się marnuje w pierdlu.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-30, 19:22
alchemsit napisał/a:

To się wk***iłem... Koleś jest bardzo inteligenty to widać i słychać szkoda, że się marnuje w pierdlu.



Ale na takich przynajmniej nie szkoda kasy w tym więzieniu.

A jak dla mnie powinien po wyjściu zażądać ponownego rozpatrzenia sprawy oraz miliardowego odszkodowania.
Jak nie w naszych sądach to w Strasburgu.
No już k***a bez jaj aby we własnym domu być napadniętym i za obronę własną dostać 25 lat.
Temu sędziemu który wydał ten wyrok powinni wj***ć się na chatę i zaj***ć całą rodzinę i to tak żeby na to patrzył i nie mógł nic zrobić!

Wroganin

2013-06-30, 19:24
no tak k***a lepiej zostać zasztyletowany w domu niż się bronić bo trafisz do pierdla a napastnicy jeszcze dostana odszkodowania.... jak ja kocham ten kraj...

Gonczor

2013-06-30, 19:26
Czy ja dobrze słyszę?
"młody prokurator, który potrzebował wygranej głośnej medialnej sprawy". No ch*j mnie strzeli. Jaką p*zdą i niedoj***ną k***ą trzeba być, żeby w imię kariery sp***olić komuś życie!? Jakiś k***a chłoptaś po studiach udaje k***a mądrego i silnego, wydaje się smarkowi, że jak ma za sobą paragrafy, to może wszystko.

avic

2013-06-30, 19:33
TO jest wyrok sprzed prawie ćwierć wieku. Niestety res iudicata obowiązuje... To jest wyrok z okresu przemian ustrojowych, ogólnego chaosu i zamieszania tak w prawie, jak i w społeczeństwie. Nie, nie napiszę, że teraz jest lepiej, ale nie wnioskowałbym nic na temat ewentualnego przekroczenia granic obrony koniecznej w dniu dzisiejszym na podstawie akurat tego wyroku. Linia orzecznicza zmienia się z roku na rok - z tego co wiem od sędziów sądów karnych - w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat jest już duużo lepiej i normalniej. prawda jest taka, że od czasu do czasu usłyszy się o sytuacji gdy komuś podkleją przekroczenie granic obrony koniecznej, ale wierzcie lub nie - to są sytuacje wyjątkowe, nagłaśniane w mediach. Niemniej z paranoją "2 lata za krzaka a kaucja za gwałt" zgadzam się w 100%.

No i jak to mawiają: Lepiej, żeby mnie 3 sądziło, niż 4 niosło...

Sarkos

2013-06-30, 19:33
Dzions napisał/a:

a k***a kilka dni wczesniej jakiegos j***nego ciapatego sk***ysyna saudyjskiego uniewinnili za to że pchnął pare razy nożem rodaka, wtedy to obrona własna, j***ne stronnicze sądy !


Naszego rodaka i bardzo dobrze, że został uniewinniony. Sprawiedliwość i wolność w Polsce nie istnieje. Jesteśmy obciążeni najgorszymy możliwymi podatkami - od pracy, przedsiębiorcy (którzy napędzają naszą gospodarkę) są niszczeni kontrolami skarbowymi, wolność słowa nie istnieje. Nie wolno Ci się bronić, nie wolno narzekać, masz pracować, nie odzywać się i umrzeć w momencie przejścia na emeryturę.

Jestem ogromnym przeciwnikiem tej partii, nigdy w życiu na nich nie zagłosowałem i nie zagłosuję, czołowych polityków tej formacji uważam za oszołomów, ale... przychodzi mi to z dużą trudnością... za pisu było lepiej.
Jedyną opcją polityczną, na którą mógłbym teraz zagłosować jest Korwin. Nie dlatego, że miażdży lewaków i jest popularny w internetach, a dlatego, że xx lat ma te same poglądy, których się trzyma i w które wierzy. Nie zgadzam się z nim w 100%, ale uważam, że sprawdziłby się na najwyższym stołku.

No i ruszyłem politykę... wybaczcie.

DeX3r

2013-06-30, 19:36
Czemu żaden prezydent nie użył prawa łaski w jego przypadku?!