18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

2 Opuszczone wielkopolskie cegielnie "Brick Town"

addic7ed • 2013-11-13, 08:19
Witam, tym razem mam dla was 2 opuszczone cegielnie z byłego województwa kaliskiego. Część z was na pewno bardzo dobrze je kojarzy. Jedna majestatyczna i wiekowa bo z 1794 roku (Lenartowice) natomiast druga o wiele młodsza wiekowo aczkolwiek po dziś dzień częściowo wyposażona.

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl

PS. Zamierzam ignorować idiotyzmy w stylu czemu taki obiektyw, czemu fish-eye, sprzedaj go itp bo mam to głęboko gdzieś, jeśli Ci się nie podoba to po prostu odpuść no chyba, że potrafisz krytykować konstruktywnie.
Zdjęcia standardowe i wręcz podręcznikowe znajdziesz w albumie/książce.














zonk

2013-11-13, 08:41
Pytanie dlaczego są opuszczone ? Ah zapomniałem to nasza kochana Polsza. Tutaj nic się nie opłaca utrzymywać.

addic7ed

2013-11-13, 08:46
To niestety pytanie do rządu.. Niektóre z racji na wyczerpanie materiału do produkcji cegieł a inne stały się nierentowne.
W tej najstarszej pracowały pokolenia, także osoby z mojej rodziny bo mieszkałem raptem 2km od niej. Sporo ich upadło tak samo jak okolicznych cukrowni. Teraz nawet cegła made in china..

takija

2013-11-13, 09:51
Znajomej tata pracował w takiej cegielni....po kilku latach zrezygnował ponieważ za granicą w takiej samej pracy dostawał 5x więcej kasy. Utrzymanie rodziny kosztuje. Pracuje tam od dobrych 8 lat. Jak tu ma sie cos utrzymać skoro mało kiedy jest opłacalne? ;)

addic7ed

2013-11-13, 10:23
kmsm1990 napisał/a:

Znajomej tata pracował w takiej cegielni....po kilku latach zrezygnował ponieważ za granicą w takiej samej pracy dostawał 5x więcej kasy. Utrzymanie rodziny kosztuje. Pracuje tam od dobrych 8 lat. Jak tu ma sie cos utrzymać skoro mało kiedy jest opłacalne? ;)



Też prawda... ale gdzie u nas praca jest opłacalna... :)








quartz75

2013-11-13, 10:30
Powiem Ci tak, nie znam się na fotografowaniu ale Twoje zdjęcia są jakieś takie "zmanierowane". To żaden "hejt", najzwyczajniej tak je odbieram. Takie jakieś przekombinowane, nie wiem jak to trafnie nazwać. Żyjesz z tego czy to tylko hobby, do którego dokładasz z własnej kieszeni?

takija

2013-11-13, 10:38
No niestety, nawet prowadzenie własnej małej działaności potrafi człowieka doprowadzic do szału ;) .....

Zdjęcia fajne, ja się nie mogę przyczepić ;) Sam kiedys fociłem ale bardziej makro....inna bajka :P

addic7ed

2013-11-13, 10:42
quartz75 napisał/a:

Powiem Ci tak, nie znam się na fotografowaniu ale Twoje zdjęcia są jakieś takie "zmanierowane". To żaden "hejt", najzwyczajniej tak je odbieram. Takie jakieś przekombinowane, nie wiem jak to trafnie nazwać. Żyjesz z tego czy to tylko hobby, do którego dokładasz z własnej kieszeni?



Spoko nie mam z tym problemu :)
Nie wiem do końca co oznacza przekombinowanie w ich przypadku może chodzi Ci o obiektyw, którego używam ale odchodzę od standardów i podążam za tym co na czasie i tym co czuję.
Żyć to mogę z modellingu i plenerów a opuszczone to dodatek :) i pasja więc w całości za to płacę jeżdżąc po Polsce, Belgii, Francji itp. taki los..

kmsm1990 napisał/a:

No niestety, nawet prowadzenie własnej małej działaności potrafi człowieka doprowadzic do szału ;) .....

Zdjęcia fajne, ja się nie mogę przyczepić ;) Sam kiedys fociłem ale bardziej makro....inna bajka :P



Widzisz każdy foci to co lubi. Ja zajmuję się różnego typu fotografią a pokazuję wam raptem jedną jej jakąś cząstkę. Podobać każdemu się nie musi aczkolwiek nie bez powodu prowadzę stronę na FB od 2011 i zyskałem 5000 lajków choć to tak naprawdę żaden wyznacznik. Fajnie jest mieć np. uznanie w środowisku foto i to się liczy.

quartz75

2013-11-13, 11:22
Dzięki za odpowiedź. Tak czy siak oglądam wszystko co wrzucasz. Tak ja mówiłem, jestem laikiem. Ale postaram Ci się przekazać o co mi chodzi. Za cukierkowe, kolorowe, może i ta perspektywa też. Inaczej, zdjęcia miejsc opuszczonych lepiej do mnie trafiają, kiedy są czerstwe, zimne, takie wiesz - bez lukrowania. Ale to tylko moje zdanie, wrzucaj więcej. To i tak zdecydowanie ciekawsze niż kolejne, głupie kawały przerabiane fefnasty raz czy dupy w stringach dla gimbusów.

addic7ed

2013-11-13, 13:16
quartz75 napisał/a:

Dzięki za odpowiedź. Tak czy siak oglądam wszystko co wrzucasz. Tak ja mówiłem, jestem laikiem. Ale postaram Ci się przekazać o co mi chodzi. Za cukierkowe, kolorowe, może i ta perspektywa też. Inaczej, zdjęcia miejsc opuszczonych lepiej do mnie trafiają, kiedy są czerstwe, zimne, takie wiesz - bez lukrowania. Ale to tylko moje zdanie, wrzucaj więcej. To i tak zdecydowanie ciekawsze niż kolejne, głupie kawały przerabiane fefnasty raz czy dupy w stringach dla gimbusów.



No i to jest dobra wypowiedź i zarazem cenna dla mnie. Też lubię mrok, brud itp ale nie zawsze jest taka możliwość przekazania go. Każde miejsce opuszczone jest inne a ja staram się pokazać je z różnych perspektyw i uczynić taką foto-relację swoją i indywidualną :) . Dzięki jeszcze raz!

Dla tych co fish-eye'a nie tolerują i nie lubią :)














Adammm

2013-11-13, 14:21
Masz zajebistą zajawkę stary, podziwiam i gratulacje!!

addic7ed

2013-11-13, 15:26
Adammm napisał/a:

Masz zajebistą zajawkę stary, podziwiam i gratulacje!!



Dzięki wielkie :)

Łynkcynkpynkcynk

2013-11-13, 16:53
Jeżeli ta cegielnia jest z cegieł, to cegły do jej budowy pochodzą z innej cegielni. Ta inna cegielnia też będąc z cegieł ma te cegły z jeszcze innej cegielni i tak dalej... Więc skąd się wzięły cegły do budowy pierwszej cegielni?

CYPRIAN

2013-11-13, 16:57
za komuny jakoś to wszystko działało ludzie tam pracowali, to jeden tylko z tysięcy przykładów co rozpie**oliła solidarnuha potem koledzy ludzi na stołkach pokupywali za grosze ziemie a teraz żyją jak królowie a ludzie tyrają co 10 ty ma prace i na czarno za 1300 brutto a ićcie w h*j z tym wszystkim

addic7ed

2013-11-13, 23:39
Łynkcynkpynkcynk napisał/a:

Jeżeli ta cegielnia jest z cegieł, to cegły do jej budowy pochodzą z innej cegielni. Ta inna cegielnia też będąc z cegieł ma te cegły z jeszcze innej cegielni i tak dalej... Więc skąd się wzięły cegły do budowy pierwszej cegielni?



Oto zagadka dziejów..

















Jutro pojawią się jakieś nowe kadry :)