18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

2 Opuszczone wielkopolskie cegielnie "Brick Town"

addic7ed • 2013-11-13, 08:19
Witam, tym razem mam dla was 2 opuszczone cegielnie z byłego województwa kaliskiego. Część z was na pewno bardzo dobrze je kojarzy. Jedna majestatyczna i wiekowa bo z 1794 roku (Lenartowice) natomiast druga o wiele młodsza wiekowo aczkolwiek po dziś dzień częściowo wyposażona.

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl

PS. Zamierzam ignorować idiotyzmy w stylu czemu taki obiektyw, czemu fish-eye, sprzedaj go itp bo mam to głęboko gdzieś, jeśli Ci się nie podoba to po prostu odpuść no chyba, że potrafisz krytykować konstruktywnie.
Zdjęcia standardowe i wręcz podręcznikowe znajdziesz w albumie/książce.














Apatia

2013-11-15, 01:10
O, widzę, że mniej oka już rzucasz i jeśli już to małą częstotliwość dajesz.

addic7ed

2013-11-15, 01:12
gokillyourself napisał/a:

O, widzę, że mniej oka już rzucasz i jeśli już to małą częstotliwość dajesz.



Oka powiem szczerze używam z jednego powodu otóż inny obiektyw ogarnia mały kąt a często nawet nie mam się gdzie przesunąć, żeby zrobić fotę. Potrzebuje specjalne szkło ale jeszcze kasy mi trochę brakuje na jego zakup a za 2,5 klocka jednak trzeba dać.

Zarammoth

2013-11-15, 02:38
Już jakieś ch*je mażą po ścianach. Na jednym ze zdjęć widzę nawet tag "urbex". No k***a! Prawdziwy eksplorator nie niszczy obiektu, nie okrada i nie bazgrze - w skrócie zostawia w takim stanie w jakim zastał. Zaczynam żałować, że urbex stał się "modny"...

Ale za zdjęcia oczywiście PIWO. "Rybę" używaj w naprawdę szczególnych przypadkach. Przy pokazie przeplataj je ze zwykłymi fotami. Baw się innymi formami.S taraj się robić zdjęcia jakichś tablic czy dokumentów, nawet stara puszka ze zblurowanym tłem dodaje klimatu.

addic7ed

2013-11-15, 02:53
Zarammoth napisał/a:

Już jakieś ch*je mażą po ścianach. Na jednym ze zdjęć widzę nawet tag "urbex". No k***a! Prawdziwy eksplorator nie niszczy obiektu, nie okrada i nie bazgrze - w skrócie zostawia w takim stanie w jakim zastał. Zaczynam żałować, że urbex stał się "modny"...

Ale za zdjęcia oczywiście PIWO. "Rybę" używaj w naprawdę szczególnych przypadkach. Przy pokazie przeplataj je ze zwykłymi fotami. Baw się innymi formami.S taraj się robić zdjęcia jakichś tablic czy dokumentów, nawet stara puszka ze zblurowanym tłem dodaje klimatu.



Jestem urbexem od zarania dziejów rzec można kiedy w PL było nas niewielu także wierz mi nie maże po ścianach. Co do formy to zawsze chętnie dokumenty i makro robię ale nie zawsze jest co. Tu było poczyszczone z takich pierdół. Fish'a najchętniej sporadycznie bym używał ale trzeba mi szerokiego bo 17-50 nie ogarnia wcale... Jak nabędę 10-20 sigmę to będzie się działo :)

Hessus

2013-11-15, 02:55
czemu taki obiektyw, czemu fish-eye, sprzedaj go

addic7ed

2013-11-15, 02:56
Hessus napisał/a:

czemu taki obiektyw, czemu fish-eye, sprzedaj go



Już lecę do komisu :)

Zarammoth

2013-11-15, 03:08
addic7ed napisał/a:



Jestem urbexem od zarania dziejów rzec można kiedy w PL było nas niewielu także wierz mi nie maże po ścianach. Co do formy to zawsze chętnie dokumenty i makro robię ale nie zawsze jest co. Tu było poczyszczone z takich pierdół. Fish'a najchętniej sporadycznie bym używał ale trzeba mi szerokiego bo 17-50 nie ogarnia wcale... Jak nabędę 10-20 sigmę to będzie się działo :)



Nie mówiłem, że to ty pobazgrałeś. Chodzi o to, że wraz z modą na cokolwiek pojawia się masa ludzi mająca za nic niepisane zasady. Trzeba się śpieszyć z eksploracjami nim wszystko będzie ograbione i poniszczone.

Co do fisheya: nie wydaje mi się żeby przed budynkiem było mało miejsca do cofnięcia się. Ale jak to lubi. Ja tam przepadam, za zdjęciami naturalnymi, surowymi i szarymi, inny woli groteskowy kontrast czy HDR.

Tak czy inaczej brawo za dobre hobby.

addic7ed

2013-11-15, 03:13
Zarammoth napisał/a:



Nie mówiłem, że to ty pobazgrałeś. Chodzi o to, że wraz z modą na cokolwiek pojawia się masa ludzi mająca za nic niepisane zasady. Trzeba się śpieszyć z eksploracjami nim wszystko będzie ograbione i poniszczone.

Co do fisheya: nie wydaje mi się żeby przed budynkiem było mało miejsca do cofnięcia się. Ale jak to lubi. Ja tam przepadam, za zdjęciami naturalnymi, surowymi i szarymi, inny woli groteskowy kontrast czy HDR.

Tak czy inaczej brawo za dobre hobby.



Z tym fish'em może to też poszanowanie dla posiadanych szkieł, których mam kilka aczkolwiek o nie dbam i staram się na miejscówkach nie żonglować nimi bez potrzeby. Z zewnątrz masz rację lepiej jednak użyć standardowego obiektywu ale tak jak mówisz są gusta i guściki. HDR, fish to są w sumie rzeczy dość nowe często kontrowersyjne wręcz aczkolwiek fotografia w miejscu nie stoi. Nie robię zdjęć do podręczników z architekturą itp także ja akurat w ten sposób wyrażam siebie i to moja prywatna wizja danego miejsca. Czasem zdjęcie musi mieć coś więcej niż być poprawne tak ja uważam. Temat tematem, technika technikę ale szablony myślę warto łamać na swój sposób :)

Qbiini

2013-11-15, 06:38
Ale bym tam pobiegał z ASG!!

addic7ed

2013-11-15, 08:05
Qbiini napisał/a:

Ale bym tam pobiegał z ASG!!



Biegają tam z ASG, bardzo znane miejsce ta cegielnia w Lenartowicach. Ludzie z wielu miejsc PL przyjeżdżają pograć :)

Lord_Viader

2013-11-15, 09:59
Biegaliśmy tam z replikami, zresztą nie tylko tam.


W Wielkopolsce jest prawdziwe zatrzęsienie cegielni (w rejonie Jarocin-Kalisz jest przynajmniej 10), Lenartowice są najbardziej zdewastowane. W bardzo bliskiej odległości zachowała się cegielnia z praktycznie kompletnym wyposażeniem - oczywiście tylko zwiedzanie wchodziło w grę. Dodatkową atrakcją było kilka rdzewiejących samochodów, w tym Kraz.

Zdjęcia robione bez rybiej głowy oddają wiarygodnie stan faktyczny tych miejsc i za to leci do Ciebie piwo (również za przypomnienie fajnych chwil). Pozostałe, czy to głowa czy photoshopowy retusz (wiem, tego tutaj nie ma, chodzi mi o robienie czarno-białych zdjęć czy wyostrzonych) po prostu nie oddają klimatu i żaden argument nie jest w stanie do mnie trafić.

addic7ed

2013-11-15, 10:42
Lord_Viader napisał/a:

Biegaliśmy tam z replikami, zresztą nie tylko tam.


W Wielkopolsce jest prawdziwe zatrzęsienie cegielni (w rejonie Jarocin-Kalisz jest przynajmniej 10), Lenartowice są najbardziej zdewastowane. W bardzo bliskiej odległości zachowała się cegielnia z praktycznie kompletnym wyposażeniem - oczywiście tylko zwiedzanie wchodziło w grę. Dodatkową atrakcją było kilka rdzewiejących samochodów, w tym Kraz.

Zdjęcia robione bez rybiej głowy oddają wiarygodnie stan faktyczny tych miejsc i za to leci do Ciebie piwo (również za przypomnienie fajnych chwil). Pozostałe, czy to głowa czy photoshopowy retusz (wiem, tego tutaj nie ma, chodzi mi o robienie czarno-białych zdjęć czy wyostrzonych) po prostu nie oddają klimatu i żaden argument nie jest w stanie do mnie trafić.



Dzięki za opinię. Jedyny retusz w zasadzie polega na kontraście, wyostrzaniu, odszumianiu i usuwaniu aberracji chromatycznych.
Ile głów tyle opinii, mnie się podobają a skoro trafiają do tego targetu, do którego chcę by trafiły to mnie to cieszy aczkolwiek wiem, że niektórzy lubią surowość, mrok itp.

Pozdrawiam :)

Wezmę to pod uwagę i postaram się zachować proporcje 50/50 przy kolejnej miejscówce czyli szpitalu psychiatrycznym w Owińskach, który odwiedzę już nasty raz ;)

Erhid

2013-11-15, 15:34
Świetne miejsce, zanim się piece nie zawaliły było pozwolenie aby grać tam w ASG, niestety teraz już zbyt niebezpiecznie i zacna miejscówka odpadła :(

addic7ed

2013-11-15, 16:23
No troszkę tam niepewnie jest teraz...